Меню сайту

Категорії розділу

Наше опитування
Оцініть наш сайт

Всього відповідей: 2231

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Форма входу

Пошук

Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Корисні посилання



Для користувачів
в бібліотеці діє зона Wi-Fi










   



https://twitter.com/rokitnebiblio





Вітаю Вас, Гость · RSS 18.05.2024, 18:10

Головна » Архів матеріалів
« 1 2 ... 9 10 11 12 13 ... 150 151 »

29-го січня - День пам’яті героїв Крут. Цього дня ми щороку вшановуємо пам’ять молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути. Ця битва стала символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї, а її дата – 29 січня 1918 року – Днем національної трагедії.

З метою вшанування пам’яті українських патріотів у фойє книгозбірні оформлено виставку-вшанування «Крути: подвиг і трагізм».

Запрошуємо Вас до перегляду та до читання.

Чекаємо за адресою:

смт. Рокитне, вул. Піонерська, 2а.

Тетяна Лобач.

Довідка: Бій під Кру́тами — бій, що відбувся 16 (29) січня 1918 року біля залізничної станції Крути поблизу селища Крути та села Пам'ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 18 км на схід від Ніжина. Одночасно з ним у Києві розпочалося третє більшовицьке повстання, яке змусило у вирішальний момент розвернути підкріплення, направлене на цей напрямок, на його придушення.

... Читати далі »


Категорія: Архів новин | Переглядів: 199 | Додав: Ксюша8095 | Дата: 26.01.2022 | Коментарі (0)


«Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…» – про це говориться у Резолюції Генеральної асамблеї ООН № 60/7, яка була прийнята 1 листопада 2005 року. Саме цим документом визначено 27 січня як Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.

До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту у читальній залі бібліотеки діє книжкова виставка-реквієм  «Трагічні сторінки Голокосту».

Довідка: Голокост позначає систематичне, переслідування і вбивство шести мільйонів євреїв, що його вчинив офіційно та за допомогою державної бюрократії нацистський режим і колабораціоністи. Голокост — слово грецького походження, що означає «всеспалення». Нацисти, які прийшли до влади в Німеччині в січні 1933 року, вважали, що німці належали до «вищої раси», ніж інші народи, і що євреї, котрих вони вважали «меншовартими», були чужинцями та становили загрозу для так званої німецької расової спільноти.

У часи Голокосту німецькі органи влади переслідували й інші етнічні групи через їхню гадану расову та біологічну меншовартість: ромів, людей з інвалідністю та деякі слов’янські народи (поляків, росіян тощо). Інші групи зазнавали переслідувань на політичних, ідеологічних і поведінкових підставах. Серед них були комуністи, соціалісти, Свідки Єгови та гомосексуали.

Джерело: https://bit.ly/3KNhL0Y

Запрошуємо Вас до перегляду виставки-реквієм.

Чекаємо за адресою:

смт. Рокитне, вул. Піонерська, 2а.

Оксана Лісовець.

... Читати далі »


Категорія: Архів новин | Переглядів: 268 | Додав: Ксюша8095 | Дата: 26.01.2022 | Коментарі (0)


До уваги користувачів та користувачок!

До ваших послуг в книгозбірні діє зона Wi-Fi з вільним доступом до мережі internet.

Чекаємо: вул. Піонерська, 2а.

Ми працюємо для вас:

9:00–18:00;

П’ятниця: 9:00–17:00;

Вихідний день – субота.


Категорія: Архів новин | Переглядів: 197 | Додав: Ксюша8095 | Дата: 21.01.2022 | Коментарі (0)


22 січня Україна відзначатиме День Соборності України та 103 річницю Акту Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.

Напередодні, 20 січня, для користувачів бібліотеки було проведено годину державності «Майбутня доля мислилась соборно». До бібліотеки були запрошені учні 5 класу в супроводі педагога організатора Рокитнівського ліцею №1 Кулакевич О.В. Бібліотекар ознайомила присутніх з історією свята. Розповіла про історичний шлях українського народу до незалежної соборної держави, як у тяжкій і тривалій боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності наш народ не раз переживав як гіркі, так і радісні події. Одна з таких сторінок нашого минулого - боротьба українського народу за соборність своїх земель. В ході години державності юні користувачі переглянули документальний фільм «Акт злуки відтворення історичної правди». Після перегляду фільму з метою відродження паростків духовності, пробудження у своїх користувачів зацікавленості до поглибленого вивчення iсторiї та культурних надбань українського народу, виховання поваги та любові до рідного краю, його історичного минулого і сучасності, в ігровій формі пройшла літературно-історична вікторина. В якій діти дуже активно приймали участь, продемонструвавши свою уважність та знання з історії рідної держави. Переможцем вікторини став Арсен Троханенко, який отримав солодкий презент.

Також бібліотекар звернула увагу дітей на книжково-ілюстративну виставку «Соборна. Вільна. Сильна.», що діє в читальній залі книгозбірні.

Тетяна Лобач.

Оксана Лісовець.


Категорія: Архів новин | Переглядів: 214 | Додав: Ксюша8095 | Дата: 21.01.2022 | Коментарі (0)


Однією з найважливіших історичних дат в історії України є саме 22 січня (проголошення Першої Незалежності у 1918 році та проголошення Акта злуки УНР і ЗУНР) — День Соборності.

22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві в урочистій атмосфері відбулося проголошення Акта злуки УНР та ЗУНР в єдину незалежну державу. У зачитаному на зборах “Універсалі соборності”, зокрема, відзначалося: “Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка”. Наступного дня Акт злуки майже одностайно був ратифікований Трудовим конгресом України.

До відзначення Дня Соборності України у читальній залі бібліотеки оформлено книжково-ілюстративну виставку «Соборна. Вільна. Сильна.».

Запрошуємо Вас до перегляду та до читання.

Чекаємо за адресою:

смт. Рокитне, вул. Піонерська, 2а.

Оксана Лісовець.

 


Категорія: Архів новин | Переглядів: 235 | Додав: Ксюша8095 | Дата: 20.01.2022 | Коментарі (0)


17 січня в читальній залі бібліотеки було творчо, гамірно та креативно, адже саме тут проводився майстер клас із декорування банки для освяченої води (в рамках креатив майстерні «Biblio-Art майданчик»). До книгозбірні завітали учениці Рокитнівський Професійний Ліцей у супроводі бібліотекарки ліцею Альони Бунько. 

Кожна  учасниця майстер класу з фантазією підійшла до декорування скляної банки, тож і вироби у кожної вийшли індивідуальні, оригінальні та неповторні, а головне зроблені власноруч.

Дуже вдячні нашим учасницям за майстерність та святковий настрій. До нових творчих зустрічей.

Оксана Лісовець.

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=rokitnebiblio&set=a.1861115490739827


Категорія: Архів новин | Переглядів: 243 | Додав: Ксюша8095 | Дата: 18.01.2022 | Коментарі (0)


Якщо Ви любите читати, але в силу свого поважного віку, чи стану здоров’я, не маєте фізичної змоги самотужки відвідати бібліотеку – скористайтеся послугою книгоношення! Наші працівники принесуть замовлені книги до Вашої домівки безкоштовно.

Що для цього потрібно:

1.Зателефонувати до бібліотеки: (03635) 2-19-54;

2. Назвати свою адресу та книги, які хочете прочитати;

3. Отримати повідомлення від бібліотекаря про час зустрічі.

Тож, чекаємо Ваших замовлень.


Категорія: Архів новин | Переглядів: 218 | Додав: Ксюша8095 | Дата: 17.01.2022 | Коментарі (0)


15 січня 2022 року - 30 років від часу ухвалення (1992) Президією Верховної Ради України Указу «Про Державний гімн України».

Напередодні 14 січня в читальній залі книгозбірні (інтернет-центрі) для юних користувачів була проведена історична година «Творець українського гімну – Михайло Вербицький».

Учасників заходу ознайомили з історичною довідкою створення українського гімну, біографією Михайла Вербицького та продемонстрували відео сюжети «Творець українського Гімну Михайло Вербицький» та «Державний Гімн України».

Коротка довідка: Створення українського гімну бере початок з осені 1862 року. Український етнограф, фольклорист, поет Павло Чубинський написав вірш «Ще не вмерла Україна». Цей вірш поширився серед українофільських гуртків, об’єднаних у громади.

20 жовтня 1862 року шеф жандармів князь Долгоруков дав розпорядження вислати Чубинського «за вредное влияние на умы простолюдинов» на проживання до Архангельської губернії під нагляд поліції.

Композитор Михайло Вербицький написав музику на слова Павла Чубинського.

У 1917—1920 роках «Ще не вмерла Україна» став одним з державних гімнів УНР та ЗУНР.

15 січня 1992 р. музична редакція Державного гімну була затверджена Верховною Радою України, що знайшло своє відображення у Конституції України. 6 березня 2003 р. Верховна Рада України ухвалила Закон «Про Державний гімн України».

Оксана Лісовець.

 


Категорія: Архів новин | Переглядів: 173 | Додав: Ксюша8095 | Дата: 17.01.2022 | Коментарі (0)


Йдучи до храму на Водохреще (Йордан), ми хочемо, щоб не лише настрій у нас був святковий, але й посуд, в якому ми будемо нести освячену воду, теж був красивий. Колись наші предки використовували для цього здебільшого глиняну та дерев’яну посуду, а віднедавна - скляні та металеві банки.

Останнім часом все більшою популярністю користуються вироби, оформлені власними руками. Адже вироби ручної роботи є більш оригінальними та неповторними.

Ми пропонуємо відвідати майстер клас із декорування банки для освяченої води!

Вік: 5+

Понеділок, 17 січня, 15:00-16:30

Вартість: безкоштовно

Попередній запис: 0979912827 (Лідія)

Візьміть із собою хороший настрій та індивідуальні засоби захисту (маска). До зустрічі!

Лідія Ражик.


Категорія: Архів новин | Переглядів: 158 | Додав: Ксюша8095 | Дата: 14.01.2022 | Коментарі (0)


14 січня 2022 року виповнюється 85 років від дня народження українського письменника, поета, прозаїка, новеліста і публіциста, лауреата багатьох Державних премій України з літератури - Євгена Пилиповича Гуцала. Письменник завжди вражав своєю працьовитістю, вмінням захоплюватися роботою, зливатися зі своїми персонажами.

До ювілею українського письменника на абонементі книгозбірні діє книжкова викладка «У синьому небі я висію ліс».

Запрошуємо Вас до перегляду та до читання.

Чекаємо за адресою:

смт. Рокитне, вул. Піонерська, 2а 

Оксана Лісовець.


Категорія: Архів новин | Переглядів: 180 | Додав: Ксюша8095 | Дата: 14.01.2022 | Коментарі (0)

Рокитнівська ЦСПШБ © 2024 | Хостинг від uCoz | Розробка та дизайн: Іван Соколов