Наш район
Меню сайту

Категорії розділу

Наше опитування
Оцініть наш сайт

Всього відповідей: 2072

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Форма входу

Пошук

Календар
«  Лютий 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

Корисні посиланняДля користувачів
в бібліотеці діє зона Wi-Fi


   https://twitter.com/rokitnebiblio

Вітаю Вас, Гість · RSS 25.02.2021, 19:08

     Рокитнівський район найбільший за площею (2356 кв.м., або 117% від території області) адміністративний район Рівненської області,розташований на північному сході області, у найбільш заболоченій її частині. Територія району має форму неправильного багатокутника і простягається з півночі на південь на віддалі 130 км. На півночірайону міждержавний кордон з республікою Білорусь. На сході межує з Олевським районом Житомирської області, на півдні на південному заході - з Березнівським, а на Заході-з Сарненським та Сарненським та Дубровицьким районами Рівненської області За природно-географічним розташуванням територія району відноситься до польської провінці зони мішаних лісів. Рокитнівський район було створено в січні 1940 року. Під час Великої Вітчизняної війни район був окупований німецько-фашистськими загарбниками і входив до Сарненського гебіту Волино-Подільської округи рейхскомісаріату "Україна". На період окупації Рокитнівщина стала значним осередком партизанської боротьби з ворогом. 4 січня 1944 року Рокитнівщина була визволена від німецько-фашистських загарбників частинами 143 стрілкової дивізії Червоної армії (командир дивізії генерал-майор Заїкін).
      З 30 грудня 1962 року по 4 січня 1965 року в результаті укрупнення адміністративних районів, територія Рокитнівського району була складовою частиною Сарненського району. Культурно-адміністративним центром району є селище міського типу Рокитне. Історія району тісно пререплітається з історією виникнення Рокитного, яке від початку свого заснування (80-ті роки XIX ст.) до 1922 року було відоме під назвою Охотникове, що походило від прізвища власника землі, в якого бельгійський скло заводчик Розенберг у 1888 році купив невелику ділянку кварцових пісків (перша згадка про Охотникове датується 1545 роком), придатних для скловаріння і відкриття примітивної гути. Поштовхом для швидкого розвитку села стало спорудження в 1898 році заводу i прокладання на початку 1900 року залізничної колії Київ- Ковель. За Ризьким мирним договором в 1921 році Охотникове відійшло до Польщі.В 1922 році селище перейменоване на Рокитне, а залізнична станція дістала назву Рокитне-Волинське. У вересні 1939 року Рокитне в складі Західної України було приєднане до СРСР. На найбільшій в області за протяжністю території, успішно працюють 14 сільських та 2 селищні ради.
       Рокитнівський район сьогодні - квітучий край Полісся, щедрий і природою, і людьми. Це край, що росте й розвивається в тісній співпраці сусідів. Населення становить 52,7 тис.чол., в т.ч. міське - 10 тис.чол., а сільське -42,2 тис.чол. Середня густина населення 22 чол. на 1 км.кв. На території району нараховується 41 населений пункт, з них 39 сіл і 2 селища міського типу, які входять до 14 сільських і селищних рад.У районі працює дев'ять промислових підприємств, обсяг виробництва продукції яких у діючих оптових цінах становить в середньому за рік 55-60 млн.грн.


До складу промислових підприємств входять:


ВАТ "Рокитнівський склозавод";
ВАТ "Рокитнівський спецкар'єр"; 
ДП "Рокитне-Смарагд"; 
ЗАТ "Українська лісопереробна компанія"; 
ПП "Рокитнехліб"; 
ВАТ "Томашгородський щебзавод"; 
Томашгородський щебзавод № 5; 
Томашгородська філія ТзОВ "Технобуд";

ЗАТ "Ярівський гранкар'ер".     В районі нараховується більше 150 суб'єктів підприємницької діяльності,з них 54% становлять малі підприємства. Основні види продукції: склотара,нерудні будівельні матеріали, продукти харчування, столярні вироби. На протязі одного місяця в районі виробляється промисловими підприємствами продукції в середньому на 5 млн. грн. Чисельність працюючих, зайнятих у промисловості становить 1600 чол. Суб'єктами підприємницької діяльності виробляється продукції, виконується робіт та надається послуг за рік на 3 млн.грн., в тому числі у промисловій галузі - на 1,2 -1,5 млн.грн.
       У Рокитнівському районі є три залізничні станції - смт.Рокитне, смт. Томашгород та с. Остки.У 2002 році проведено капітальний ремонт станції селища Рокитне, впорядковано згідно міжнародних норм залізничний переїзд.
       Автобусна маршрутна сітка обіймає 100% населених пунктів району. Безпосередній зв'язок з обласним центром мають всі села. 80% перевезень припадає на автотранспорт приватних перевізників. Періодично оновлюється парк автотранспортного підприємства 15646. Всього сільськогосподарських угідь 43,6 тис. га, в тому числі ріллі 21,6 тис. га, сінокосу -12,0 тис. га, пасовищ - 6,0 тис. га. Чисельність поголів'я основних видів худоби: ВРХ - 23,8 тис., зокрема, м'ясного поголів'я 3,1 тис., свині 14,5 тис. У районі створена мережа по обслуговуванню жителів сільської місцевості, в якій переважають підприємницькі структури в кількості 573 одиниці. Із них у Рокитнівському районі працює 61 приватна торгова одиниця, зокрема в селищі Рокитне нараховується 23 торгові точки та їх доповнює фірмова мережа із 5 магазинів ПП Оболонь" ВАТ "Рокитнівського скляного заводу".Споживча кооперація обслуговує 52,4 тис. населення, що проживає в 38 селах смт. Рокитне, смт.Томашгород, в тому числі 5474 пайовиків.
РСС об'єднує 4 споживчих товариства, КП "Еліта" та коопзаготпром. Нараховується:61 підприємство роздрібної торгівлі, 58 підприємств громадського харчування, в т.ч. 32 шкільні їдальні, їдальня СПТУ-7, медучилища. У районі збережена та розширюється мережа побутових послуг за рахунок фірми ПП "Полісся", де діють 23 підрозділи. Основні з них - це: швейні майстерні та комплексно-приймальні пункти на селах.
       У селищі Рокитне функціонує Будинок Побуту, в якому діють трикотажний цех, ательє з пошиву одягу, майстерня по ремонту складної побутової техніки, прокатний пункт, взуттєва майстерня, салон ритуальних послуг, цех по виготовленню меблів, перукарня.
       На території Рокитнівського району неспеціалізовані побутові послуги населенню надають 34 підприємства, з них: 26 - юридичні особи, 8 - фізичні особи.
В даній виставці досягнень народного господарства району беруть участь бюджетні установи та організації, сільськогосподарські та фермерські господарства,промислові підприємства, торгівля різних форм власності, підприємницькі структури, фізичні особи, авторські колективи.
        Освітню мережу району формують 42 загальноосвітні школи, з них: Рокитнівська гімназія, Рокитнівський ліцей аграрного напрямку, державний навчально-виховний комплекс "Томашгородська школа №1 І-ІІІ ступенів-ліцей", Рокитнівське медичне училище та профтехучилище, де щорічно навчається 10870-10900 учнів. У районі діє дитячо-юнацька спортивна школа, два спортивні клуби.
       В Рокитнівському районі працюють: футбольний клуб "Полісся", дві дитячо-юнацькі спортивні школи (ДЮСШ "Колос та ДЮСШ відділу освіти), в яких культивуються дев'ять видів спорту. Відділення ДЮСШ функціонують в дев'яти населених пунктах району, заняттями в них охоплено понад 650 учнів. Окрім районних змагань з різних видів спорту в районі щорічно проводяться міжнародний турнір з волейболу "Кубок Рокитного" та "Всеукраїнський юнацький турнір з вільної боротьби "Кубок козаків".
Молодь Рокитнівщини займає активну позицію в житті району. 3 відновленням та розширенням, утворенням нових підприємств в районі збільшуються робочі місця для молоді. Постійно поповнюються новими спеціалістами медичні та освітянські кадри. Молоддю впроваджуються нові форми роботи в районі, створюються культурно-дозвіллєві комплекси для молоді на селі, де практично задіяні всі структури сільської ради. На ряду з тим, що збірні команди району постійно буруть участь в обласних змаганнях, конкурсах,молодіжних заходах. Вже стало традицією проведення ігор інтелектуалів "Брейн-Ринг" та "Що? Де? Коли?" серед сільської молоді та молодіжних збірних команд районного центру. На досить високому рівні проходять районні туристичні зльоти, змагання,походи по місяцях бойової слави.Команди юних туристів щороку проходять категорійні походи в горах Карпатах.
       Мережу культосвітніх закладів становлять 39 клубних закладів.З них 27 клубів та 11 сільских будинків культури, районний будинок культури. Функціонують 10 шкільних відділів та 36 публічно-шкільних бібліотек. У районі працюють 7 народних аматорських художніх колективів вокально-хорового жанру.
На території району зареєстровано 58 релігійних громад.Із них: 35 - української православної церкви, 3 - римо-католицької, 17 - християн віри євангельської, З євангельських християн-баптистів, діє 2 монастирі (жіночий і чоловічий).
       В районі знаходиться 32 природно-заповідних об'єкти,загальна площа яких становить 25 % від заповідного фонду області.Серед них державний заповідник „Сира погоня" (унікальне верхове болото) і державна пам'ятка природи „Юзефінська дача" (1300-літній дуб-найстаріше дерево в Україні), дендропарк Рокитнівського ДЛГ, Осницьке водосховище.

Рокитнівська ЦСПШБ © 2021 | Хостинг від uCoz | Розробка та дизайн: Іван Соколов