Історія бібліотеки
Меню сайту

Категорії розділу

Наше опитування
Оцініть наш сайт

Всього відповідей: 2231

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Форма входу

Пошук

Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Корисні посилання



Для користувачів
в бібліотеці діє зона Wi-Fi










   



https://twitter.com/rokitnebiblio





Вітаю Вас, Гость · RSS 19.03.2024, 04:03

Історія Рокитнівської центральної селищної бібліотеки

 

Бібліотека – море книг,

Бібліотека – храм науки…

Переступайте наш поріг,

Беріть скарби нетлінні в руки!

Нема прекрасніших доріг,

Ніж в цей вселюдський храм науки.

 

     Є багато див на землі, створених природою і зроблених руками людини. І серед них найбільше диво з див – книга. У ній увесь неосяжний світ. Усе, що створено людським розумом, усе, до чого прагне наша душа, має своє відображення у книзі. Як незгасимий смолоскип, освітлює шлях людині книга. І завжди цей смолоскип був у бережливих, надійних руках бібліотекарів, які працюють в Рокитнівській центральній районній бібліотеці.

    Рокитнівська центральна районна бібліотека була організована в 1944 році, а почала працювати, як районна масова після звільнення Рокитнівщини від німецько-фашистських загарбників. У зв’язку з ліквідацією району було припинено роботу з 1963 по 1965 рік. Із створенням в 1965 році Рокитніваського району книгозбірня відновила свою роботу. До 1975 року районна бібліотека знаходилась на другому поверсі теперішнього районного Будинку культури. У цьому ж році бібліотека переноситься у більш просторе приміщення. А з 1991 року під бібліотеку було виділено приміщення, де вона знаходиться і по цей час. На кожному етапі розвитку бібліотека змінювалася і удосконалювалася її робота. Вагомий внесок у розвиток бібліотечної справи зробили такі працівники, як Вакуліна Катерина, Ліньова Валентина Володимирівна, Остапович Надія Адамівна, Губко Валентина Іванівна, Скринська Ольга, Брижко Ніна Андріївна. Сьогодні великий інтерес читачів викликає літературна вітальня "У світі прекрасного”, де постійно збираються любителі поезії, прози, народні умільці.

     Основними завданнями ЦРБ є створення позитивного іміджу бібліотеки, висвітлення тем сьогодення, реклама своїх послуг, інформаційно-бібліографічне обслуговування людей з обмеженими можливостями.

     З 1999 року по липень 2011 року Рокитнівську ЦСПШБ очолювала Гуз Марія Іванівна. За час перебування  її на посаді  директора вона зарекомендувала себе знаючим свою справу фахівцем, відповідальним працівником. Не дивлячись на фінансові скрути вона знаходила шляхи для комплектування книжкового фонду, для зміцнення матеріально-технічної бази через спонсорську допомогу. В бібліотеці введено платні послуги, які щорічно збільшуються та дають змогу залучити до потреби установи більше 41 тисячі грн.

     З липня 2011 року Рокитнівську ЦСПШБ очолює Скаковець Тетяна Євгенівна.

     З 07.12.2016 року на посаді директора  КЗ "Рокитнівська ЦБС " працює Коханевич Юлія Анатоліївна.

     З лютого 2021 року в.о. директора КЗ "Публічна бібліотека Рокитнівської селищної ради" - Дудик Людмила Іванівна.

З 10 грудня 2021 року директор КЗ "Публічна бібліотека" Рокитнівської селищної ради - Ражик Лідія Вікторівна.

     У 2003  році для бібліотеки було придбано автоматизовану бібліотечно-інформаційну програму "ІРБІС”, яка дає нам змогу створювати електронний каталог книг, періодики, корпоративно одержувати і обмінюватися бібліографічними описами періодичних видань з іншими бібліотеками області.

     З метою кращого інформаційно-бібліогрфічного обслуговування читачів придбано 4 комп’ютери і копіювальну техніку.

     Починаючи з 2004 року в мережі Інтернет представлений WEB– сайт  нашої бібліотеки «Рокитнівська централізована система публічно-шкільних бібліотек» (http://roklibr.at.ua/).

     Тож, уже не один рік WEB– сайт  створює імідж бібліотеки у Інтернет просторі, відображає щоденне життя бібліотеки (заходи, проекти, конкурси, презентації і т.д.), слугує, як засіб спілкування є інформаційним, краєзнавчим, комунікативним майданчиком. Вміщує різні види інформації - тексти, фото, відео, презентації та інше.

     Створення сайту - різнобічний і творчий процес, який не є "одноразовою" акцією. Це процес, що продовжується і який існує стільки часу, скільки веб-сайт знаходиться в Інтернеті і є доступний для широкого користування.

     В грудні 2011 року наша бібліотека зробила ще один крок, щоб стати ближчими  до користувачів, адже саме для наших користувачів Рокитнівська ЦРБ створила блог «БІБЛІОNEWS блог Рокитнівської центральної районної бібліотеки» (http://rokitne-blog.at.ua/)

     Метою впровадження в роботу бібліотеки інноваційної форми роботи створення блогу «БІБЛІОNEWS», стало бажання прорекламувати діяльність, завдання та напрямки роботи нашої бібліотеки. Показати, що бібліотека є сучасною, що вона готова до конструктивного спілкування, критики, змін і інновацій, поліпшити спілкування з користувачами, у тому числі потенційними, шляхом підтримки діалогу  через пости авторів та відгуки, коментарі читачів. Просунути інноваційні бібліотечні послуги серед читачів, які шукають інформацію для вирішення своїх проблем в Інтернеті, у тому числі в блогах.

     У червні 2012 року у другому обласному фестивалі-конкурсі інноваційного досвіду "Бібліофест". У номінації "Кращий досвід створення ресурсів", назва форми роботи «БІБЛІONEWS» Блог Рокитнівської  центральної районної бібліотеки» стала переможцем серед районних бібліотек.

     З травня 2015 року в мережі Інтернет діє сайт бібліотеки – «Рокитнівщина краєзнавча» (http://rokitnekraj.at.ua/). «Рокитнівщина краєзнавча!», це платформа, де висвітлюються краєзнавчі матеріали нашого району (тексти, світлини, відео…).

     Ще одним засобом реклами бібліотечної діяльності є аккаунти в соціальних мережах «Фейсбук»(https://www.facebook.com/rokytnivskyi.tsrb/?ref=hl), «YouTube» (https://www.youtube.com/channel/UCbFIszDEdrdqWKsklYUGorg), «Вікіпедія», Telegram (https://t.me/Rokitne_Library), Інстаграм (https://www.instagram.com/rokitnebiblio/)

     Сьогодні книгозбірні – це інформаційні, культурні, освітні заклади, які роблять вагомий внесок у розвиток українського державотворення, сприяють розбудові громадянського суспільства. Всі ці функції на районному рівні виконує Рокитнівська централізована система публічно-шкільних бібліотек, яка спрямовує свою діяльність на удосконалення системи бібліотечно-інформаційного обслуговування населення на основі автоматизації бібліотечних процесів; популяризації кращих творів української та зарубіжної літератури, творів місцевих авторів; надання послуг громаді та на допомогу навчально-виховному процесу; організації змістовного дозвілля своїх користувачів; популяризації своєї роботи через веб-сайт бібліотеки; залучення позабюджетних асигнувань та розширення асортименту бібліотечних послуг; підвищення фахового рівня спеціалістів.

     В середині  серпня 2011 року  Рокитнівська центральна районна бібліотека отримала безкоштовне комп'ютерне обладнання (5 комплектів) з вільним доступом до мережі Інтернет, як переможець другого раунду конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» оголошеного програмою «Бібліоміст», що дає змогу впровадження нових бібліотечних послуг, які задовольнятимуть потреби конкретних груп населення їхніх громад.

     Завдячуючи програмі „Бібліоміст” невпізнанно змінилось життя  бібліотеки, книгозбірня безкоштовно надає доступ користувачам до світових інформаційних ресурсів і допомагає орієнтуватися в них. Бібліотечні працівники впроваджують у роботу інноваційні форми обслуговування, налаштовані до пошуку нових ідей та варіантів їх реалізації в бібліотечному обслуговуванні користувачів.

     Без вільного доступу до інформаційних ресурсів мережі Інтернет сьогодні вже неможливо говорити про повноцінний інформаційний простір держави. У реалізації питань інформатизації суспільства ключова роль належить публічним бібліотекам. Останнім часом Інтернет став невід'ємною складовою частиною інформаційних ресурсів бібліотек, а надання доступу до нього – звичною бібліотечною послугою.

     Тематика запитів користувачів Інтернет-центру досить різноманітна: добір матеріалу для навчання та розширення діапазону професійної діяльності, послуги е-урядування. Пошук інформації дозвілєвого характеру, електронне спілкування та значне зацікавлення в соціальних мережах («Вконтакте», «Facebook», «Однокласники», «Skype»).

     Інтернет-центр бібліотеки – це майданчик на якому завжди людно, тут проходять масові заходи, екскурсії, дні відкритих дверей, он-лайн конференції, вебінари, тренінги, професійні навчання, навчання для користувачів тощо.

     Користувачі Інтернет-центру користуються навчальними послугами по вивченню базових навичок роботи з комп’ютером; початковий курс користувача Інтернет. Також послугами в системі електронного урядування.

     Отож, важливою ланкою у діяльності бібліотек по обслуговуванню користувачів, задоволенню їхніх різноманітних запитів, без яких уже не уявляємо своєї праці, стали бібліотечні Інтернет-центри. Найбільш важливим вважаємо те, що у всіх починаннях і справах маємо багато друзів, добрих людей, помічників і порадників.

     Та мета, що була покладена в основу роботи при створенні центру, залишиться такою і в майбутньому – в повній мірі забезпечити доступ усіх користувачів бібліотеки до всесвітньої мережі Інтернет, створити рівні можливості у пошуку інформації для різних соціальних верств населення, максимально сприяти зростанню рівня інформованості користувачів.

     Працівники бібліотеки беруть активну участь в обласному фестивалі-конкурсі інноваційного досвіду «Бібліофест», основним завданням якого є виявлення ефективних форм бібліотечного досвіду для залучення читацьких груп до бібліотеки, також у написанні проектів, міні-грантів, різноманітних конкурсах.

     Отож, нині робота бібліотеки спрямована на задоволення інформаційних потреб  користувачів. Забезпечити користувачів максимальним доступом до інформації, розширили спектр довідково-бібліографічних та інформаційних послуг, обслуговування як традиційно так і в автоматизованому режимі, завдяки використанню електронних ресурсів бібліотеки, а також інтернет-ресурсів. Проводиться велика робота на допомогу вивченню шкільної програми. Так, створені повнотекстові бази на допомогу вивченню шкільної програми з української та світової літератури для учнів 9-11класів. Пріоритетними напрямками роботи є краєзнавство: вивчення і популяризація книг місцевих авторів, народних умільців, збирання матеріалів від старожилів про наш край, легенд, пісень, ужиткового мистецтва. Даний матеріал переносимо на електроні носії.

    Визначними подіями в цьому році були: святкування дня Незалежності України, шевченківських днів, участь у проекті «Долі, обпалені війною», проведення Тижня права «Майстерня правових знань». Презентації книг: земляка Сергія Миколин «Розмова двох», книги «Русь-Україна. Факти і сенсації» Анатолія Герасимчука та Григорія Таргонського, книги «Образки любові» Олексія Примака, книги Андрія Примака «Лікарські гриби». Проведення районного конкурс творчої майстерності «Я пропоную свій досвід», участь у конкурсі кращого плакату-мотиватора читання серед публічних бібліотек Рівненської області,  проведення вуличної акції «Бібліодесант “Книга– Forever!”». Поетичний бенефіс «Краса слова Надії Богданець». Тренінг «ЗНО-2015: Школярів чекають великі зміни», майстер-класи  з писанкарства «Розпис Великодніх яєць», «Вишивка бісером» та інші.        Бібліотека сьогодні намагається іти в ногу з часом  і, перш за все,  не відставати у технічному оснащенні та запровадженні новітніх технологій; розширюючи сферу своїх послуг; намагається бути поміченою, вдається до найрізноманітніших популяризаторських заходів.

Рокитнівська ЦСПШБ © 2024 | Хостинг від uCoz | Розробка та дизайн: Іван Соколов