Кибукевич Н.Я.
Меню сайту

Категорії розділу

Наше опитування
Оцініть наш сайт

Всього відповідей: 2231

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Форма входу

Пошук

Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Корисні посилання



Для користувачів
в бібліотеці діє зона Wi-Fi










   



https://twitter.com/rokitnebiblio





Вітаю Вас, Гость · RSS 19.03.2024, 04:17

Кибукевич Ніна Яківна

«Берегиня Поліської вишивки»

           У розмаїтті українського декоративного мистецтва художнє вишивання посідає одне з провідних місць. Це улюблений і здавна поширений різновид народної творчості. Адже для вишивання не потрібно складних пристосувань. Колись за кількістю й довершеністю вишитих рушників, сорочок, скатерок, які дівчина підготувала до свого весілля, робили висновки про її працелюбність. Вишивка - це світ краси і фантазії, поетичного осмислення навколишньої природи, схвильована розповідь про думки і почуття людини, світ натхненних образів, що сягають давньої міфології, звичаїв і уявлень наших предків.

Вишивкою у давнину займалися повсюдно, у кожній сільській хаті, популярною вона була і в міському середовищі. І сьогодні у наших селах та містах є чимало талановитих людей, які не дають поринути у забуття цьому чудовому виду мистецтва.

Життя цієї жінки незвичайне. Доля приготувала Ніні Яківні Кибукевич нелегке життя. Вона - інвалід з дитинства і єдиний спосіб пересування та можливість виходу на люди - інвалідний візок. Ніна Яківна належить до тих людей, які не опускають руки перед бідою, не пливуть за течією, а борються за своє місце в житті.

Кожна жінка хоче бути коханою дружиною, хорошою мамою. І Ніна Яківна зустріла свою долю - Валерія. Згодом їх домівка наповнилася дитячим щебетом, сміхом маленької донечки. Даринка - то їх надія, їх життя, їх майбутнє, їх слід на землі. Для Ніни Яківни народження доньки - це самоутвердження, як жінки дружини, матері.

Жінкам з таким діагнозом категорично лікарі забороняють народжувати дітей. Говорять, що це загрожує життю - як матері, так і дитини, але її це не зупинило. Народила Ніна Яківна дівчинку і назвала її Даринкою, як дарунок долі в її житті.

Нині Дарина навчається у професійно-технічному ліцеї смт. Рокитне за спеціальністю «кухар-кондитер».

Не кожна здорова людина має таке бажання працювати і бути такою наполегливою у своїх бажаннях. Здається, якби ця жінка мала здорові ноги, то світ перевернула б. Скільки осель прикрашає і дають затишок її роботи вишивок і в’язання гачком. Узори і колір виробів радують людей. А скільки ця жінка зв’язала дитячої одежі маленьким діткам на в’язальній машині. Коли до неї не зайдеш, вона в роботі й миті не посидить. Ніна Яківна як не вишиває, то в’яже або готує смачні страви, а то з донечкою Даринкою займається. Хороша господиня, добра дружина. їй завжди допомагає чоловік Валерій: то нитки перемотує, то щось розпускає, щоб дружині було легше. Двоє людей на інвалідних візках, а яка повага один до одного, тай Даринка уже помічниця.

Не раз роботи  Ніни Яківни посідали почесні місця  у районних  виставках народно - прикладного мистецтва і займали варті призові місця.

Ось зараз перед вами роботи цієї жінки, подивіться їх, ці вироби варті того щоб ними милуватися.


Роботи майстрині

















Рокитнівська ЦСПШБ © 2024 | Хостинг від uCoz | Розробка та дизайн: Іван Соколов