Меню сайту

Категорії розділу

Наше опитування
Оцініть наш сайт

Всього відповідей: 2231

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Форма входу

Пошук

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Корисні посилання



Для користувачів
в бібліотеці діє зона Wi-Fi










   



https://twitter.com/rokitnebiblio





Вітаю Вас, Гость · RSS 26.04.2024, 11:32

Головна » Архів матеріалів
« 1 2 ... 106 107 108 109 110 ... 150 151 »

     ДРУЗІ, всіх щиро запрошуємо 02 червня на 13.00 годину  до читальної зали нашої бібліотеки на поетичний бенефіс нашої землячки,  із с. Буда, «Краса слова Надії Богданець».

Бенефіс включає:

- Знайомство з творчою особистістю;

- Незабутні враження та позитивні емоції;

- Автограф-сесію;

ЗАПРОШУЄМО ВСІХ БАЖАЮЧИХ.

ЧЕКАЄМО НА ВАС.

Наша адреса:

вул. Піонерська, 2а


Категорія: | Переглядів: 345 | Додав: WWWWW_W | Дата: 29.05.2015 | Коментарі (0)


     Відомі переможці обласного конкурсу міні-грантів (http://libr.rv.ua/ua/libr/184-konkurs-mini-grantiv-bibliotechnih-iniciativ---2015/) бібліотечних ініціатив від Рівненського обласного відділення Української бібліотечної асоціації, який стартував у березні  2015 року. 

     Дуже приємно, що серед переможців У номінації «Просування читання серед громади» два проекти бібліотек Рокитнівської ЦСПШБ, а саме:

     - Проект «Бібліотека  вихідного дня», автор Лісовець Раїса Іванівна, бібліотекар публічно-шкільної бібліотеки с. Переходичі Рокитнівського району.

      Зміст: організація змістовного і цікавого дозвілля у бібліотеці, залучення до книги і читання молодих батьків та дітей через реалізацію літньої бібліотечної програми «Бібліотека без стін». З цією метою буде сформовано колекцію дитячих книг та проведено низку ігрових, розважальних,  просвітницьких, творчих заходів у «Бібліотеці вихідного дня».

     - Проект «Книги + діти = не нудне літо», автор Герасимчук Галина Семенівна, бібліотекар публічно-шкільної бібліотеки с. Біловіж Рокитнівського району.

     Зміст: стимулювання читання, розширення читацького світогляду та розвитку літературно - творчих здібностей  дітей  шляхом проведення просвітницьких заходів. Планується організувати роботу творчої майстерні, театралізовані літературні мандрівки, конкурси, екскурсії на природу з книгою, інше.

     Вітання для переможців! Натхнення Вам у втіленні ідей, задоволених учасників, підтримки від громади.

 Джерела:

http://rdob-blog.ucoz.ua/news/konkurs_bibliotechnikh_iniciativ_2015/2015-05-25-587

http://libr.rv.ua/ua/libr/184-konkurs-mini-grantiv-bibliotechnih-iniciativ---2015/


Категорія: | Переглядів: 407 | Додав: WWWWW_W | Дата: 26.05.2015 | Коментарі (0)


     Рокитнівщина, чарівний куточок на карті України. Багата наша земля чудовими мальовничими краєвидами, дарами лісу, працьовитими, талановитими людьми…

     Саме, про цих талановитих, багатогранних земляків хочеться Вам і розповісти. Адже, окрім зайнятості на роботі, сімейних турбот, домашнього господарства…, вони знаходять час для написання віршів, оповідань…, малюють, вишивають, в’яжуть…, займаються різьбою по дереву, ліпленням і т.д.

     Почитати про наших талановитих земляків та переглянути їх творчі шедеври можна відвідавши розділ «Таланти Рокитнівщини» на веб-сайті бібліотеки  «Рокитнівщина краєзнавча!»  за посиланнями:

- Літератори - http://rokitnekraj.at.ua/index/literatori/0-62

- Художники - http://rokitnekraj.at.ua/index/khudozhniki/0-119

- Народні умільці - http://rokitnekraj.at.ua/index/narodni_umilci/0-136

- Юні таланти - http://rokitnekraj.at.ua/index/juni_talanti/0-134

     Ви, також творча особистість і хочете поділитись своїми талантами з іншими??? Вам саме до нас. Окрім розміщення ваших напрацювань на веб-сторінці, також пропонуємо презентації творчості, персональні виставки,  зустрічі-спілкування з однодумцями.

     Тож, напишіть про себе, виберіть свою найкращу світлину, світлини своїх робіт, тексти творів, і надсилайте все це за е-адресою rvbiblio@gmail.com з позначкою «Таланти Рокитнівщини». Або завітайте до нашої бібліотеки персонально, чекаємо на Вас по вул. Піонерській, 2 «а», тел. (03635) 2-19-54.

Оксана Лісовець.


Категорія: | Переглядів: 430 | Додав: WWWWW_W | Дата: 25.05.2015 | Коментарі (0)


     ДРУЗІ, запрошуємо Вас, відвідати наш новий сайт «Рокитнівщина краєзнавча!».

     «Рокитнівщина краєзнавча!», це платформа, де будуть збиратись краєзнавчі матеріали нашого району (тексти, світлини, відео…).  Адреса сайту: http://rokitnekraj.at.ua.

     Запрошуємо краєзнавців району до співпраці.

     Ознайомтесь з чарівним куточком Рівненщини Рокитнівщиною.

Чекаємо на відвідини.


Категорія: | Переглядів: 394 | Додав: WWWWW_W | Дата: 20.05.2015 | Коментарі (0)


     17 травня до Міжнародного дня сім’ї в Рокитнівській міській бібліотеці проведено родинне свято «Тепло родинного вогнища».

     Мета свята: виховувати любов, шану до матері, любов до України, розширити і поглибити знання дітей про значення матері в житті людини, виховувати любов до свого роду та українського народу.

     В ході заходу бібліотекарі Галина Ковальчук та Клавдія Самойлюк ознайомили з історією святкування  Міжнародного дня сім’ї. Присутні декламували та слухали тематичні вірші, легенди, співали родинні пісні, приймали участь у вікторині. Для присутніх був організований солодкий стіл.

     Також до свята оформлена тематична поличка «Кожна родина і кожна сім’я, дарує дитині любов і ім’я».

     Хочеться вірити, що після цієї зустрічі ми станемо добрішими, розкриємо нашу душу і відчуємо красу навколишнього світу, людей, які нас оточують.

Галина Ковальчук.


Категорія: | Переглядів: 534 | Додав: WWWWW_W | Дата: 19.05.2015 | Коментарі (0)


                                                            Пи́санка — яйце, декороване традиційними символами,

                                                            які намальовані за допомогою воску й барвників.

     Українська писанка є шедевром декоративно-ужиткового мистецтва. В радянський період писанкарство тривалий час було заборонене, але, не зважаючи на це, воно продовжує свої традиції і нині. Виготовляють писанки окремі люди, оскільки ця праця клопітка, вимагає терпіння, зосередженості, а також знань символів, які зображаються на пташиних яйцях.

     Напередодні найголовнішого християнського свята – Великодня 08.04.2015 р. в Рокитнівській районній бібліотеці було проведено майстер-клас «Розпис Великодніх яєць». Проводила заняття для бажаючих молодих господинь та колег Антоніна Боровська, працівник абонементу.

     Антоніна розповіла, що її колись навчила розпису та як робити «писачок» (звідси й назва-«писанка»), її мама Єфросинія, з родини переселенців, або забоженців, як їх називали. Найскладніша технологія розпису у писанки це воскова техніка яка використовується під час створення писанок. Віск накладається на поверхню сирого яйця тоненькою металевою трубочкою-писачком який вмочують у розплавлений віск і наносять ним контур орнаменту який пізніше стане білим після того як яйця опускають у барвник. Більшість такі яйця варять у «цибульнику». Після того як зваряться яйця необхідно добре витерти віск який можливо залишився і придати яйцю блиск за допомогою тканинки змоченою в олії.

     Після теорії учасники перейшли до практики пропрацювавши над цім клопітким, творчим, духовним заняттям майже дві години. Щиро вдячні учасникам майстер-класу, які напередодні Великодня знайшли вільний час для участі у занятті та навчились розписувати писанки. Бажаємо, щоб ці писанки принесли вам не тільки задоволення та втіху, але й освятили вас, вашу родину дзвінким і добрим обереговим духом. В свою чергу присутні щиро подякували пані Антоніні за отримані знання та допомогу в розписі чудових, індивідуальних крашанок.

Оксана Лісовець

Тетяна Лобач.

        

        


Категорія: | Переглядів: 473 | Додав: WWWWW_W | Дата: 09.04.2015 | Коментарі (0)


     З 01 по 07 квітня 2015 року в інтернет центрі нашої бібліотеки проходив Тиждень Інтернету в бібліотеці «Бібліотечний Medi@-PROстір» (до Міжнародного дня Інтернету).

      Так, протягом Тижня серед користувачів бібліотеки розповсюджувався флаєр «Послуги Інтернет-центру», в читальній залі оформлена інсталяція «Весна час читати». Для користувачів інтернет-центру проведена інтернет вікторина «Чи знаєш ти комп'ютер?», переможцями вікторини стали Олексій Гончар та Назар Богданець, які за правильні відповіді отримали найбільше солодких гостинців. Переглянувши відео-перегляд «Наша бібліотека в мережі Інтернет» (https://www.youtube.com/watch?v=TKDErolhFnA) користувачі не тільки дізнались, про наш веб-сайт, блог, акаунти в соц. мережах, а й отримали рекламівки (книжкові закладки, візитівки, календарі).

Оксана Лісовець

        


Категорія: | Переглядів: 454 | Додав: WWWWW_W | Дата: 07.04.2015 | Коментарі (0)


      06.04.2015 року в читальному залі  Рокитнівської ЦРБ пройшл  година державності  «Українське коріння європейської демократії» 305 років тому обрано П.Орлика гетьманом України. Пилик Орлик - один із найвизначніших в історії борців за волю України.

     Присутні дізнались , що 10 травня 1710 року Карл ХІІ підписав формальний диплом “Diploma assecuratium pro Duce et Exercitu Zaporovienski”, яким він затвердив П. Орлика гетьманом України. Намагаючись завоювати собі підтримку, в 1710 р. П.Орлик складає “Пакти й Конституції прав і вольностей Війська Запорізького”, укладає зі старшиною та запорожцями угоду - документ, який пізніше дістав назву Конституція Пилипа Орлика — так звана Бендерська конституція, яку вважають першою українською Конституцією. Пам'ять про Пилипа Орлика вшановано, зокрема, тим, що на його честь названо вулицю в привілейованому районі центральної частини Києва, на якій знаходиться Верховний Суд України. В шведському місті Крістіанстад на будинку, де проживав П.Орлик, встановлено пам’ятну дошку на його честь.

     Також користувачам наочно продемонстрували «КОНСТИТУЦІЮ ПИЛИПА ОРЛИКА» (http://gska2.rada.gov.ua/site/const/istoriya/1710.html) та «Герб гетьмана Пилипа Орлика та Українські прапори часів Орлика» (http://gska2.rada.gov.ua/site/const/istoriya/orlyk.html).

Тетяна Лобач


Категорія: | Переглядів: 494 | Додав: WWWWW_W | Дата: 06.04.2015 | Коментарі (0)


     Неділя перед Великоднем називається «Вербною», а тиждень – «вербним». 5 квітня 2015 року  в читальному залі ЦРБ пройшла година краєзнавства «Народні вірування про силу верби».

     Свячена верба користується великою пошаною серед нашого народу. «Гріх ногами топтати свячену вербу», а тому навіть найдрібніше гілля, якщо воно залишилося після освячення, палили на вогні, щоб, боронь  Боже, під ноги не потрапило.  Після церкви били  свяченою вербою, примовляючи: «Не я б'ю – верба б'є, за тиждень Великдень, недалечке червоне яєчко!».

     Свяченій вербі приписується магічна сила. Як вперше навесні виганяють тварин на пасовисько, то конче свяченою вербою – «щоб нечисть не чіплялася до тварин». Більше того, викидають гілля свяченої верби надвір під час граду – «щоб град зупинився». Верба має велике значення в народній медицині. Коли хворіють люди або тварини, то знахарі варять свячену вербу разом з цілющими травами і напувають тим варивом хвору людину чи тварину – у повній надії, що допоможе. Відваром свяченої верби мочать голову і цим лікуються від головного болю. Лікуються свяченою вербою і від пропасниці та ревматизму, збивають нею гарячку. Ось, із такими звичаями й обрядами на Поліссі було ознайомлено  молодь, виховання  в них національних традицій, любов до української культури.

Тетяна Лобач


Категорія: | Переглядів: 421 | Додав: WWWWW_W | Дата: 06.04.2015 | Коментарі (0)


ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР

на квітень 2015 року

15 квітня (середа)

     Закінчується термін подання:

  • звітності, пов’язаної із застосуванням РРО і КОРО(РК) за березень 2015 року, довідки про використані розрахункові книжки, якщо не передбачено подання інформації по дротових або бездротових каналах зв'язку.

20 квітня (понеділок)

    Закінчується термін сплати:

  • єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з доходу за березень 2015 року;
  • єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з доходу фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, та членів сімей таких осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, за I квартал 2015 року;
  • авансового внеску з єдиного податку за квітень 2015 року платниками, віднесеними до 1 та 2 груп.

     Закінчується термін подання:

  • декларації з податку на додану вартість за березень 2015 року;
  • декларації з акцизного податку за березень 2015 року;
  • податкової декларації зі збору за користування радіочастотним ресурсом України за березень 2015

року;

  • податкової декларації зі збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності за березень 2015 року;
  • звіту про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного

внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (форма № Д4 (місячна)) за березень 2015 року.

29 квітня (середа)

     Закінчується термін сплати:

  • авансового внеску з податку на нерухоме майно юридичними особами за I квартал 2015 року.

30 квітня (четвер)

     Закінчується термін сплати:

  • податку на додану вартість за березень 2015 року;
  • авансових внесків з податку на прибуток за квітень 2015 року;
  • військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу, за березень 2015 року;
  • акцизного податку за березень 2015 року;
  • плати за землю за березень 2015 року;
  • збору за використання радіочастотного ресурсу України за березень 2015 року;
  • податку на доходи фізичних осіб роботодавцями, які нарахували, але не виплатили своїм найманим працівникам заробітну плату за березень 2015 року;
  • єдиного податку платниками 4 групи за I квартал 2015 року;
  • єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з доходу за 2014 рік особами, які проводять незалежну професійну діяльність; ... Читати далі »

Категорія: | Переглядів: 451 | Додав: WWWWW_W | Дата: 02.04.2015 | Коментарі (0)

Рокитнівська ЦСПШБ © 2024 | Хостинг від uCoz | Розробка та дизайн: Іван Соколов