Меню сайту

Категорії розділу

Наше опитування
Оцініть наш сайт

Всього відповідей: 2231

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Форма входу

Пошук

Календар
«  Листопад 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Корисні посилання



Для користувачів
в бібліотеці діє зона Wi-Fi










   



https://twitter.com/rokitnebiblio





Вітаю Вас, Гость · RSS 03.05.2024, 21:14

Головна » 2020 » Листопад » 17 » Запрошуємо Вас приєднатися до участі у книжковій премії «Еспресо. Вибір читачів 2020».
09:19
Запрошуємо Вас приєднатися до участі у книжковій премії «Еспресо. Вибір читачів 2020».

Друзі-книголюби, наша книгозбірня і цьогоріч долучилась до участі у книжковій премії "Еспресо. Вибір читачів 2020”. Телеканал «Еспресо» три роки поспіль проводить книжкову премію, головною відмінністю якої є те, що переможців визначатимуть читачі в бібліотеках.

Премія проводиться у трьох номінаціях:

1. «Література для дорослих»,

2. «Література для підлітків » (для дітей від 12 до 18 років),

3. «Література для дітей» (для дітей від 5 до 12 років).

Експертне журі книжкової премії "Еспресо. Вибір читачів 2020" обрало трійку фіналістів у номінації "Література для дорослих".

Трійка фіналістів книжкової премії "Еспресо. Вибір читачів 2020" у номінації "Література для дорослих" наступна:

«Амадока» Андрухович Софія  («Видавництво Старого Лева»)

Понівечений до невпізнаваности в одній із гарячих точок на Сході України, герой роману «Амадока» тільки дивом залишився живим. Це сумнівна втіха, оскільки важкі травми призвели до повної втрати пам’яти: чоловік не пам’ятає ні свого імени, ні звідки походить, не пригадує жодної близької людини, жодного фрагмента свого попереднього життя. Таким його і віднаходить жінка, любов і терпіння якої здатні творити дива: сягати найглибших пластів забуття і спогадів, поєднувати розрізнені клапті понівеченої свідомости, зшивати докупи спільну історію.

Амадока – найбільше в Европі озеро, розташоване на території сучасної України, вперше згадане Геродотом і впродовж кількох століть відтворюване на мапах середньовічними картографами, аж до свого раптового і цілковитого зникнення. Яким чином безслідно випаровуються великі озера, як зникають цілі світи, цілі культури — і що залишається натомість? Чи може існувати зв’язок між єврейською Катастрофою Східної Европи і знищенням української інтеліґенції в часи сталінських репресій? Чи може забуття однієї людини сягати на кілька поколінь під землю? Чи пов’язують нас знаки і шрами понівеченої пам’яти? Чи здатні любов і терпіння дати змогу торкнутися свідомости іншої людини?

 

 

«Планета Полин» Оксана Забужко (Видавничий дім «Комора»)

У цьому томі зібрано найважливіші есеї Оксани Забужко останніх двох десятиліть, присвячені постатям і подіям, які авторка вважає культурно знаковими для сьогоднішньої епохи кризи гуманізму. “Жіночі”, “чоловічі” й “колективні”, всі ці “портрети” об’єднує глибоко особисте переживання авторкою біжучої історії, в яку вона вписує своїх героїв — і цим виявляє в ній, хоч якій на позір катастрофічній, невидимий раніше життєствердний смисл.

 

 

 

 

 

 

Поетична книжка «Список кораблів» Сергій Жадан   (Видавництво «Меридіан Черновіц»)

Шістдесят віршів про пам’ять, що народжується з любові, та про вогонь, по якому лишається ніжність. Шістдесят спроб окреслити світло й розповісти про повітря над містом. Шістдесят уривків чужих розмов, шістдесят голосів, якими наповнюються весняні сутінки. “Список кораблів” – це список тих, хто пішов, але кого не можна забути. Список імен, які супроводжують тебе протягом життя. Список міст, де на тебе завжди чекають. Мабуть, найінтимніша і найболючіша книга автора.

В художньому оформленні та на суперобкладинці використано картини Катерини Косьяненко.

 

 

 

 

 

До трійки фіналістів книжкової премії “Еспресо. Вибір читачів 2020”  у номінації “Література для підлітків” увійшли наступні твори:

«Шпигунки з притулку Артеміда» Наталії Довгопол (видавництво «Vivat»)

«Шпигунки з притулку “Артеміда”» — перепустка у світ гостросюжетних пригод, шпигунських місій і небезпечних мандрів, де кожен день — це випробування на сміливість і силу духу, а здатність працювати в команді є чи не єдиним шансом на спасіння.

1907 рік. В одному з київських театрів стається сутичка. Поважний австрійський пан прилюдно звинувачує хлопчика-посильного в крадіжці. Без тіні страху підліток відкидає звинувачення, ще не підозрюючи, що це його перший іспит, запрошення в нове життя. Під зеленим картузом літній австрієць гер Фрідріх розгледів не лише перевдягнене дівчисько, а ще й потенційну вихованку для свого сирітського притулку — таємної школи «Артеміда», де готують професійних шпигунок.

 

 

 

 

 

«Сірка на порох» Івана Андрусяка (видавництво «Фонтан казок»)

Травень 1637 року, містечко Березань неподалік від Переяслава. Дівчинка з дивним прізвиськом Сірка наглядає вночі за копальнею з видобутку селітри. Та ось на копальню вриваються розбійники, щоб при світлі багаття допитати двох викрадених незнайомців — козака і єврея. Заховавшись у могилі, Сірка стає свідком допиту і дізнається дещо дуже таємне і небезпечне

Хімічна промисловість «із могил», таємниці виготовлення пороху, погоня на болотах, шабельний двобій, «дальнобійники» ХVІІ століття і ще чимало цікавинок та дивовиж чекають на тебе в новій повісті «Сірка на порох» одного з найулюбленіших сучасних українських дитячих письменників Івана Андрусяка. Історія про дружбу і зраду, про підлість і честь, про зародження перших почуттів і одвічну українську проблему самоусвідомлення.

 

 

 

 

«Не кажи нікому» Саші Камінської (видавництво «Ранок»).

«Не кажи нікому» — це щира історія-щоденник 14-річної Аріни, що сповнена абсолютно реальних подій, почуттів, першого кохання, травм і вчинків, за які треба нести відповідальність. Саша Камінська не використовує повчання та нотації— підлітки досить розумні, аби зробити висновки з того, що стається, а також впізнати себе чи пізнати інших і зрозуміти, що підходить саме їм як особистостям. Героїню «Не кажи нікому» накриває криза за кризою: підозрілі таємниці між батьками, проблеми подруги, власні емоції та переживання… Із криз виходять переможцями чи переможеними. Де ж буде Аріна?

 

 

 

 

 

До трійки фіналістів книжкової премії “Еспресо. Вибір читачів 2020”  у номінації “Література для дітей” увійшли наступні твори:

«Коли я була лисицею» Таня Поставна (Видавництво “Vivat”)

Дідусь говорить своїй онуці, що насправді вона – лисиця. Дівчинка вірить. З цього дня починаються пригоди Лисички, її собаки Меркурія та особистого янгола на ім’я Ре.

Ця книжка про дитинство і віру в дива. Про силу дитячої уяви і стосунки зі старшими. Про те, що деколи дідусь і бабуся можуть замінити батьків, а сім’я не обов’язково складається з мами і тати. Ця книжка допомагає дітям краще зрозуміти дорослі проблеми, а дорослим – згадати дитинство.

"Коли я була лисицею" – важлива книжка про сприйняття світу, яка потребує не лише читання, а й обговорення разом із дитиною. Вмикайте свою уяву на повну і ласкаво просимо до світу Лисички!

 

«Мія і місячне затемнення» Русіна Оля ("Видавництво Старого Лева")

Мії ніколи нудьгувати. З однокласником Матвієм та його молодшим братом Людожерчиком вони постійно потрапляють у пригоди. І цих пригод стає ще більше, коли на порозі Міїної з Дідусем квартири з’являється незнайомець — її тато. Настороженість змінюється захватом — виявляється, тато працює в астрономічній обсерваторії! А значить, Мія, Матвій і Людожерчик теж одного дня зможуть туди потрапити.

Але чи це справді так? Читайте у дотепній повісті Олі Русіної, сповненій кумедних витівок і жартів

 

 

 

 

«Історія, яку розповіла Жука» Олійко Грася ("Видавництво Старого Лева")

Жука живе на заправці зі своїм братом Сіріусом. Їх підгодовує добра жінка, але вона кудись зникає. Тепер песикам непереливки, адже надходить зима, а на заправці вирішують їх позбутися і вивозять якнайдалі. Хтозна, що б із ними сталося, якби одного дня на узбіччі не спинилася автівка родини, яка дасть песикам прихисток і любов.

"Історія, яку розповіла Жука" – перший пікчербук української ілюстраторки Грасі Олійко – це безпосередня і зворушлива розповідь, яка торкнеться сердець дітей і дорослих.

 

 

За правилами Премії остаточного переможця конкурсу мають визначити читачі під час третього етапу голосування у бібліотеках по всій Україні. Голосування триватиме до 30 листопада 2020 року включно.

У номінації «Література для підлітків» та «Література для дітей» голосують тільки діти, але заповнювати анкету для голосування можуть дорослі зі слів дитини, якщо вона не вміє сама це зробити.

До нашої книгозбірні вже надійшли твори фіналісти конкурсу і наше завдання, як читачів, прочитати книги та визначити переможця. Час для прочитання та голосування триватиме до 20 листопада 2020 року включно. Після прочитання потрібно заповнити анкету де позначити обрану вами книгу та залишити відгук про книгу.

Тож, запрошуємо вас взяти участь у визначенні книги-переможця. ТВІЙ ВИБІР ДУЖЕ ВАЖЛИВИЙ І МОЖЕ СТАТИ ВИЗНАЧАЛЬНИМ!!!

Чекаємо на вас:

вул. Піонерська, 2 «а».

Відділ абонементу.

 

Категорія: Архів новин | Переглядів: 701 | Додав: Ксюша8095     | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Рокитнівська ЦСПШБ © 2024 | Хостинг від uCoz | Розробка та дизайн: Іван Соколов