Нові надходження
Меню сайту

Категорії розділу

Наше опитування
Оцініть наш сайт

Всього відповідей: 1658

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Форма входу

Пошук

Календар
«  Листопад 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Корисні посиланняДля користувачів
в бібліотеці діє зона Wi-Fi
   


Вітаю Вас, Гість · RSS 22.11.2017, 07:35

Друзі, запрошуємо Вас ознайомитись з книжковими новинками краєзнавчої тематики.

Книги в користування можна взяти у фонді абонементу та читальної зали книгозбірні. Цікавого та корисного читання.

Близнюк Г. І.

Осницьк : село мого життя : іст.-краєзн. нарис / Г. І. Близнюк. - Рівне : Волин, обереги, 2016. - 148 с.

У нарисі висвітлено основні аспекти історичного, соціально - гуманітарного, освітнього та культурного розвитку села Осницьк Рокитнівського району. Розкрито його природно-географічне розта­шування, походження назви, особливості мікротопоніміки.

Книга буде цікавою не лише осничанам, але й науковцям, краєзнав­цям, дослідникам, викладачам, студентам, учням і широкому загалу.

 

 

 

 

 

Войтович, В. М.

Українська міфологія / Валерій Войтович. — Вид. 4-те. — К.: Либідь, 2015. - 664 с.: іл.

Книга є спробою осмислення надзвичайно багатого та яскравого світу української дохристиянської міфології — народних уявлень, звичаїв та обрядів, вірувань і повір’їв тощо. Це своєрідний погляд на духовну культуру предків, їхній світогляд, світосприйняття та ментальність. Текст супроводжується авторськими ілюстраціями, відомостями про визначних етнографів минулого та ґрунтовною бібліографією.

Для широкого кола читачів, які прагнуть свідомого розуміння коренів історії та культури свого народу.

 

 

 

 

Добрий слід на землі: штрихи до портретів відомих журналістів Рівненщини / ред. кол.: Д. В. Тарасюк (голова] та ін. - Рівне : Волин, обереги, 2016. - 216 с.

Цим виданням (задум члена НСЖУ Миколи Кривого) продовжуємо серію «Золоті імена Рівненщини» про знаних у краї людей, чиї суспільні і професійні здобутки можуть бути взірцем для наслідування та поцінування.

У другій книзі (перша присвячена життю і творчості представника Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Рівненській області, голові Рівненської обласної організації Національної спілки журналістів України, заслуженому журналістові України Дмитрові Тарасюку) розповідається про відомих журналістів нашого краю.

Видання ілюстроване світлинами.

Для широкого кола читачів.

 

 

Доброчинська В. А.

Рівненська українська гімназія (1923-1939 рр.): культурно-освітній феномен на тлі доби: монографія / В. А. Доброчинська. - Рівне : ПП Дятлик М., 2016. -224 с.

У монографії досліджено етапи створення і діяльність Рівненської україн­ської приватної гімназії в умовах Другої Речі Посполитої. Відтворено атмосферу національно-духовного піднесення в суспільно-політичному житті волинського краю, показано активізацію інтелігенції в боротьбі за українізацію шкільництва та самоорганізацію української спільноти.

Висвітлено засади навчально-виховного процесу освітнього закладу та проаналізовано діяльність педагогічної еліти. Розкрито участь учителів гімназії в роботі культурно-просвітницьких товариств, простежено життєві шляхи вчи­телів і проаналізовано їх внесок у закладення фундаменту знань та духовності, формування моральних цінностей і патріотичних переконань учнівської молоді. Показано постаті окремих вихованців гімназії, які зберегли й крізь життя гідно пронесли дух національного відродження.

Для науковців, студентів, учителів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться історією.

 

Книга з поліських клондайків або денники літературних бурштинокопачів. - Рівне.: Видавництво «Письменницька робітня «Оповідач», 2016. - 72 с.

Пропонований альманах-це найкращі зразки рівненської літератури останніх років.

У віршованих та прозових текстах цього альманаху можна побачити прототипи героїв сучасного Полісся, або відстежувати тематичні чи стилістичні особливості найновіших рефлексій літераторів на тему бурштину і його не законного видобутку.

 

 

 

 

Лукашевич Т.

Гобелен. Батик: альбом / Т. Лукашевич. – Рівне, 2016. – 84 с.

У виданні репрезентовано творчий доробок рівненського майстра художнього текстилю, члена Національної спілки художників України Тетяни Лукашевич. До альбому увійшли гобелени, батики, зразки експериментального формотворення, що відображають властиві стилю мисткині шляхетність колориту, вишуканість техніки, поєднання досвіду народних промислів з сучасними візуальними ідеями, символьно-метафоричний вираз змістів національної культури.

Видання є другим у серії «Митці Рівненщини», започаткованій 2014 року. Чимало творів публікуються уперше.

 

 

 

 

Люліч, Валентина

ЗАPAROLЕНІ: Поезії. - Рівне.: Видавництво «Письменницька робітня «Оповідач», 2016.-96 с.

Світ людської душі такий безмежний, як і світ кос­мічний. Саме така думка приходить, коли читаєш поезію талановитої української поетеси Валентини Люліч. Те­матичний діапазон її нової книжки вкрай широкий: тут і осмислення природи поетичного натхнення, й осягнення власної жіночої сутності, і любов у найширшому сенсі цього слова: до коханого, до матері-України, її багатостраждального народу та його мови. Особистісні пере­живання та емоції органічно переростають у громадян­ські почування.

У збірці невимушено поєдналися традиції нашої лі­тератури зі сміливими новаторськими пошуками.

 

 

 

 

Люліч В.

Печериці в законі : кулінарний детектив. - Рівне : Дятлик М.С., 48 с.

Відома поетеса, лауреат премії імені Михайла Дубова дебютує в прозі новим жанром: кулінарним детективом.

Мобілізувавши хист юриста й жіночу логіку, героїня твору захищає від злочинного наклепу не тільки коханого, але й цінний продукт харчування, який шукає шляху на столи вітчизняних споживачів.

 

 

 

 

 

 

Люліч В.

Право мати право: конспект лекційного циклу/ В.Люліч, - Тернопіль-Острог: Інформаційна спільнота "Красиве і корисне"; СПД Свинарчук, 2016. - 160 с.

Конспект лекцій радника юстиції Валентини Люліч зорієнтований на практичні щоденні питання і може стати в пригоді кожному на щодень.

 

 

 

 

 

 

Люліч В.А.

Яблуневе сонце. Поезії/ В.А. Люліч. - Рівне: Волинські обереги, 2012. - 68 с.

Поетична збірка “Яблуневе сонце” - друге видання молодої поетеси. У її віршах щиро передано жіночі почуття та філо­софські роздуми, які надихають читача відчути світлі емоції і замислитись над законами свого існування. Ця поезія сповнена світлом, теплом, проникає у серця і віддзеркалюється у людсь­ких взаєминах.

 

 

 

 

 

 

Мельник Ірина.

Вікна. Книга перша: поезії /І. Мельник. — Львів : Джезва, 2016. —104 с.

“Вікна. Книга перша” — одна із серії книг, у якій побачили світ поезії молодої української поетеси з доробку за 2007-2016 роки. Поезія Ірини Мельник несподівана, розкута і ніжна. Вона поєднує в собі якісь зворушливі дитинні нотки з поважними дорослими роздумами і почуттями і дарує читачеві особливі, неповторні враження. Оригінальні ілюстрації Надії Каламєєць проникливо доповнюють усе мовлене і недомовлене ав­торкою.

Тут, у цій книжці, живуть вірші про любов і про війну, про дитинство і старість, про щастя і горе. Їх можна просто читати — і ними можна милуватися, як одухотворе­ною, натхненною красою. Яка таки рятує світ — щодня.

 

Миколин С.

Спомин про любов, чи її химера / С. Миколин. - Рівне: Волин, обереги, 2016. - 176 с.

Книга «Спомин про любов, чи її химера» є однією із серії книг автора. Ця книга про таку чисту і прекрасну духовну якість людини і всього живого, як ЛЮБОВ. Запрошуємо читати цю книгу всіх, щоб знати і мати можливості бачити прояви цієї якості.

 

 

 

 

 

 

Погорина: літ.-краєзн. Альм. Рівнен. / ред. Та упоряд. Є. Цимбалюк; літ. Ред. Л. Рибенко .- Рівне, 2016 . – 376 с.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Смик Н. В.

Недоспівана мелодія... / Н. В. Смик. - Рівне : Волинські обереги, 2016. - 244 с.

Кожному з нас життєва дорога дарує як радощі, так і випробування... У новій книзі "Недоспівана мелодія...” автор через художнє слово подає власні рефлексії пережитих неординарних ситуацій, знаходить мужність поділитися з читачем болісними спогадами та переживаннями. Балансуючи на пульсуюче чутливому нерві власного сумління, світосприйняття, життєвої мудрості Ніна Смик пропускає через себе мелодію життя кожного героя, переживає його успіхи та розчарування, болі й радості.

Книга адресована широкому колу читачів.

 

 

 

Сучасні письменники Рівненщини: історія, біобібліографічні довідки, контакти, Упор. Б. Боровець, А. Лимич, Л. Рибенко. - Рівне: Видавництво «Письменницька робітня «Оповідач», 2016. - 192 с.

У довіднику міститься загальна інформація про 30-річний шлях обласної Спілки, описи з її історії, спогади пись­менників та перелік літературних премій. Тут подаються адреси, номери телефонів, поштові й електронні адреси су­часних письменників Рівненщини, членів РОО НСПУ. Осно­вою довідкового матеріалу стали анкети письменника, які готувалися протягом останніх років.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рокитнівська ЦСПШБ © 2017 | Хостинг від uCoz | Розробка та дизайн: Іван Соколов