Нові надходження
Меню сайту

Категорії розділу

Наше опитування
Оцініть наш сайт

Всього відповідей: 2072

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Форма входу

Пошук

Календар
«  Лютий 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

Корисні посиланняДля користувачів
в бібліотеці діє зона Wi-Fi


   https://twitter.com/rokitnebiblio

Вітаю Вас, Гість · RSS 25.02.2021, 18:32

Друзі, запрошуємо Вас ознайомитись з книжковими новинками.

Книги в користування можна взяти у фонді читального залу книгозбірні. Цікавого та корисного читання.

 

 

Грабовський С.

Генії проти ідіотів: Алгоритми української історії. - Вид. 3-тє, перероб. і доповн. - К. : Видавничий дім «Стилос», 2019. - 448 с.

Що реально внесла Україна у світову колиску талантів та до­сягнень? Ким та чим насправді варто пишатися нашому народові? Хто вони - ті генії, які е нашою славою? Україна в цьому сенсі досі «невідома самій собі», вона живе в полоні міфів, котрі утворюють­ся як прихильниками «Сходу», так і «Заходу». Водночас спроби офіційного визначення «великих українців» обходять увагою ба­гатьох унікальних особистостей, народжених на наших теренах. Тільки нині вони повертаються з багаторічного забуття, щоби по­стати перед нами в усій величі свого таланту.

Про них - достойників світового рівня, яких Україна дала людству, про наші багаті здобутки та втрачені можливості - ця науково-популярна книга.

 

 

 

Історія Української Православної Церкви / Дмитро Гордієнко, Віталій Клос, Юрій Мицик, Ірина Преловська; худож.-оформлювач М.С.Мендор.— Харків: Фоліо, 2019. — 244 с.: іл. — (Великий наук, проект).

У виданні подається історія Української Православної Церкви з часів напівлегендарної проповіді апостола Андрія Первозваного на берегах Чорного моря й Дніпра та хрещення Київської Руси князем Володимиром Великим до сьогодення, коли вирішилося важливе для духовності нашого народу питання про незалежну Українську Церкву.

Автори книги, українські історики й богослови, використовуючи історичні та церковні документи різних часів, доводять правомірність надання Томосу Укра­їнській Православній Церкві Вселенською (Константинопольською) Патріархією, яка є Церков’ю-Матір’ю Української Церкви.

Особлива увага приділяється ролі Церкви у боротьбі за державну незалеж­ність України, а також розповідається про видатних діячів Української Церкви, які зробили неоціненний внесок у розвиток самосвідомості українців.

Книга допоможе широким колам читачів краще орієнтуватися у доволі складних для сучасної людини питаннях церковного життя.

 

Касьянов, Георгій.

Незгодні: українська інтелігенція в русі опору 1960-1980-х років / Георгій Касьянов. — 2-ге вид., випр. і доповн. — К.: ТОВ «Видавництво “Кліо”», 2019. — 248 с., іл.

Книжку присвячено подіям, пов’язаним із виникненням і роз­витком руху протесту в 1960-1980-х роках. У центрі уваги авто­ра — протистояння української інтелігенції та радянської держави. Спроби національно-культурного відродження 1960-х років і його придушення, формування опозиції режимові, політичні течії в ди­сидентському русі, «український самвидав», репресії проти інако­думців, правозахисний рух — усі ці проблеми розглянуто в кон­тексті загальної еволюції тоталітарної системи до її занепаду.

Для істориків, політологів, викладачів, студентів, усіх, хто ціка­виться вітчизняною історією.

 

 

 

Кучерук Олександр

Пам’ятники від слова пам’ять. Історичні розвідки / О. Куче­рук. — Парлам. вид-во, 2019. — 376 с.

У книзі під спільною обкладинкою зібрано історії окремих пам’ятників і пам’ятних місць столиці України міста Києва. Дослідження ґрунтується на розвідках, апробованих у формі статей у фаховій періодиці. Текст широко ілюструється планами, фотографіями, як відомим, так і нещодавно виявле­ними.

Видання буде цікаве киянам, києвознавцям, а також усім, кого ціка­вить національна історія, історія культури і мистецтва України.

 

 

 

 

Литвин С.

Симон Петлюра у боротьбі за Самостійну Україну / Сергій Литвин. Київ Смолоскип, 2018. - 680 с.

Перед вами - комплексне дослідження життя і діяльності Голови Директорії і Головного Отамана військ Української Народної Республіки - Симона Петлюри.

Значний масив історичної літератури, мемуаристики, періодичних видань та раніше невідомих архівних матеріалів, залучений до цієї розвідки, дав змогу авто­рові ширше і повніше за попередніх дослідників представити максимально об’єктивні і підтверджені часом оцінки особистості С. Петлюри, яскравіше висвітлити його постать на тлі національно-визвольної боротьби українського народу 1917-1921 рр.

Усвідомлюючи, що постать С. Петлюри й дотепер залишається контроверсійною в історіографії та у сприйнятті суспільства, автор поставив собі за мету спростувати численні міфи та стереотипи і донести сучасникам і майбутнім поколінням правдиві свідчення. Полемічний характер викладу різних, часто суперечливих, поглядів на діяльність С. Петлюри робить це видання ціннішим, а висновки - переконливішими.

У книжці наведено багато цікавих фактів про тогочасні відносини України з Росією, Польщею, країнами Антанти, і схожості історичних паралелей із сьогоден­ням доводиться лише дивуватися.

Розраховано на всіх, хто цікавиться історією України.

 

Лібер Ю.

Тотальні війни: творення модерної України в 1914—1954 ро­ках / Юрій Лібер ; пер. з англ. А. Дейнеки. — X. : Віват, 2019. — 528 с.: іл. — (Серія «Історія та політика»).

Завдання кожної нації — примиритися зі своєю пам’яттю і навчитися дивитись у майбутнє, враховуючи уроки минулого. Довга тінь війни, яка тяжіє над Україною, повсякчас повертає її до модернізаційних проектів і водночас до проживання травматичного досвіду.

Автор переконливо доводить, що дві світові війни, революції, голод, гено­циди й чистки, які протягом першої половини XX століття спустошували Європу, руйнували й заразом творили українську націю, відіграли важливу роль у формуванні сучасної України. Ця книжка — важливе дослідження масштабів і парадоксальних наслідків масового насильства, яке допомагає зрозуміти складну історію XX століття.

 

 

Плохій С.

Брама Європи / Сергій Плохій ; пер. з англ. Романа Клочка. — 2-ге вид. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2019. — 496 с.

Книга цікаво й доступно розповідає про історію нашої держави від часів Геродота до подій на Сході України сьогодні. Це авторитетне видання допоможе краще зрозуміти події минулого, а через них – і наше сьогодення. Автор фокусує увагу на українцях як найбільшій демографічній групі, а згодом – головній силі, що стояла за створенням сучасної нації. Дізнайтеся, як наші предки «призвали варягів на царювання», як наша країна боролася за право бути незалежною, пройшла крізь часи кріпацтва, комуністичного терору й Голодомору, Другої світової війни та врешті-решт отримала незалежність.

 

 

 

Сорока Ю. В.

100 важливих подій історії України / Юрій Сорока; худож.- оформлювач О. А. Гугалова-Мєшкова.— Харків: Фоліо, 2019. —205с.:іл. — (Справжня історія).

Історія України схожа на мапу, яка містить безліч білих плям. І це не простий збіг обставин, а результат цілеспрямованої державної по­літики. Протягом століть над тими плямами дбайливо працювали сотні різних людей, найнятих владою метрополій. Ці творці міфів і фейків зробили все для того, щоб наша історія, як і сама Україна, постала пе­ред нащадками у світлі, вигідному для тих, хто намагався асимілювати спадок Київської Русі.

Проте час завжди розставляє все по своїх місцях. Тож у цьому ви­данні ми спробували зібрати події, які сформували ту Україну, котру ми знаємо зараз, і які сприятимуть її розвиткові й надалі.

Автори намагалися зосередитися на позитивних подіях української іс­торії, умовно кажучи, на перемогах. Досить довго експлуатувався образ нашої країни як безпорадної жертви, яка постійно страждає, співає сум­них пісень і не здатна протистояти зовнішньому тиску. Але заглиблення в реальну історію України доводить, що це не так. Голос минулого про­мовляє до нас із десятків літописів, документів та історичних розвідок. Відчайдушні герої, незламні воїни, талановиті творці, видатні політичні діячі, геніальні філософи та науковці — ось хто творив історію нашої країни. І, звичайно, треба, щоб про них та їхні досягнення дізналось якомога більше наших громадян. Ця книга є спробою об'єднати під од­нією обкладинкою найвагоміші моменти нашої історичної спадщини і продемонструвати, що, попри все, Україна пам'ятає своє минуле і має намір, враховуючи свій багатющий історичний досвід, будувати власне щасливе майбутнє.

 

Таїрова-Яковлева Т. Г.

Гетьмани України. Історії про славу, трагедії та мужність. Видання друге. — К.: ТОВ «Видавництво “Кліо”», 2019. — 424 с. іл.

У книзі представлені одинадцять біографій гетьманів, які були військовими і політичними лідерами України XVII-XVIII ст. Ознайомлю ючись з їх долею, читач зможе відкрити для себе маловідомі та забуті сторінки української історії. Слава і трагедія, мужність і віроломство, видатний талант і заступництво фортуни дивним чином сплелися н житті цих людей. Вони були дуже різними, і кожному з них довелося залишити свій слід в історії Українського гетьманства. Згадуючи про них, ми краще розуміємо той складний, суперечливий, але героїчний час, оповитий ореолом романтики.

Книга адресована науковцям, викладачам, студентам, а також усім, хто цікавиться історією України.

 

 

 

Українська революція 1917-1921 років в ілюстраціях / упоряд. О. Кучерук. — Київ : Парлам. вид-во, 201 9. — 200 с. : іл.

У виданні зібрано ілюстрації, які відтворюють розвиток і події Україн­ської революції 1917-1921 років, історію УНР доби Центральної Ради і Директорії, важливі миті життя Української Держави та Західноукраїнської Народної Республіки. До кожної фотографії подано тексти з тогочасної преси, документів, спогадів.

Пропонована книга є гарним путівником по історії державотворення і боротьби за самостійну, соборну, демократичну державу українського народу.

 

 

 

Шаповал Ю. І.

Мить історії: 366 мініатюр про людей і події / Юрій Шаповал. - Київ : Парлам. вид-во, 2019. — 400 с.: іл.

Ця книжка відомого українського історика є результатом його по­движницької науково-популяризаторської, просвітницької праці на укра­їнському радіо. Кожна мініатюра - це філігранний есей, сповнений живої, свіжої інформації й водночас освітлений мудрим, часом іронічним, погля­дом автора, що ховається здебільшого за подіями й персонажами, а проте присутній у всьому — і в доборі матеріалу, і в оригінальних ракурсах його висвітлення, своєрідній авторській мові й талановитому літературному стилі. Кожній мініатюрі відповідає один день календаря, що додає книжці додаткової внутрішньої динаміки та інтриги.

Юрій Шаповал винайшов своєрідний, дотепний спосіб оживити історію, зробити її фактом нашого повсякдення, прив’язати до свого життєвого до­свіду кожного слухача (а тепер і читача), надати їй особливої приватності.

Видання розраховане на всіх, хто цікавиться історією.

 

Щоткіна К.

Хроніки Томосу / Катерина Щоткіна. — X.: Віват, 2019. — 304 с. —

У книжці наведено відомості про виникнення, формування і становлен­ня української церкви, висвітлено гострі питання, що назрівали протягом століть: еволюції та незалежності української кафедри, втрачених і збереже­них традицій, зв’язку політичних і церковних векторів розвитку нації; по­яснено причини і приховані особливості процесу здобуття Україною авто­кефалії; розглянуто перспективи майбутнього української нації й держави.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рокитнівська ЦСПШБ © 2021 | Хостинг від uCoz | Розробка та дизайн: Іван Соколов