Структура бібліотеки
Меню сайту

Категорії розділу

Наше опитування
Оцініть наш сайт

Всього відповідей: 2072

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Форма входу

Пошук

Календар
«  Лютий 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

Корисні посиланняДля користувачів
в бібліотеці діє зона Wi-Fi


   https://twitter.com/rokitnebiblio

Вітаю Вас, Гість · RSS 25.02.2021, 18:26

Структура Рокитнівської центральної районної бібліотеки
 
Директор
Коханевич Юлія Анатоліївна, працює на посаді директора з 07.12.2016 року

        Комунальний заклад "Рокитнівська централізована бібліотечна система" об’єднує 31 бібліотеку-філію, центральну районну бібліотеку та районну бібліотеку для дітей, 2 міські бібліотеки. Бібліотеками району користується  28 894 читачів, до їх послуг понад 31 тисяча друкованих видань.

Методико – бібліографічний відділ

     Штат – 3 працівники, пр. методист Дудик Людмила Іванівна, пр. методист  Гуз Марія Іванівна, бібліограф Єремейчук Валентина Олексіївна. 

Методичний відділ надає методичну допомогу бібліотекам системи з усіх питань бібліотечно-інформаційної роботи, координує та кооперує їх діяльність, вивчає, узагальнює та розповсюджує передовий досвід, впроваджує інноваційні технології. Постійно вивчає, узагальнює і видає матеріали з досвіду роботи бібліотек системи. Сьогодні методичний відділ районної бібліотеки працює над піднесенням рівня бібліотечної справи, надання методичної і практичної допомоги бібліотекам у вирішенні проблем, що стоять перед ними, адаптації їх до сучасних умов розвитку бібліотек.

Працівники відділу систематично проводять семінари, наради, практикуми по підвищенню фахової кваліфікації бібліотечних працівників району. Відділ постійно працює над створенням позитивного іміджу книгозбірень, організовує рекламу бібліотек та бібліотечних послуг населенню, підтримує зв’язки з громадськістю, партнерами, спонсорами бібліотек та засобами масової інформації.

 

Основні напрямки роботи бібліографа Рокитнівської центральної районної бібліотеки:

 

 Бібліотека – це світ відкриттів, світ творчості, де формується читач-творець, розвивається його читацький смак, пробуджується любов до книги.

         Поєднуючи традиційні та нетрадиційні форми роботи, постійно працювати над заохоченням користувачів до читання, зацікавити їх книгою, процесом пізнання, стимулювати до використання книг, електронних ресурсів, що є у бібліотеці.

Важливим напрямком роботи бібліографа ЦРБ є інформаційна робота. Щоб вона була ефективною, вона повинна носити систематичний, оперативний, випереджаючий характер. Потрібно залучати конкретні форми інформування кожної категорії читачів з урахуванням їхніх потреб.

Інформаційно - бібліографічне обслуговування читачів є одним із засобів пропаганди літератури, формування інформаційної культури читачів, що дозволяє більш повно розкрити фонд бібліотеки.

Сьогодні спостерігається значне пожвавлення інтересу населення до вивчення історії свого краю.

Гарантією успішного здійснення краєзнавчої бібліотечної діяльності безумовно є створення фонду, який покликаний відображати історію, розвиток економіки, промисловості, культури, освіти, науки, медицини, спорту, мистецтва регіону.

Відділ комплектування та обробки літератури

      Штат – 1 працівник, бібліотекар  - Жульжик Раїса Леонідівна. 

Відділ працює згідно плану роботи, комплектування бібліотечного фонду здійснюється в межах асигнувань передбачених бюджетом, а також за кошти отримані від надання платних послуг, обробка бібліотечних фондів бібліотек району здійснюється в системі автоматизованої програми ІРБІС.

Займається комплектуванням та обробкою літератури, що надходить до бібліотеки, систематизацією документів та їх технічним опрацюванням. Відділ проводить комплектування та доукомплектування книжкових фондів літературою, яка користується підвищеним попитом у читачів, а саме: літературою на допомогу навчальному процесу, літературою з питань економіки, історії України, художньою літературою, дитячою. Джерелами поповнення бібліотечного фонду є: видавництва «Кондор», «Знання»; книжкові магазини «Сто тисяч» та ін.; гуртово-роздрібне об’єднання м. Рівне; ПП «Контур плюс», книги подаровані читачами та ін.

Здійснює замовлення на літературу та періодичні видання для бібліотек системи.

 Відділ обслуговування

Штат - 4 працівники. 

Відділ обслуговування Рокитнівської ЦРБ обслуговує понад 2,5 тисячі читачів. До послуг користувачів понад 31 000 примірників книг та 42 назви періодичних видань. Працівники  відділу обслуговування здійснюють запис реєстрації та облік читачів, ознайомлюють читачів з правилами користування бібліотекою, її структурою, та довідково – бібліографічним апаратом, використовуючи різноманітні форми і методи масової роботи.

Абонемент

      Штат – 2 працівники, бібліотекарі Боровська Антоніна Олександрівна, Лобач Тетяна Петрівна. 

Абонемент центральної районної бібліотеки проводить обслуговування літературою та інформаційними виданнями шляхом видачі їх додому жителям райцентру, спеціалістам народного господарства, культури, освіти, медицини, студентам вищих навчальних закладів, учням загальноосвітньої школи та загальноосвітнього ліцею. Щороку абонемент ЦРБ обслуговує 1480 користувачів. До послуг користувачів понад 24 тисячі примірників книг з різної тематики. Основним напрямком роботи абонементу є висвітлення центральних тем сьогодення, сприяння розвитку навчального процесу, відповідно до концепції системи навчального процесу, засвоєнню навчальних програм, забезпечення інформаційних запитів користувачів, забезпечення і одночасно доступність книжкових фондів, створення позитивного іміджу відділу обслуговування, приділяти увагу роботі групі людей з обмеженими можливостями.

 

Читальний  зал

Штат – 2 працівники, бібліотекар Лінкевич Валентина Євгенівна, пр. бібліотекар Лісовець Оксана Миколаївна. 

Читальна зала ЦРБ здійснює обслуговування населення в читальній залі. Щороку він обслуговує 770 користувачів бібліотеки. До їх послуг понад  6 тисяч документів – енциклопедій, довідників, літератури з питань мистецтва, історії, краєзнавства. При читальній залі ЦРБ діє літературна вітальня «У світі прекрасного». Пріоритетним напрямком роботи читальної зали є краєзнавча робота та сприяння розвитку національних та етнічних культур мешканців краю. Користувачі можуть не тільки взяти презентовані книги додому прочитати, але й зустрітися з літераторами в бібліотеці. Перші презентації книжок Н. Смик, А. Волошиної, А. Гречка - місцевих авторів, відбулися саме у відділі обслуговування.

Пункт вільного доступу до мережі Інтернет

    З жовтня 2011 року сусідом книг став Інтернет-центр, що стало можливим завдяки перемозі у конкурсі програми «Бібліоміст» "Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету".

    Завдяки реалізації Проекту наданим безкоштовним доступу до ресурсів Інтернету, та можливостям електронного зв`язку бібліотеки змогли суттєво підвищити свій імідж та якість послуг. Послугами Інтернет-центру Рокитнівської районної бібліотеки користуються освітяни, держслужбовці, працівники культури, студентство, молодь, школярі, пенсіонери, духовенство, священики, безробітні і т.д. 

    На сьогодні наша бібліотека сприймається громадянами як сучасна інформаційна установа, що сприяє їх професійному розвитку та допомагає становленню  інформаційної та інтелектуальної культури. Набуло реальності одне із основних завдань бібліотеки – забезпечення читачів оперативним доступом до різносторонньої інформації. 

ВІДДІЛ ОБСЛУГОВУВАННЯ   НАДАЄ ПЛАТНІ ПОСЛУГИ: 

- копіювання документів;

- роздрукування інформації з електронних носіїв;

- набір і пошук інформації;

- сканування; 

- запис на компакт-диск , флешку або дискету; 

- набір титульної сторінки;

 

«Матеріали статті дозволяється використати відповідно до ліцензії GNU FDL без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike»

Рокитнівська ЦСПШБ © 2021 | Хостинг від uCoz | Розробка та дизайн: Іван Соколов