Меню сайту

Категорії розділу

Наше опитування
Оцініть наш сайт

Всього відповідей: 1796

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Форма входу

Пошук

Календар
«  Вересень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Корисні посиланняДля користувачів
в бібліотеці діє зона Wi-Fi


   https://twitter.com/rokitnebiblio

Вітаю Вас, Гість · RSS 23.09.2018, 19:47

Головна » Архів новин
1 2 3 ... 29 30 »

Буккросинг (це процес, при якому люди обмінюються книгами) - явище давно не нове, але до сих пір популярне у всьому світі. Буккросинг в бібліотеках Рокитнівщини діє ще з початку 2012 року. І, нещодавно соціальний рух Буккросинг ("book” – «книга», "crossing” – «рух») стартував в корчмі «Старий млин» та парку відпочинку в центрі селища.  Буккросинг це – процес, при якому люди обмінюються книгами, і тим самим просувають культ читання, традиція “відпускати книгу на волю”: залишати книги на спеціальних полицях в людних місцях, аби незнайомці мали можливість їх прочитати чи навіть взяти з собою, взамін поділившись своєю улюбленою книгою (Людина, прочитавши книгу, залишає її у громадському місці, для того, щоб інша, випадкова, людина могла цю книгу знайти та прочитати. Та у свою чергу (за бажанням) повинна повторити процес. Ця практика є дуже популярною в Європі та Америці, а тепер – і в Україні).

Популярність буккросингу спростовує теорію про те, що друкована книга доживає свій вік. Незважаючи на масове використання електронних носіїв, ніщо не замінить шелесту сторінок і зворушливих нотаток на полях. Популярний книгообмін - це не просто обмін, але й нові емоції, спілкування і знайомства: у книгах часто знаходять листи-послання, листівки, фотокартки та адреси попередніх читачів.

З метою просування читання колектив нашої книгозбірні розширює межі буккросингу в нашому селищі. Віднині долучитись до Міжнародного руху Буккросингу можна не тільки в бібліотеці, а й в популярних місцях відпочинку жителів та гостей селища, вуличні бібліотеки - хатинка для буккросингу була встановлена у парку відпочинку в центрі селища, «Жива книжкова полиця» в корчмі «Старий млин».

Колектив книгозбірні щиро вдячний керівництву селищної ради Тетяні Богданець та керівнику корчми «Старий млин»  Олександру Климончуку за сприяння в популяризації та просуванні буккросингу в селищі. Дуже вдячні нашому спонсору Василю Лобачу за подаровані нам хатинки для буккросингу та книжкову поличку.

Тож, друзі запрошуємо Вас долучатись до міжнародного руху Буккросингу. Беріть книги з полиць без читацького квитка, без запису, рекомендуйте знайомим, "звільняйте власні книги". Всі книги не мають номерів та шифрів. Ви вільні у виборі та в строках повернення книги чи журналу. Давайте мінятись книгами, побудуємо разом "живу" бібліотеку!

P.S. дуже просимо ставитись до книг, журналів та книжкових полиць бережно, давайте разом подбаємо про корисне дозвілля жителів та гостей селища :)).

Оксана Лісовець,

Тетяна Лобач.

 

 


Категорія: Архів новин | Переглядів: 63 | Додав: Ксюша8095 | Дата: 08.09.2018 | Коментарі (0)


12 вересня об 11 годині у інтернет-центрі бібліотеки відбудеться відеоконференція із циклу "Реформи в державі: роз'яснення фахівця" на тему: «Порядок проведення періодичних медичних оглядів: обов’язки роботодавця, проблемні питання. Джерела пилової алергії в бібліотеках, заходи профілактики». 

Роз’яснення надаватимуть:

- лікар з гігієни праці відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Рівненській області Василь Литвин;

- головний державний інспектор відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Рівненській області Тетяна Ткачук.

Запрошуємо зацікавлену аудиторію до нашої бібліотеки для участі у відеоконференції та обговоренні по темі, це чудова можливість поставити питання спеціалісту стосовно теми онлайн-консультації.

НАШІ КООРДИНАТИ:

вул. Піонерська, 2 «а».

... Читати далі »


Категорія: Архів новин | Переглядів: 31 | Додав: Ксюша8095 | Дата: 06.09.2018 | Коментарі (0)


Стягнення заборгованості за кредитним договором.

Сучасні реалії свідчать, що чималу кількість проблем складають порушення прав та свобод громадян саме у різного роду фінансових зобов’язаннях. Найпоширенішим таким фінансовим зобов’язанням серед населення і є кредитний договір. Відповідно до ст. 1054 Цивільного кодексу України (далі – ЦК України), за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов’язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов’язується повернути кредит та сплатити проценти. При цьому, варто пам’ятати, що банк не може надавати кредит під процент, ставка якого є нижчою від процентної ставки за кредитами, які бере сам банк, і процентної ставки, що виплачується ним по депозитах. Виняток можливий лише у випадку, коли у здійсненні такої операції банк не матиме збитків.

Як вбачається, одними із істотних умов кредитного договору є строк (термін) повернення позичених коштів, прострочення якого спричинює певні юридичні наслідки для позичальника.

Так, відповідно до ст. 610 ЦК України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання). У відповідності до ст. 611 ЦК України, у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема сплата неустойки.

Згідно зі ст. 549 ЦК України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов’язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання. За прострочення платежу, пеня сплачується на користь кредитора, у розмірі,  що встановлюється за згодою сторін, тобто за умовами кредитного договору (ст. 1 ЗУ «Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов’язань»). 

Зазвичай, стягнення заборгованості відбувається у позасудовому та судовому порядках. Позасудовий порядок полягає у повідомленнях про вимогу сплатити заборгованість за кредитним договором, попередження про наслідки невиконання зобов’язання, або ж наявності виконавчого напису нотаріуса. Судовий ж порядок полягає у примусовому стягненні кредитних коштів, у зв’язку із зверненням до суду із позовною заявою про стягнення заборгованості за кредитним договором. Окрім того, не варто забувати, що наявність судового рішення про задоволення вимог кредитора, яке не виконано боржником, не припиняє правовідносин сторін кредитного договору, не звільняє останнього від відповідальності за невиконання грошового зобов'язання та не позбавляє кредитора права на отримання сум, передбачених частиною другою статті 625 ЦК України (тобто, сплати самої суми боргу з урахуванням  встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також сплати кредиторові 3 % річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом), оскільки зобов'язання залишається невиконаним належним чином відповідно до вимог статей 526, 599 ЦК України. (п.17 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ « Про практику застосування судами законодавства при вирішенні спорів, що виникають із кредитних правовідносин» № 5 від 30.03.2012 року).                                  

 Довідково. Сарненський місцевий центр з надання БВПД знаходиться за адресою: м. Сарни, вул. Широка, 22 (другий поверх приміщення «Приватбанку»). Тел.: (03655) 3-22-20, (067) 856 74 35.Телефон безкоштовної гарячої лінії 0 800 213 103 (цілодобово).

Березнівське бюро правової допомоги:м. Березне, вул. Київська, 9(приміщення ЦНАПу та статистики),тел. (03653)5-34-44, (067) 836 50 41, (096) 117 38 45.

Володимирецьке бюро правової допомоги:смт Володимирець, вул. Соборна, 20 (приміщення Володимирецької районної державної нотаріальної контори),тел. (03634) 2-58-08, (068) 091 88 85.

Дубровицьке бюро правової допомоги: м. Дубровиця, вул. Воробинська, 9(приміщення районної бібліотеки), тел. (03658)2-00-06, (068) 085 13 52;.

Рокитнівське бюро правової допомоги:смт Рокитне, вул. Незалежності, 21 (приміщення Управління Державної казначейської служби України в Рокитнівському районі),тел. (03635)2-30-03, (097) 318 59 96.

Фахівці Володимирецького бюро правової допомоги  

Сарненського місцевого центру з надання безоплатної 


Категорія: Архів новин | Переглядів: 30 | Додав: Ксюша8095 | Дата: 06.09.2018 | Коментарі (0)


02 вересня Рокитнівчани та гості селища відсвяткували День селища, 130-й, ювілейний День народження.

З ранку у Свято Троїцькому храмі відбулась святкова літургія.

На спортивній базі ОЗНЗ «Рокитнівська ЗОШ І-ІІІ ст. №3» пройшли: турнір з волейболу, турнір з міні-футболу 40+

Протягом дня на стадіоні «Ювілейний» проходили святкові заходи:

  • Конкурси, виставки, майстер класи для дітей;
  • Робота атракціонів;
  • Фотовиставка «Рокитне в історії»;
  • Ярмарок товарів власного виробництва;
  • Урочиста частина;
  • Виступи вихованців дитячої музичної школи;
  • Виступ гурту «Made In Ukraine»
  • Святкові салюти.

Бібліотечні працівники районної бібліотеки також не залишились осторонь святкувань. Для жителів та гостей селища була підготовлена ретро – фото виставка «Рокитне в історії», яка експонувалась протягом всього святкового дня та викликала великий інтерес у присутніх.

Бібліо-майстрині районної бібліотеки провели для присутніх на святі майстер клас «Мішечок гарного настрою» навчивши бажаючих власноруч зробити хороший, позитивний подарунок, який стане в нагоді на будь-яке свято  та буде приємним презентом батькам, родичам, друзям і т. д.

Тож, вкотре хочемо привітати наше селище з ювілеєм. Побажати, щоб кожен мешканець та гість нашого селища мав найкращий настрій, пам’ятав про минуле, пишався теперішнім, творив майбутнє, був щасливим, жив у достатку і благополуччі. Нехай у кожного буде своя прекрасна історія, яка сталася на вулицях улюбленого селища.

Ми — це наше селище!

 

Оксана Лісовець.

 

... Читати далі »


Категорія: Архів новин | Переглядів: 50 | Додав: Ксюша8095 | Дата: 03.09.2018 | Коментарі (0)


Шановні краяни!

Колектив КЗ «Рокитнівська централізована бібліотечна система» щиро вітає Вас з 130-тим Днем народження селища Рокитне!

Бажаємо, щоб кожен мешканець або гість нашого селища був щасливим, жив у достатку і благополуччі. Нехай у кожного буде своя прекрасна історія, яка сталася на вулицях улюбленого міста. Щоб тут завжди був мир і свято, щоб цей куточок планети був місцем для щасливих зустрічей і радісних подій, щоб наше селище завжди процвітало і кожному жителю дарувало добру надію на виконання заповітної мрії.

Ми — це наше селище!

З ювілеєм тебе, рідне Рокитне!

Щиро, колектив бібліотеки.

 

 

 


Категорія: Архів новин | Переглядів: 35 | Додав: Ксюша8095 | Дата: 01.09.2018 | Коментарі (0)


Друзі, жителі та гості селища Рокитне, запрошуємо Вас відвідати ретро – фото виставку «Рокитне в історії».

Виставка буде експонуватись 02 вересня на стадіоні «Ювілейний», в рамках святкування 130-ої річниці селища Рокитне!

Фото виставка вміщує світлини з 1909 року. Фотографії розповідають історію будівництва скляного заводу, фото установ магістратури, костел Терези, казарми, ринкова площа, палац Юзефа Пілсудського та інші.

Гостинно запрошуємо.

Чекаємо на Вас:

смт. Рокитне, стадіон «Ювілейний».

 

 


Категорія: Архів новин | Переглядів: 54 | Додав: Ксюша8095 | Дата: 31.08.2018 | Коментарі (0)


Друзі, запрошуємо вас на МАЙСТЕР КЛАС: «Мішечок хорошого настрою», (до Дня селища Рокитне).

Чекаємо на Вас 02.09. на 11.00 годину. Місце проведення СТАДІОН «ЮВІЛЕЙНИЙ».

Приходь сам приведи друга навчись робити власноруч класні подарункові мішечки.

 

ПРОВЕДИ ЧАС ЦІКАВО ТА КОРИСНО.

 

ЧЕКАЄМО САМЕ НА ВАС! ВСЕ БУДЕ ТВОРЧО та СВЯТКОВО.


Категорія: Архів новин | Переглядів: 47 | Додав: Ксюша8095 | Дата: 31.08.2018 | Коментарі (0)


З метою підвищення правової свідомості українців та інформування громадян щодо механізмів захисту їхніх прав у повсякденному житті у правовий спосіб діє загальнонаціональний правопросвітницький проект Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!».

У рамках проекту проводиться інформування громадян та надання практичних рекомендацій щодо захисту прав за найбільш актуальними напрямами. Поширення правових знань у рамках проекту сприятиме залученню громадян до правової активності та правосвідомої поведінки.

Офіційна назва проекту: загальнонаціональній правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!».

Скорочена назва проекту: ЯМП!

Англійська назва проекту: «I HAVE THE RIGHT

Хештег проекту: #ЯМП!

Мета проекту: підвищення рівня правової культури та правової свідомості громадян.

Довідково. Рокитнівське бюро правової допомоги: смт Рокитне, вул. Незалежності, 21 (приміщення Управління Державної казначейської служби України в Рокитнівському районі), тел. (03635)2-30-03, (097) 318 59 96.

Відеоролик з серії "Я маю право"


Категорія: Архів новин | Переглядів: 147 | Додав: Ксюша8095 | Дата: 30.08.2018 | Коментарі (0)


Традиції родинного читання.

Мабуть, кожен погодиться, що важко переоцінити значення книги і читання у вихованні майбутнього наших дітей.

Читання книг у сім’ї – одне з важливих джерел формування особистості людини. Особливу роль у цій справі відіграють батьки. Саме вони власним прикладом і своїм ставленням до книги повинні розвивати у дитини інтерес до читання, сприяти її духовному розвитку.

Усі маленькі діти люблять слухати казки, просять тата чи маму ще і ще раз почитати про улюблених героїв. Потім дитина йде до школи, вчиться читати самостійно, але це не означає, що можна звільнити себе від необхідності читати вголос. Адже що може бути приємнішим за милі звуки маминого голосу, який оживляє сторінки улюбленої книжки!

Батьки є першими і найголовнішими вихователями дитини, яка саме в ранньому віці прагне до спілкування з ними. Дитина потребує уваги, підтримки, поваги. Якщо в сім’ї з повагою відносяться до книжки, таке ставлення виробляється і в дитини.

Мабуть, немає батьків, які б не хотіли навчити своїх дітей швидко і виразно читати, викликати інтерес до читання. Для цього потрібно створити атмосферу взаєморозуміння, близькості, довір’я, духовного спілкування батьків і дітей. Читання не стане потребою для дитини, якщо не прикласти спеціальних зусиль. Хто краще за вас знає сина чи доньку? Як же спілкуватися з нашими дітьми, щоб виховні зусилля не виявилися марними? Які обрати шляхи, методи, прийоми, щоб навчити дітей читати, цінувати прекрасне?

Відповісти на ці питання взялась  бібліотека-філія с. Кам`яне де протягом літа діяв проект «Агенство «Бібліородина», що направлений на відновлення традицій сімейного читання.

«Вихідна читальня» завітала в групу дошкільнят. Разом із кольоровими книжками принесли малятам запрошення на заходи, що відбудуться в бібліотеці. А протягом червня  недільної днини в бібліотеці було людно, забувши про втому тут збиралися сім`ї, котрим не байдужа книга, як джерело розвитку підростаючого покоління.

Батьки разом із дітьми стали учасниками родинного свята «Дружна сімейка», сімейної зустрічі «Захоплені читанням», конкурсі мам-рукодільниць «Добрих маминих рук творіння». Вулицями села працювали «лавочки-читалочки» та голосні читання дітям «Казки та вікторини від бабусі».  Заходи були направлені на об`єднання родини навколо книги та читання. Ми згадували казки, прислів`я,  заселяли кульки будиночки жителями, малювали, гралися в ігри та знайомились із літературними новинками.

А заходи вдалися завдяки перемозі проекту «Агенство «Бібліородина» в обласному конкурсі міні-грантів бібліотечних ініціатив від Рівненського обласного відділення Української бібліотечної асоціації.

Бюджет проекту в розмірі 2200 гривень включив придбання нових ілюстрованих книжок для сімейного читання та дитячих розвиваючих ігор.

Сподіваємось на позитивний вплив проведеного проекту, адже нам не байдужі наші діти.

Читайте для дітей, читайте з дітьми та слухайте їх читання вголос, обговорюйте прочитане і нехай книга стане вашим вірним другом і помічником бо як кажуть в народі «Книга для розуму,- що теплий дощ для зерна».

Бібліотекар Лідія Місюра.

... Читати далі »


Категорія: Архів новин | Переглядів: 55 | Додав: Ксюша8095 | Дата: 29.08.2018 | Коментарі (0)


Вже традиційно 24 серпня в нашому селищі людно, святково, урочисто, адже як і вся Україна, Рокитне святкує День Незалежності нашої держави.

 

27-й День Народження України відзначали насиченою святковою програмою. Розпочалось святкування Молебнем за Україну та український народ. Далі жителі та гості Рокитного взяли участь у святковій ході, покладанні квітів до Стелли Героям Небесної Сотні та військовослужбовцям, які загинули в зоні проведення АТО, пам’ятному знаку «Воїнам – інтернаціоналістам Рокитнівщини» та Меморіалу Слави. Параді вишиванок.

 

Далі святкове дійство проходило на площі біля райдержадміністрації, де жителів району привітали: голова райдержадміністрації Микола Кушнір, голова районної ради Анатолій Кінчур, в.о. Рокитнівського селищного голови Тетяна Богданець, а також голова правління громадської організації «Культурно-спортивне об’єднання інвалідів» Олександр Іськов, який є організатором фестивалю «Мамина весна» для воїнів АТО та їхніх матерів. Порадували присутніх святковим концертом «Я – Україна! Я – держава!» аматори сцени району в рамках фестивалю-конкурсу «І творчістю хата багата». Також були проведені: пісенно-музичний флешмоб «Поліський вернісаж»; мистецько-соціально-благодійний захід для воїнів АТО та їхніх матерів в рамках фестивалю «Мамина весна»; презентація творчих садиб КДК району; конкурс «Парад вишиванок»; майстер класи з виготовлення патріотичних оберегів, «Патріотичний body-art»; різноманітні дитячі, спортивні змагання та інші заходи.

 

Бібліотечні працівники райцентру також не залишились осторонь святкувань. Бібліо-майстрині Антоніна Боровська, Оксана Лісовець, Марія Гуз, Лариса Комзюк та Валентина Ничипорчук провели для присутніх на святі майстер клас з виготовлення патріотичних оберегів: «Патріотичні браслети – фєнічки», «Патріотичний набір: патріотичні жовто-блакитні браслети, патріотичне намисто», «Патріотичний body-art».

Локація для майстер класів включала фотозону «Україна це…» та «Дерево побажань рідній Україні», біля яких активно попрацювали Юлія Коханевич та Тетяна Лобач.

Дуже швидко наше «Дерево побажань…»  було прикрашене вітаннями та побажання рідній Україні. Найбільша кількість побажань було звичайно про мир: «мирного неба над головою», «щоб найскоріше закінчилась війна», «добробуту та процвітання», «щоб українці жили в мирі та добробуті»…  І, ми просто впевнені, що в такий святковий день всі бажання від маленьких да дорослих українців обов’язково здійсняться, адже ми на це заслуговуємо.

Багато охочих сфотографувались, зробили патріотичне селфі було і біля нашої фотозони «Україна це…».

В рамках конкурсу «Парад вишиванок», наш заклад «Рокитнівська централізована бібліотечна система», другий рік поспіль став переможцем у номінації «Краща організація у вишиванках», тож вітаємо нас з перемогою та дякуємо журі за визнання.

Також, хочемо привітати нашу колегу, провідного методиста Рокитнівської ЦРБ Гуз Марію Іванівну, з одержанням Почесної грамоти від райдержадміністрації за багаторічну сумлінну працю, високі показники в роботі, вагомий внесок в культурний розвиток району та активну творчу діяльність та з нагоди свята. Так тримати.

... Читати далі »


Категорія: Архів новин | Переглядів: 53 | Додав: Ксюша8095 | Дата: 27.08.2018 | Коментарі (0)

Рокитнівська ЦСПШБ © 2018 | Хостинг від uCoz | Розробка та дизайн: Іван Соколов