Нові надходження
Меню сайту

Категорії розділу

Наше опитування
Оцініть наш сайт

Всього відповідей: 1968

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Форма входу

Пошук

Календар
«  Січень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Корисні посиланняДля користувачів
в бібліотеці діє зона Wi-Fi


   https://twitter.com/rokitnebiblio

Вітаю Вас, Гість · RSS 22.01.2020, 22:25

Друзі, запрошуємо Вас ознайомитись з книжковими новинками.

Книги в користування можна взяти у фонді абонементу книгозбірні. Цікавого та корисного читання.

 

Айзексон Волтер

Інноватори. Як група хакерів, геніїв та ґіків здійснила цифрову революцію / пер. з англ. Дмитро Гломозда. — К. : Наш формат, 2017. — 488 с.

Мало хто знає, що теорію сучасного цифрового світу сформулювала жінка ще в се­редині XIX століття; і не будь-хто, а донька самого Байрона — леді Лавлейс. За пів­тора століття цифрову еру наближали багато людей, проте більшість так і залиши­лася в тіні.

Це книжка про різні етапи цифрової революції, про ґіків, хакерів і мрійників, які кардинально змінили світ і підхід до бізнесу Вона про диваків, яким нині люд­ство завдячує електронним комфортом: Алана Тюрінга, Білла Ґейтса, Стіва Возняка, Стіва Джобса, Ларрі Пейджа та інших. З неї ви дізнаєтеся про глибокі інновації і роль творчої співпраці в історії людства.

 

 

 

 

Алексієвич С.

У війни не жіноче обличчя / Світлана Алексієвич ; пер. з рос. Р. Рафєєнка. – Х.: Віват, 2016. – 400с.

 

Ця книжка про війну розпочинає художньо-документальний цикл «Голоси Утопії» російськомовної білоруської письменниці Світлани Алексієвич.

Книга-сповідь, документ людської пам’яті, запис історій жінок, яким війна дала в руки зброю для захисту рідної землі від фашизму. Це дослідження духовного світу жінок, що виживали в нелюдських умовах війни.

 

 

 

 

Аткінсон Кейт

За лаштунками в музеї / пер. з англ. Ярослава Стріха. — К.: Наш формат.

Головна героїня роману, Рубі Леннокс, починає опис життя від моменту зачаття, та з ходом сюжету виявляється, що розповідь про будь-кого із нас треба починати значно раніше: особиста історія нерозривно переплітається з великими подіями доби, міста складаються з нашарувань усіх епох, у які вони існували, а будь-яка сім’я принаймні наполовину складається з родинних скелетів у шафі.

Ця злегка сюрреалістична історія, де від трагедії до водевілю один крок, а римські легіонери сусідують із йоркширськими фермерами XIX століття та пілотами часів Другої світової війни, запрошує читачів до археологічних розкопок у родинній та історичній пам’яті.

 

 

 

 

Аткінсон, Кейт

Руїни бога / Кейт Аткінсон; пер. з англ. Ярослави Стріхи. - К.: Наш формат, 2017. — 416 с.

«Руїни бога» — це сіквел роману «Життя після життя», який неперевершена письменниця Кейт Аткінсон присвятила молодшому братові Урсули Тедді. Це драматична історія майбутнього поета, героїчного льотчика, батька й турботливого дідуся, який пережив війну й бачив багато такого, чого не можна передати словами. Проте зрештою виявиться, що всі воєнні перипетії, крізь які пройшов Тедді, і близько не дорівняються до тих проблем, які чекатимуть на нього в майбутньому.

 

 

 

 

 

Воттс Пітер.

Сліпобачення : роман . – К.: Вид-во Жупанського, 2018 .- 384с.

Роман «Сліпобачення» є одним із найвідоміших і найважливіших творів Пітера Воттса, а читачі і критики одностайно вважають його головним і вершинним здобутком письменника.

Кінець XXI століття. Розбалансоване людство, яке і без того стоїть на порозі багатьох викликів і невідворотних змін, зіштовхується з новою проблемою принципово іншого рівня — першим контактом. Та чи так легко контактувати з тим, хто, роздивляючись тебе майже упритул, сам не бажає з’являтися у фокусі твого зору? Надто, якщо і зір, і всі інші чуття, на які людство покладалося протягом мільйонів років своєї земної еволюції, виявляються нічого не вартими, коли справа доходить до комунікації з «іншими», які формувалися за геть інакших умов, і для яких всі людські поняття і концепції поведінки нічого не варті, як позбавлене сенсу навіть саме розуміння контакту.

Космічний корабель «Тезей» — вершинне досягнення земних технологій — вирушає на периферію Сонячної системи, щоб спробувати дізнатися про тих, хто кілька років тому несподівано відвідали Землю, за одну мить просканували її у всіх можливих спектрах і так само блискавично зникли, останньої миті надіславши кудись за межі Сонячної системи сигнал невідомого змісту. Лік іде на місяці, адже невідомо, з якою метою «інші» здобували інформацію про Землю та її мешканців, водночас уникаючи жодних контактів.

Десь на самій межі Сонячної системи на орбіті недосформованої зірки ховається посланець іншого світу, з яким «Тезей» має вийти на контакт, з’ясувати його природу і вирахувати потенційну загрозу, яку він може нести Землі.

 

Гарфорд Тім

Речі, що змінили світ. Історія економіки в 50 винаходах/ пер. з англ. Роман Скакун. — К.: Наш формат, 2018. — 352 с.

Прості винаходи можуть запускати глобальні процеси й фундаментальні перетворення. Вони зміщують баланс економічних сил, визначають переможців і переможених, змінюють соціальні відносини та відкривають тисячі нових можливостей. А ще розповідають історію про те, як змінюється й функціонує наш світ. Яким чином винайдення грамофона поглибило нерівність у статках? Який вплив на бізнес мав винахід бритви Gillette? Чому поява кондиціонерів для повітря стала не лише питанням комфорту в домівках, а й заселення цілих територій? Тім Гарфорд обрав 50 речей, які змінили наш світ та зробили життя таким, яким воно є сьогодні. Кожен винахід — це не лише історія про людські ідеї, а й про невидимі для ока процеси й складні системи, що нас оточують.

 

 

 

 

 

Дочинець М.

Вічник / Мирослав Дочинець. – Мукачево: Карпатська вежа, 2017. – 280 с.

Власне, це не роман. Це сповідь великої душі, документ мудрого серця. Це не просто опис виняткової долі незвичайної людини. Це – подарунок долі для того, хто запитує себе: «Хто я, звідки я, для чого я? І куди я йду» це письмо допоможе віднайти себе й укріпить у великому Переході з нічого у щось.

 

 

 

 

 

 

 

Дочинець М.

Дорога в небо – до людей : історії чоловіків, які витримали  / Мирослав Дочинець. – Мукачево: Карпатська вежа, 2017. – 273 с. – (Яблуко слова)

Немає поганого життя – є невміння жити… Якщо людина піднімається вгору, бажаючи досягти вершини, - їй необхідно відмовитись від зайвого вантажу… людина – це вічне каяття, це відродження… треба дуже багато працювати; це колись помітять люди, а може, й Бог… зрештою, все закінчується добре, та не всі мають терпіння дочекатися цього… якщо сили скінчилися, залишаються ще воля, впертість і витримка.

Про це та інше йдеться в цій книжці. Її герої витерпіли і витримали. І перемогли.

 

 

 

 

 

Дочинець М.

Книга надиху : уроки світу, Неба і людей / Мирослав Дочинець. – Мукачево: Карпатська вежа, 2018. – 248с.

Нова книжка лауреата Шевченківської премії Мирослава Дочинця – про життя як безнастанний дар; про духовні вершини Афону і маленькі карпатські верховини; про те, що робить істоту вільною і безсмертною; про вічні істини і про вічний пошук щоденних крихт радості; про особисте і вселюдське; про земне і небесне, що дарує надих. А ще в цій книжці нуртує розкіш мови – чар текстів, переплетених із таїнством змісту. Невтомне і невтоленне збирання зілля Слова.

 

 

 

 

 

Дочинець М.

Напутні дари – для дітвори від карпатського мудреця Андрія Ворона / Мирослав Дочинець. – Мукачево: Карпатська вежа, 2017. – 172с.

Для книжка відкриє тобі світ чудовної живої природи, розкриє дар унікального людського досвіду, навчить краще розуміти природу сущого, Повідає про захоплюючі пригоди і цікаві відкриття. А ще – прилучить до звичаїв і традицій нашого народу, до скарбів духмяної української мови.

 

 

 

 

 

 

 

Дочинець М.

Хліб і шоколад : новели тонкого литва і холодної чеканки / Мирослав Дочинець. – Мукачево: Карпатська вежа, 2018. – 263с.

Перед нами – «легка» і «світла» проза. Шевченківський лауреат Мирослав Дочинець має свій стиль письма, за яким проглядається витончений художній сак, відчуття форми, композиційної самодостатності творів. Особливе місце відведено жінці. Героїні заново «створюють» мужчин, у яких закохані, причому велика любов двох душ переслідує їх і в інших світах. Автор не грає в містику, він оновлює міф кохання.

 

 

 

 

 

Капоте Т.

Інші голоси, інші кімнати / Трумен Капоте ; пер. з англ. Є. Даскал. — X.: Віват, 2017. — 224 с.

Напівавтобіографічний роман «Інші голоси, інші кімнати» Трумена Капоте, одного з найвідоміших прозаїків XX століття, — це історія тринадцятирічного хлопчика, котрий, дорослішаючи, намагається розгадати таємниці любові і смерті. Після втрати матері він вирушає в маєток батька, якого ніколи не бачив. Натомість він знайомиться з мачухою та її кузеном. Також доля зводить його із сестрами Айдабель і Флорабель — такими однаковими й такими різними... Так, в оточенні старих стін і нових людей, минають Джоелові дні, упродовж яких він пізнає себе й світ, дні між дитинством і юністю...

 

 

 

 

 

Корній Д.

Сузір’я Дів / Дара Корній. — X. : Віват, 2018. — 288 с. — (Серія «Художня література»).

«Сузір’я Дів» — то плетиво жіночих доль, пов’язаних давнім амулетом, фатальним прокляттям та родинною історією, яка рясно скроплена моторошними таємницями, лукавими інтригами, безневинною кров’ю, підлими зрадами, вражаючою самопожертвою, справжнім коханням, що густим шлейфом тягнеться за Василиною від XVIII століття і до наших днів.

 

 

 

 

 

 

Любка, Андрій

Саудаде / Андрій Любка. - Чернівці: Книги - XXI; Meridian Czernowitz, 2017. - 192 с.

Обережно! Ця книга небезпечна: після прочитання хочеться одночасно вирушити в подорож Балканами, випити келих червоного вина і в зручній ложі театру слухати оперні арії. Понад шістдесят коротких історій - часом іскрометних, подекуди сумних, почасти автобіографічних, але завжди щирих - запрошують читача пережити з автором найщасливіші миті мандрів, симфонічних концертів і не завжди успішних залицянь.

 

 

 

 

 

 

Мердок А.

Чорний принц / Айріс Мердок ; пер. з англ. Є. Даскал. — X. : Віват, 2018.- 576 с.

«Чорний принц» — це роман про кохання і про вплив шлюбу на нього, про дружбу і зраду, про пристрасть і про помсту, про натхнення й пошуки, про життя і про мистецтво. І про страшну хворобу нашого часу — самотність серед людей і непорозуміння. Немолодий письменник у період творчої кризи мріє написати свій найвизначніший твір. Щойно він, надумавши податися в мандри в пошуках тиші й натхнення, склав речі, як на нього напосіли непрохані родичі й давні друзі, кожен зі своїми негараздами. Так він опинився втягнутим у круговерть проблем, що постають практично ні з чого. Оточений людьми, що вимагали постійної уваги, змучений докучаннями колишньої дружини, він утішається раптовим коханням до молодої дівчини, доньки друга-письменника, яку знав ще маленькою. Що обіцяє це кохання? Чи зцілить воно розтерзану душу, чи призведе до катастрофи?

 

 

 

#Невимушені: антологія / Бабкіна К. та ін.; післямо- ва В. Єрмоленка ; худ. 0. Голякова. - X. : Віват, 2016. - 192 с.: іл.

Збірка оповідань п'яти молодих, але вже відомих українських авторів покоління міленіум про головні цінності нової України.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Орвелл, Джордж.

Данина Каталонії: історична мемуаристика / Джордж Орвелл; з англ. пер. І. Савюк. — К.: Вид-во Жупанського, 2017. — (Майстри світової прози). — 240 с.

На тлі подій громадянської війни, виснажливих позиційних боїв, придушеної іспанської революції, а також затятої і не менш небезпечної міжпартійної ворожнечі республіканських сил Джордж Орвелл з властивою йому глибиною і проникливістю розмірковує над проблематикою світового соціалістичного руху, про лицемірство і шкоду радянського комунізму, про інструменти нівелювання революцій, а також про те, що війна завжди залишається війною і що для безпосередніх її свідків та учасників патетичні героїзм та слава завжди програють неодмінним супутникам війни - голоду, бруду, вошами у штанях, каліцтвам, смертям побратимів та врешті-решт хитрим підмінам кінцевої мети війни.

А ще спогади Джорджа Орвелла про його участь у громадянській війні в Іспанії дуже важливі для розуміння методів і засобів пропаганди, якими послуговувався Радянський Союз для перекручування і спотворення правди, таким чином маніпулюючи світовою думкою у своїх корисливих імперських цілях. Найдивовижніше те, що з тих часів нічого істотно не змінилося, і правонаступниця СРСР, Російська Федерація, - а по суті, та сама, завжди та сама стара Російська імперія з дещо підфарбованим фасадом, - і сьогодні по всьому світу використовує ті самі методи пропаганди, затято доводячи світовій спільноті, що біле - це насправді чорне, і навпаки.

 

Улюра Ганна.

365. Книжка на кожен день, щоб справляти враження культурної людини. Київ: АгіНизз, 2018.480 с.

4 континенти, 60 країн, 365 книжок, деякі з них ви точно читали, а деякі — точно ні.

Географія: Європа, Азія, дві Америки й Африка.

Політика: країни малі й великі в усіх сенсах цього слова.

Історія: від Давньої Греції через середньовічну Японію до європейських двотисячних.

Тематика: любов і ненависть, правда і вигадка, пошук національного голосу, фемінізм, секс, подолання травм і ще багато іншого.

Розташування: за абеткою, звідси прецікаві рими й перегуки-контрасти.

365 захопливих новел про 365 захопливих книжок.

Та 100 ексклюзивно точних колажів від Крістіни Золотарьової.

 

Фолкнер, Вільям.

Шум і лють / Вільям Фолкнер; пер. з англійської. О. Мокровольський — К.: Вид-во Жупанськогс 2018. — 344 с. — (Серія «Лауреати Нобелівської премії).

«Шум і лють» Вільяма Фолкнера справедливо вважають одним із найвпливовіших романів XX століття, який став знаковим не лише для американського модернізму, а й для всієї американської літератури загалом. Сам же письменник цінував його чи не найбільше зі всього свого доробку. Один з найяскравіших художніх текстів напряму «південної школи», «Шум і лють» творить міф старого доброго американського Півдня, яким він став після поразки у Громадянській війні, та оповідає про давній і колись заможний південний рід, за чиїм розпадом і тлінням пропонують спостерігати читачеві. Через свідомість представників цього роду Вільям Фолкнер зі всією притаманною йому майстерністю показує нам світ-якого-більше-немає. Тут хитромудро переплітаються міфи та історія минулого, діти, які розплачуються за гріхи батьків, і батьки, які нічого і нікого не можуть відпустити. І лише такому великому художнику й мислителю, як Вільям Фолкнер, до снаги приборкати такі могутні теми.

 

 

 

Чапай, Артем.

The Ukraine / Артем Чапай. - Чернівці : Книги - XXI, 2018. - 240 с.

У тексті The Ukraine зумисне порушено кордон між художнім і документальним: одні його частини буквально відтворюють реальність, інші є витвором уяви. Чи кожен читач зрозуміє, які з них які? І чи має це значення? Зрештою, художній твір буває правдоподібніший за абсурдну дійсність. Фрагменти The Ukraine пов’язані дотично, як у пазлі, – а з їхньої сукупності рельєфно виринають обриси України початку двадцять першого століття. Чи the України, як іронізують герої.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рокитнівська ЦСПШБ © 2020 | Хостинг від uCoz | Розробка та дизайн: Іван Соколов