Символом Великодніх свят України з давніх-давен вважають писанку. А чи знаєте ви, що…
1. Писанка (крашанка) — це одна із форм українського народного розпису. Це символ сонця, весни, нового життя. Різниця між писанками та крашанками полягає в тому, що крашанки – це пофарбовані яйця кольоровими барвниками, а писанки – розписані писачком.
2. За кольорами можна визначити пожодження писанки. Майстри Полісся, Волині, частини Поділля роблять свої писанки червоними. Для Наддністрянського Поділля характерні темний або білий фон на темних писанках. Гуцульські розписані жовтим і білим кольорами по червоному.
3. Існує багато традиційних та сучасних видів розпису та декорування яєць. Саме від них писанки отримали назви: крашанка, дряпанка, крапанка, двоколірна та багатоколірна писанка, бісерка (бісеринка), витинанка, наклеянка та інші.
4. Єдиний в світі музей писанкового розпису відкритий з 2000 р. у містечку Коломия. Його внесли до Книги рекордів Гіннеса та Книги рекордів України. В ньому зберігається найбільша у світі - понад 12 тисяч - колекція писанок, створених на курячій, гусячій, страусиній і навіть перепелиній шкаралупі.
5. Пам’ятники писанці встановлено не тільки у багатьох селах, містечках та містах України, а й у Канаді (у м. Веґревіль), в Румунії (у м. Сучава). В місті Коломиї зберігається найбільше в світі розписане барвистим орнаментом яйце - 13.5 м у висоту і 10 м у діаметрі!
6. Про писанки складали легенди, деякі залишилися і до наших днів. Одна з них, говорить, що доля всього світу залежить від кількості писанок які розписуються щорічно.
Наші маленькі відвідувачі відділу обслуговування для дітей вже готують святкові атрибути. Молодці!