Меню сайту

Категорії розділу

Наше опитування
Оцініть наш сайт

Всього відповідей: 2231

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Форма входу

Пошук

Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Корисні посилання



Для користувачів
в бібліотеці діє зона Wi-Fi










   



https://twitter.com/rokitnebiblio





Вітаю Вас, Гость · RSS 14.05.2024, 05:13

Головна » Архів матеріалів
« 1 2 ... 57 58 59 60 61 ... 150 151 »

З 31 липня по 2 серпня 2018 року Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека спільно з Громадською організацією «Рівненське обласне відділення Української бібліотечної асоціації» організували закордонну професійну поїздку до міста Люблін (Польща).

Учасником професійного візиту стала і я, член УБА Рокитнівщини провідний бібліотекар Рокитнівської ЦРБ Оксана Лісовець.  Загалом кількість учасників нараховувала понад 30 осіб з різних куточків області.

Мета поїздки – вивчення інноваційного досвіду роботи бібліотек Любліна з громадою та розвитку інноваційних бібліотечних послуг.

В рамках програми відвідали: книгозбірні міста Люблін, а саме: бібліотеку-філію № 32 («BIBLIO-мультимедійна бібліотека»); бібліотеку-філію № 38 та бібліотеку №40 (відкрита у червні ц. р.) Муніципальної публічної бібліотеки. У Любліні діє 40 міських бібліотек, які здійснюють різноманітну культурно-освітню діяльність. Воєводську публічну бібліотеку ім. Ієроніма Лопацінського.

Кожна книгозбірня цікава своїм дизайном та архітектурою, зонуванням простору. Всі бібліотеки сучасні, індивідуальні, креативні та цікаві. Запис та послуги бібліотек є безкоштовними,  платні тільки додаткові послуги, такі як друк документів, сканування, копіювання. Фонди книгозбірень представлені найновішими виданнями (книги, преса, аудіо-книги, фільми, музика, дитячі ігри…).

Окрім відвідин бібліотек для делегації було організовано екскурсію по історичних місцях Старого Міста. Відвідування культурних об'єктів та історичних місць пам'яті - концтабір Майданек, пам'ятник жертвам Голодомору в Україні, сквер ім. Тараса Шевченка, кладовище (квартал солдатів УНР) на вулиці Ліпова. Також скористалися послугами інформаційно-туристичного центру Любліна та отримали рекламні матеріали про місто, карти для кращого орієнтування, які надруковані різними мовами в тому числі і українською.

Мій перший візит за кордон залишиться назавжди в моїй пам’яті, як корисно, інформаційно, гарно, дружно проведений час.

Подяка всім хто був причетний до організації цієї поїздки, все вдалося на ура!

Оксана Лісовець.

... Читати далі »


Категорія: Архів новин | Переглядів: 451 | Додав: Ксюша8095 | Дата: 07.08.2018 | Коментарі (0)


   Відповідно до ч.1 статті 18 Кримінального кодексу України (далі ККУ) суб'єктом злочину є фізична осудна особа, яка вчинила злочин у віці, з якого відповідно до цього Кодексу може наставати кримінальна відповідальність. А згідно статті 22 кримінальній відповідальності підлягають особи, яким до вчинення злочину виповнилося шістнадцять років. Особи, що вчинили злочини у віці від чотирнадцяти до шістнадцяти років, підлягають кримінальній відповідальності лише за умисне вбивство, посягання на життя державного чи громадського діяча, працівника правоохоронного органу, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця, судді, народного засідателя чи присяжного у зв'язку з їх діяльністю, пов'язаною із здійсненням правосуддя, захисника чи представника особи у зв'язку з діяльністю, пов'язаною з наданням правової допомоги, представника іноземної держави, умисне тяжке тілесне ушкодження, умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження, диверсію, бандитизм, терористичний акт , захоплення заручників, зґвалтування, насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом , крадіжку , грабій, розбій, вимагання, умисне знищення або пошкодження майна , пошкодження шляхів сполучення і транспортних засобів, угон або захоплення залізничного рухомого складу, повітряного, морського чи річкового судна, незаконне заволодіння транспортним засобом, хуліганство .

            Також слід зазначити, що чинним Кримінальним кодексом України передбачено особливості кримінальної відповідальності та покарання неповнолітніх. Зокрема, неповнолітні звільняються від кримінальної відповідальності із застосуванням примусових заходів виховного характеру. Неповнолітнього, який вперше вчинив злочин невеликої тяжкості або необережний злочин середньої тяжкості, може бути звільнено від кримінальної відповідальності, якщо його виправлення можливе без застосування покарання. У цих випадках суд застосовує до неповнолітнього примусові заходи виховного характеру передбачені частиною другою статті 105 цього ККУ:

1) застереження;

2) обмеження дозвілля і встановлення особливих вимог до поведінки неповнолітнього;

3) передача неповнолітнього під нагляд батьків чи осіб, які їх заміняють, чи під нагляд педагогічного або трудового колективу за його згодою, а також окремих громадян на їхнє прохання;

4) покладення на неповнолітнього, який досяг п'ятнадцятирічного віку і має майно, кошти або заробіток, обов'язку відшкодування заподіяних майнових збитків;

5) направлення неповнолітнього до спеціальної навчально-виховної установи для дітей і підлітків до його виправлення, але на строк, що не перевищує трьох років. Умови перебування в цих установах неповнолітніх та порядок їх залишення визначаються законом.

            Примусові заходи виховного характеру, передбачені частиною другою статті 105 ККУ, суд застосовує і до особи, яка до досягнення віку, з якого може наставати кримінальна відповідальність, вчинила суспільно небезпечне діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого Особливою частиною цього Кодексу. У разі ухилення неповнолітнього, що вчинив злочин, від застосування до нього примусових заходів виховного характеру ці заходи скасовуються і він притягується до кримінальної відповідальності. Відповідно до статті 98 ККУ до неповнолітніх, визнаних винними у вчиненні злочину, судом можуть бути застосовані такі основні види покарань:

1) Штраф застосовується лише до неповнолітніх, що мають самостійний доход, власні кошти або майно, на яке може бути звернене стягнення. Розмір штрафу, в тому числі за вчинення злочину, за який передбачено основне покарання лише у виді штрафу понад три тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, встановлюється судом залежно від тяжкості вчиненого злочину та з урахуванням майнового стану неповнолітнього в межах до п'ятисот встановлених законодавством неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. До неповнолітнього, що не має самостійного доходу, власних коштів або майна, на яке може бути звернене стягнення, засудженого за вчинення злочину, за який передбачено основне покарання лише у виді штрафу понад три тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, може бути застосовано покарання у виді громадських робіт або виправних робіт.

2) Громадські роботи можуть бути призначені неповнолітньому у віці від 16 до 18 років на строк від тридцяти до ста двадцяти годин і полягають у виконанні неповнолітнім робіт у вільний від навчання чи основної роботи час. Тривалість виконання даного виду покарання не може перевищувати двох годин на день.

3) Виправні роботи можуть бути призначені неповнолітньому в віці від 16 до 18 років за місцем роботи на строк від двох місяців до одного року. Із заробітку неповнолітнього, засудженого до виправних робіт, здійснюється відрахування в доход держави в розмірі, встановленому вироком суду, в межах від п'яти до десяти відсотків.

4) Арешт полягає у триманні неповнолітнього, який на момент постановлення вироку досяг шістнадцяти років, в умовах ізоляції в спеціально пристосованих установах на строк від п'ятнадцяти до сорока п'яти діб.

5) Позбавлення волі на певний строк. Покарання у виді позбавлення волі особам, які не досягли до вчинення злочину вісімнадцятирічного віку, може бути призначене на строк від шести місяців до десяти років, крім випадків, передбачених пунктом 5 частини третьої цієї статті. Неповнолітні, засуджені до покарання у виді позбав ... Читати далі »


Категорія: | Переглядів: 414 | Додав: WWWWW_W | Дата: 02.08.2018 | Коментарі (0)


19 липня 2018 року в Рокитнівській ЦБС  на абонементі , біля книжкової викладки « Ювілей роману «Марія» Уласа Самчука» з молоддю  проведено цікаве повідомлення до  85 років написання  роману «Марія». Ім’я Уласа Самчука повернулося до українців через роки забуття. Роман «Марія» – своєрідна сторінка художнього відтворення історії рідного народу, його самобутності. Любов до землі – споконвічна українська традиція, бо земля саме для слов’янина є і годувальницею, і мірилом людської значущості, і виміром добробуту, і навіть моральності. Письменник підкреслює, що руйнування особистості це – «…втрата зв’язку з землею, яка в собі ховає могутні сили любові до Бога, природи, Батьківщини.

Лобач Т.П.

 

 

 


Категорія: | Переглядів: 408 | Додав: WWWWW_W | Дата: 23.07.2018 | Коментарі (0)


Стягнення пені за прострочення сплати аліментів.

   Аліменти - це кошти, які закон зобов'язує виплачувати одного з подружжя на утримання дитини або другого з подружжя.

  Однак, нерідко, особа яка повинна сплачувати аліменти ухиляється від їх сплати. В таких випадках утворюється заборгованість з виплати аліментів. Що робити у такому випадку, консультують фахівці Сарненського місцевого центру.

   Відповідно до ст. 196 Сімейного кодексу країни, у разі виникнення заборгованості з вини особи, яка зобов’язана сплачувати аліменти за рішенням суду або за домовленістю між батьками, одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі 1% суми несплачених аліментів за кожен день прострочення від дня прострочення сплати аліментів до дня їх повного погашення або до дня ухвалення судом рішення про стягнення пені, але не більше 100 відсотків заборгованості.

  Розмір пені може бути зменшений судом з урахуванням матеріального становища платника аліментів.

  Звільняються від сплати пені по аліментам особи-платника аліментів, які є неповнолітні.

  Як же ж правильно порахувати пеню у випадках заборгованості по аліментам?

  Відповідь на це питання дає постанова №6-94цс15 від 01.07.2015 року, що була прийнята за наслідками неоднакового застосування судами одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах.

 Верховний суд України у свої постанові зазначив, що пеня (неустойка), яка є дієвим стимулом належного виконання обов’язку та виходячи з того, що аліменти призначаються та виплачуються (стягуються) щомісячно, за змістом статті 196 СК України пеня нараховується на суму заборгованості за той місяць, в якому не проводилось стягнення аліментів.

 При цьому сума заборгованості за аліментами за попередні місяці не додається до заборгованості за наступні місяці, а кількість днів прострочення обчислюється виходячи з того місяця, в якому аліменти не сплачувались.

 Правило про стягнення неустойки (пені) в розмірі 1% від суми несплачених аліментів за кожен день прострочення означає, що при обчисленні загальної суми пені за прострочення сплати аліментів враховується сума несплачених аліментів та кількість днів прострочення.

 З огляду на те, що аліменти нараховуються щомісячно, строк виконання цього обов’язку буде різним, а отже, кількість днів прострочення сплати аліментів за кожен місяць також буде різною.

Тобто неустойка (пеня) за один місяць рахується так: заборгованість за аліментами за місяць помножена на 1 % пені і помножена на кількість днів місяця, в якому виникла заборгованість. Загальна сума неустойки (пені) визначається шляхом додавання нарахованої пені за кожен із прострочених платежів (за кожен місяць).

Приклад нарахування пені:

... Читати далі »

Категорія: | Переглядів: 371 | Додав: WWWWW_W | Дата: 23.07.2018 | Коментарі (0)


Літо – це море сонця, світла, тепла … Це пора радості … Це сонце в небесах … І яскравий блиск в очах …

Літо пора відпусток, відпочинку. І, якому б відпочинку ви не надавали б перевагу, подорожам, відпочинку на морі. А можливо ви надаєте перевагу відпочинку на дачі, на природі, чи просто відпочинку дома, завжди розділити з вами радість літа зможе КНИГА.

Пропонуємо вашій увазі книжкові новинки, вітчизняні бестселери, що надійшли до фонду нашої бібліотеки. Різноманітна підбірка книг стане вам у пригоді під час літнього відпочинку, принесе нові знання, емоції, захоплення.

Тож відпочивайте корисно і нехай це літо вам принесе море цікавих подій, радість спілкування, безліч позитиву. Гарних літніх вражень!


 

 

Дашвар Л.

Покров : роман / Дашвар Люко. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015. — 384 с.

 

Романи Люко Дашвар незмінно мають успіх у читача. Вона пише так гостро й пронизливо, психологічно й чутливо, що торкається струн душі кожного… неможливо не співчувати її героям, як неможливо не звернути уваги на гострі, болючі, неоднозначні питання, які порушує письменниця…

Ніч проти 30 листопада 2013 року багато чого змінює і в житті країни, і в долі киянки Марячи Озерової. Після розміреного напівсонного існування дівчина опиняється у вирі подій і не сподіваних зустрічей: виснажливі чергування на Майдані, зникнення коханої людини та пошуки нащадків у сьомому коліні славного козака Яреми Дороша, яких прокляла його дружина – зрозуміла шляхтянка Станіслава. Та чи не даремні пошуки? Адже перед цими щасливцями постає непростий вибір – незліченні скарби, що їх мають успадкувати від свого предка, чи кохання і воля…

 

 


 

 

 

 

Дочинець М.

Мафтей. Книга, написана сухим пером : роман / М. Дочинець,2017.-352 с.

В основу нового роману лауреата Шевченківської премії Мирослава Дочинця лягли неймовірні події в Мукачеві, про які писали європейські газети середини ХІХ століття. Для чого переповідаються історії? Може, з волі блукаючого відлуння, а може, тому, що діла проминулі срібними нитками вплітаються в мережу сьогочасної доби…

Всі дивляться в дзеркало і майже ніхто не заглядає за скло, за срібний покрив. А головна ж тайна там. Мафтей зазирнув і …

 

 

 

 

 

 

 


... Читати далі »


Категорія: Архів новин | Переглядів: 507 | Додав: Ксюша8095 | Дата: 27.06.2018 | Коментарі (0)


27 червня в інтернет-центрі бібліотеки (Пункті європейської інформації (ПЄІ) для юних користувачів проведений експрес-гід «Найкращі місця для відпочинку в Європі».

Учасники переглянули відео файл топових міст Європи куди варто поїхати з дітьми під час канікул. Юнакам побачене сподобалось та зацікавило, залишається донести інформацію до батьків та планувати подорожі :).

Оксана Лісовець.


Категорія: Архів новин | Переглядів: 527 | Додав: Ксюша8095 | Дата: 27.06.2018 | Коментарі (0)


27 червня до державного свята України - Дня Конституції України проведено годину державності «Конституція України – мрії і сподівання».

22 роки тому в Україні було прийнято Основний Закон держави, під час години присутнім розповіли про історичні передумови прийняття Основного Закону України, основні її засади, про шлях, пройдений нашою державою від Конституції Пилипа Орлика до прийняття нової Конституції України. Також користувачів книгозбірні ознайомлювали з тематичною правовою викладкою «Основний закон гарантує».

Оксана Лісовець.

 

 

 

 


Категорія: Архів новин | Переглядів: 403 | Додав: Ксюша8095 | Дата: 27.06.2018 | Коментарі (0)


26 червня 2018 року о 15 год. в читальній залі бібліотеки для юнацтва пройшла година здоров’я «Ні наркотикам та алкоголю», (до Всесвітнього дня боротьби зі зловживанням наркотиками і їхнім незаконним обігом).

Формувати в юнаків уявлення про згубний вплив шкідливих звичок на дитячий організм; усвідомити особливу небезпеку вживання наркотиків, яка існує через високий ризик інфікування ВІЛ; розвивати вміння відстоювати власні переконання, оцінювати свої вчинки та приймати рішення відповідно до ситуації, було основною метою години здоров’я.

Бібліограф ЦРБ Валентина Єремейчук виступила перед присутніми з інформаційнм оглядом літератури та публікацій у періодичних виданнях на тему «Це страшне явище -наркоманія».

Гаслом заходу був вислів «Ти власник свого життя. Отож, розпорядись ним мудро!».

Тетяна Лобач.

 


Категорія: Архів новин | Переглядів: 457 | Додав: Ксюша8095 | Дата: 26.06.2018 | Коментарі (0)


21-22 червня 2018 року  для працівників системи було проведено семінар-практикум «Сучасна бібліотека у соціокультурному просторі громади: пошук нових форм та методів роботи».

Бібліотека на селі - це платформа для культурного розвитку сільської громади. Сучасна сільська бібліотека повинна швидко адаптуватися до потреб читача, його запитів, уподобань. Кредо сучасної сільської бібліотеки: «Бути корисними та затребуваними для своєї громади».

Умовами успішного функціонування сільської бібліотеки повинні стати кількісні та якісні показники роботи, а це насамперед, результативність, ефективність, розумна реклама, позитивний імідж у громаді.

Саме з цією метою і був організований даний  семінар –практикум.  Відкрила семінар директор КЗ «Рокитнівська ЦБС» Юлія Анатоліївна. В своєму виступі вона поділилась враженнями від поїздок до м. Львова та Тернополя,  де вона побувала із метою вивчення досвіду бібліотек інших областей. Обговорювали модель нової сучасної  бібліотеки,  були поставлені нові вимоги до працівників.

Продовжила роботу семінару провідний бібліотекар  центральної районної бібліотеки по новітніх технологіях  Оксана Миколаївна, яка теж поділилась своїми враженнями від поїздки  до Тернополя. Яка використовуючи досвід Тернопільчан обговорювала  організацію бібліотечного середовища та розвиток інноваційних послуг  в бібліотеках-філіях нашого району.

Слідуючою виступала провідний методист ЦРБ Гуз М.І., яка запропонувала працівникам системи нетрадиційні форми краєзнавчої роботи. Детально зупинилась на розвитку бібліотечного туризму, проаналізувала  розроблені працівниками краєзнавчі маршрути  бібліотек-філій сіл Масевичі, Вежиця, Березово, Дерть, Карпилівка  та ін. Вказала на недоліки даних маршрутів.

По створенню комфортного середовища, співпрацює з сільськими громадами  поділились досвідом роботи  працівники бібліотек сіл Карпилівка (Бричка Н.Л.) та Масевичі ( Мартенюк М.Т.), які приймали участь в обласному конкурсі «Створення комфортного середовища в бібліотеці).

Про організацію книжково-предметних інсталяції як одну з важливих форм залучення користувачів до бібліотеки розповіла бібліотекар читального залу центральної районної бібліотеки Лінкевич В.Є.

Програма семінару-практикуму  була плідною і насиченою. Працівники отримали  чимало корисних ідей для застосування в майбутній діяльності.

Провідний методист ЦРБ Гуз М.І.


Категорія: Архів новин | Переглядів: 362 | Додав: Ксюша8095 | Дата: 25.06.2018 | Коментарі (0)

Рокитнівська ЦСПШБ © 2024 | Хостинг від uCoz | Розробка та дизайн: Іван Соколов