Нові надходження
Меню сайту

Категорії розділу

Наше опитування
Оцініть наш сайт

Всього відповідей: 1796

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Форма входу

Пошук

Календар
«  Вересень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Корисні посиланняДля користувачів
в бібліотеці діє зона Wi-Fi


   https://twitter.com/rokitnebiblio

Вітаю Вас, Гість · RSS 23.09.2018, 20:11

Друзі, запрошуємо Вас ознайомитись з книжковими новинками.

Книги в користування можна взяти у фонді абонементу та читальної зали книгозбірні. Цікавого та корисного читання.

 

Аджемоґлу, Дарон; Робінсон, Джеймс

Чому нації занепадають / пер. з англ. Олександра Дем’янчука. — 2-ге вид., випр. — К.: Наш формат, 2017. — 440 с. — іл.

Дарону Аджемоґлу і Джеймсу Робінсону вдалося, здавалося б, неможливе — від­повісти на питання, яке до них безрезультатно вивчали століттями: чому одні країни багаті, а інші — бідні?

Ґрунтуючись на п’ятнадцятирічних дослідженнях у галузях історії, політології та економіки, автори легко і доступно пояснюють, чому економічний успіх дер­жав не залежить від культури, клімату чи географічного положення.

Аджемоґлу та Робінсон переконані: країни стали найуспішнішими через те, що їхні громадяни повалили владну еліту і створили суспільства, де головною цінністю стали рівні економічні та політичні права кожного. На їхню думку, саме свобода робить світ багатшим.

Книга «Чому нації занепадають» — своєрідний посібник, який допоможе кра­ще зрозуміти причини, що сприяють процвітанню держав та їхньому занепаду.

 

 

 

 

Герус Л.

Українська народна іграшка . – К.: «Балтія-Друк», 2017 . – 61 с.

Українська народна іграшка є особливим, яскравим і самобутнім видом декоративно-прикладного ми­стецтва. Вона здатна зацікавити і дітей як безпосередніх учасників гри, і дорослих в якості потужного засо­бу виховання, а також як спогади про власне дитинство. Вона захоплює те­матикою, довершеною простотою форми, конструктивною вигадливістю, лаконічним декором, емоційною налаштованістю. З іграшками, створе­ними з тканин і ниток, з глини, дерева, трави, соломи і навіть з сиру, з їх ло­кальним розмаїттям знайомить чита­ча це видання, багато ілюстроване на основі експонатів Музею етнографії та художнього промислу при Інституті народознавства НАН України (м. Львів), Музею Михайла Грушевського (м. Київ), приватних збірок, авторських творів тощо.

 

 

Дзюба, І. М.

 «Гармонія крізь тугу дисонансів...» / Іван Дзюба, Ліна Костен­ко, Оксана Пахльовська. - К: Либідь, 2016. - 584 с.: іл.

Це книжка про письменника в Часі - і про Час у житті й творчості письмен­ника. Перед читачем розгортається ніби писаний на окремих аркушах літопис долі Ліни Костенко - і долі країни в часи тоталітарної системи та в період боротьби за Незалежність, захисту її здобутків. Глобальні історичні події перетинаються зі щасливими й сумними моментами родинного життя, драматичні передчуття й іро­нічні коментарі переплітаються, голоси рідних і друзів творять поліфонію, яка з хаосу дисонансів вичакловує гармонію, світло, любов.

Для широкого читацького загалу.

 

 

 

 

 

 

 

Добровольчі батальйони / Катерина Гладка, Дмитро Громаков, Вероні­ка Миронова та ін.; упоряд. А. Шевченко; худож.-оформлювач О. А. Гугалова, — 2-ге вид., переробл. та допов. — Харків: Фоліо, 2017, — 325 с.: іл.

Чи вистояла б Україна без мужності добровольчих батальйонів? У чому сутність руху добробатів — і де його витоки? Якою була роль добровольців під час найважливіших етапів битви України проти гібридного агресора? І що чекає на добробати у майбутньому? На ці пи­тання вирішила відповісти група експертів і журналістів. Проект «Добробати» — це хроніка історії руху і водночас роздуми над його природою. Створення добробатів, їхній бойовий шлях і сучасний стан —- усе це безпосередньо з уст учасників подій, політиків, військових, громадських діячів та волонтерів.

 

 

 

 

 

 

 

Дочинець М.

Мафтей. Книга, написана сухим пером : роман / М. Дочинець,2017.-352 с.

В основу нового роману лауреата Шевченківської премії Мирослава Дочинця лягли неймовірні події в Мукачеві, про які писали європейські газети середини ХІХ століття. Для чого переповідаються історії? Може, з волі блукаючого відлуння, а може, тому, що діла проминулі срібними нитками вплітаються в мережу сьогочасної доби…

Всі дивляться в дзеркало і майже ніхто не заглядає за скло, за срібний покрив. А головна ж тайна там. Мафтей зазирнув і …

 

 

 

 

 

 

 

 

Дочинець М.

Синій зошит. Аркуші днів світящих : роман / М. Дочинець,2017.-184 с.

Ця книга – крихти одкровень, спостережень, зауваг і мудрих приписів, «кристали днів світящих» чоловіка великого вродженого обдарування і світотворчого вишколу, якого називали «незнищенним стариком», карпатським Сократом, Вічником і Світованом. За сто літ він світ перейшов уздовж і впоперек, торуючи дорогу до самого себе. Ці записи – те, що не ввійшло ні до заповітів, ні до Сповіді на перевалі духу, ні до Штудій під небесним шатром.

 

 

 

 

 

 

Косміна О.

Українське народне вбрання . – К.: «Балтія-Друк», 2017 . – 62 с.

 

Видання знайомить читача з оригінальними зразками традиційного вбрання українців кінця XIX - початку XX сторіч­чя, що зберігаються в музеях Києва, Харко­ва, Львова, Чернігова, Вінниці, Запоріжжя, Переяслава-Хмельницького і приватних ко­лекціях. Альбом містить інформацію про регіональні особливості українських строїв, змінює сталі стереотипи, демонструючи укра­їнський національний одяг в усьому його ба­гатстві та розмаїтті.

 

 

 

Положій Євген

П’ять секунд, п’ять днів. Роман. — К. : Нора-Друк, 2016. — 176 с. — серія «Читацький клуб».

П’ять секунд, п’ять днів, п’ять років, вічність — такий часо­вий алгоритм нового роману Євгена Положія. Головний герой, який все життя — у Вільних профспілках, на обох Майданах — бореться за справедливість, зрештою, коли починається війна, йде на фронт і там потрапляє в «Іловайський котел». Тяжко по­ранений, у складі групи з тринадцяти бійців, намагається вижи­ти в безнадійній ситуації. Після піврічного лікування, восьми операцій, емоційно виснажений, він приймає рішення, що вже зробив свою справу і прийшов час відпочити. Але коли старий товариш — народний герой, той, хто разом з ним пліч-о-пліч боровся за правду, тепер силою і страхом створює в рідному місті свою бізнес-імперію, стає очевидним: якщо не борешся зі злом, опиняєшся на темному боці. Тож боротьба триває...

 

 

 

 

 

 

Ренд Айн

Атлант розправив плечі. Частина перша. Несуперечність /пер. з англ. Артура Переверзева, Вікторії Стах. — 5-те вид. — К.: Наш формат, 2017. — 392 с.

Іноді дитячі мрії збуваються. Даґні Таґґарт керує найбільшою в країні заліз­ницею. Генк Ріарден запроваджує революційну технологію в металургії. Елліс Ваятт перетворює Богом забуту землю на промисловий рай. У їхніх руках — наймогутніші корпорації, що від них залежить доля країни. Вони — сучасні атланти, їхня релігія — економіка, їхня відповідальність — тягар усього світу. Колись вони мріяли змінити життя суспільства, а тепер їм доводиться чути, що вся їхня праця лише помножує несправедливість. Що всім людям потрібні однакові права і можливості.

Спершу атланти лише знизували плечима. Але настане той день, коли їм остаточно набридне тримати цей світ на своїх плечах. І вони підуть.

 

 

 

 

 

Ренд Айн

Атлант розправив плечі. Частина друга. Або — або / пер. з англ. Софії Андрухович. — 5-те вид. — К.: Наш формат, 2017. — 432 с.

Країна стрімко летить у прірву: моторошна криза охоплює всі царини людсь­кого життя. Псевдовчені наполегливо пропагують: мислення — це ілюзія, по­шук будь-якого сенсу — абсурд, і зрештою уряд оголошує мораторій на розум. Талановиті підприємці безслідно зникають, кидаючи своє виробництво на­призволяще або знищуючи його. Головні герої роману — Даґні Таґґарт і Генк Ріарден — відчайдушно намагаються відвернути катастрофу. Даґні перекона­на, що в країні з’явився таємничий Руйнівник, ціль якого — крах економіки і тотальна деградація людей. Жінка не покидає надії відтворити досконалий двигун, але перспективний молодий науковець, який погодився допомогти їй, відмовляється працювати на благо невігласів. Даґні не хоче відмовлятися від свого задуму, тож іде на зустріч зі зневіреним дослідником, а в дорозі зна­йомиться з волоцюгою. Свого часу він працював там, де й зародилося «чисте зло», яке зараз пожирає країну...

Друга частина роману містить блискучі світоглядні монологи, вкладені в уста Франциско Д’Анконії та Генка Ріардена.

 

 

 

 

Ренд Айн

Атлант розправив плечі. Частина третя. А є А / Пер. з англ. Софії Андрухович. — 5-те вид. —К.: Наш формат, 2017. — 568 с.

Країна, яку залишили її творці, винахідники та мислителі, приречена на вій­ну, голод і смерть. Владу захоплюють невігласи, корупціонери й мародери. Історія триває бодай тому, що одна вольова жінка на ім’я Даґні Таґґарт пе­реконана, що досконалий світ справжніх цінностей існує. Вона намагається зламати сценарій неминучої катастрофи. Її Атлантида не міф. У світі ще є смі­ливці, спроможні створити суспільний лад, де немає конфліктів, не виникає потреби в самопожертві, жодна людина не становить загрози для мети інших. Бунтівні атланти знають, що розум таки переможе. Риторичне питання, хто такий Джон Ґолт, насправді має відповідь, а неймовірні ідеї — своє втілення, яке приголомшує людську уяву.

В останній частині свого фундаментального роману ідей Айн Ренд зма­льовує цілісну філософську систему, яка досі викликає палкі дискусії, де від захвату до обурення — один крок.

 

 

 

 

Саттер Девід.

Доба безумства. Занепад і кінець Радянського Союзу. Пер. з англ. Наталії Комарової. — К.: ДУХ І ЛІТЕРА, 2017. — 528 с.

Радянський Союз став першою в історії державою, в якій офіційна ідео­логія пронизувала всі сфери й рівні життя, перетворюючи громадян на безликі та взаємозамінні гвинтики колосальної системи. Американський журналіст Девід Саттер, який у 1970-1990-ті роки працював кореспон­дентом в СРСР, в своїй книзі показує життя радянських людей і трагічні наслідки цього соціального експерименту.

Для широкого загалу читачів.

 

 

 

 

 

Словник музичних термінів. К.: Видавець Карпенко В.М., 2017 р., 312 с., іл.

Словник містить основні терміни, що стосуються музики, співу, танцю, хореографії, та концертної діяльності, а також назви музичних інструментів, їх основних частин та деталей. Видання включає значну кількість ілюстрації, дібраних на основі різних, вітчизняних та зарубіжних джерел.

Призначений для широкого кола читачів.

 

 

 

 

 

 

 

Талеб, Насім Ніколас

Чорний лебідь. Про (не)ймовірне у реальному житті/Насім Ніколас Талеб; пер. з англ. Микола Климчук.— К.: Наш Формат, 2017. — 392 с.

 

Цілком очевидно, що життя — це сумарний ефект небагатьох важливих потрясінь. Згадайте своє життя. Перерахуйте важливі події й технологічні винаходи, що припали на ваш вік, і порівняйте з колись напрогнозованим. Скільки їх «приїхало за розкладом»? Подивіться на особисте життя, згадайте, як вибирали професію, зустріли свою половинку, емігрували, стикнулися зі зрадою, несподівано розбагатіли або впали у злидні. Чи часто ці події відбувалися за планом?

Малоймовірну подію, яка справляє колосальний ефект, колишній трейдер Насім Талеб влучно називав Чорним лебедем. Його книжка про філософію, психологію і математику рід­кісних подій стала світовим бестселером, перекладена на три десятки мов світу і розійшлася колосальним тиражем.

 

 

 

 

Чухліб Т. В.

Донеччина та Луганщина - козацькі землі України (XVI - XVIII ст.) / Видання друге. - К.: Видавець Олег Філюк, 2017. - 117 с.

 

Давнє минуле Донецької та Луганської областей, як невід’ємної складової історії України, насичене різними цікавими та маловідомими сторінками, головні з яких стосуються часів Козаччини. З XVI ст. землі Дніпрово-Донецького межиріччя були полем протистояння між Поль­сько-Литовською державою, Московським царством, Кримським хан­ством та Османською імперією, а в другій половині XVII - XVIII ст. уві­йшли до складу Української козацької держави.

На основі оригінальних архівних та опублікованих джерел з Украї­ни, Польщі, Росії і Туреччини, свідчень сучасників та наукової історич­ної літератури автор розкриває історію військово-господарського осво­єння українцями від початку 1500-х рр. і до кінця 1700-х рр. території сучасних Донеччини та Луганщини.

Книга оформлена ілюстраціями, які відображують сучасні військові дії на сході України.

 

 

Шаповал Ю. І.

Торкнутись історії. — 2-ге вид., допов. — К. : Парламентське вид-во, 2017. — 504 с.

Історія залишається в Україні предметом щонайгостріших дис­кусій, щонайнесподіваніших відкриттів і щонайглибшого читацького зацікавлення. Юрій Шаповал — знавець її таємниць, дослідник архі­вів, публікатор незнаних фактів і документів, учений із міжнародним ім’ям. І водночас він — талановитий популяризатор історичних знань, автор незмінно цікавих телевізійних програм, документальних фільмів, радіопередач і газетних оповідей.

Його книжка присвячена саме таким, злободенним проблемам на­шої давнішої й зовсім недавньої історії, сповненої не лише «білих плям», а й суперечливих інтерпретацій і непростих питань, на які не­легко знайти переконливу і прийнятну для всіх відповідь.

Що стоїть за феноменом Української Повстанської Армії і чому судження про неї настільки поляризовані? Чому не вичерпується ін­терес до сталінської доби і який механізм помітної тут і там ресталінізації історичної свідомості? Що набула і що втратила Україна за роки, що минули від проголошення незалежності у серпні 1991 року? Чи має Україна власну політику пам’яті і чим може бути корисний досвід ін­ших країн у здійсненні такої політики?

На ці та багато інших питань Юрій Шаповал намагається відпові­сти своєю книжкою, органічно поєднуючи проблемний підхід із нари­сово-оповідним. Чимало її сюжетів читаються як захопливий детектив. Історичні постаті — від Винниченка й Шульгіна, від Хвильового, Шумського до Брежнєва, до Стуса та Єльцина — постають у насиченому контексті, проникливо й ерудовано відтвореному автором.

Чудовим доповненням до цієї книжки є унікальний ілюстраційний матеріал, що пожвавлює й унаочнює авторську оповідь.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рокитнівська ЦСПШБ © 2018 | Хостинг від uCoz | Розробка та дизайн: Іван Соколов