Проект «Розвиток культурних традицій в селі Рокитне»
Включає в себе - 3 експозиційні підрозділи.
Налічує - 63 музейних предметів.
Здійснюється пошукова робота.
Ведеться облік-реєстр музейних предметів.
Планується та проводиться екскурсійна діяльність.
Офіційне відкриття - 5 вересня 2012 року
* Представлено інформацію про народний аматорський фольклорний колектив «Куточане» та про творчі династії села. Народний аматорський фольклорний колектив був створений у 1974 році. Співають в основному народні пісні Рокитнівщини. В репертуарі є і обрядові композиції: весілля, обжинки, різдвяний вертеп, вечорниці. В 2000 році колектив отримав звання народного аматорського фольклорного колективу.
с. Рокитне,
вул. Соборна, 13,
Рокитнівський район
Рівненська область
34208
05 вересня 2012 року у приміщенні Рокитнівської публічно-шкільної бібліотеки об 11 годині відбулось відкриття Музейної експозиції народної творчості села Рокитне, присутні на святі громада села, працівники сільської ради, учні 10 класу Рокитнівського НВК "школи I-III ст.-ліцей" у супроводі класного керівника Олени Олександрівни Череватенко, представники центральної районної бібліотеки на чолі з директором ЦСПШБ Тетяною Євгенівною Скаковець.
Ведуча та екскурсовод музейної експозиції Світлана Федорівна Ничипорчук (завідуюча бібліотекою), запросила присутніх у цікаву мандрівку по народній творчості села: «Полісся... мальовничий куточок України, її жива історія... Загадковий і дивний край. Пройдіться його стежками і відчуєте прекрасний спів минувшини і сьогодення, які тісно пов'язані між собою. Тут живуть співочі і працьовиті люди. Історія дає нам можливість пізнати самих себе, пізнати коріння свого народу. І сьогодні наш невеличкий музей гостинно запрошує наших читачів, гостей поринути у світ прекрасного і ознайомитися із історією чудових колективів, які працюють у нашому Будинку культури, а люди ці живуть у нашому селі».
Розпочалося знайомство із експозиції «Співає родина Ковальчуків», адже в селі, особливо на Кутку цю родину знають всі, як кажуть від старого до малого, присутні мали змогу почути про пісенні здобутки цієї родини, так, як в цій родині співають всі, як старші так і молоде покоління. Музичним вітанням порадувати аудиторію представники цієї родини.
Продовжилась екскурсійна подорож представленням наступної експозиції «З народного джерела» під час якої гостям розповіли про Народний аматорський фольклорний колектив «Куточане». До слова була запрошена керівник колективу Ганна Василівна Панасюк, гості свята мали змогу переглянути відео-презентацію про Народний аматорський фольклорний колектив «Куточане».
Під час ознайомлення з експозицією «Пісня доля моя» ведуча представила ще один відомий колектив, це Народний аматорський хоровий колектив «Льоноцвіт», гості почули коротку історичну довідку даного колективу, а про успіхи та досягнення колективу розповіла керівник Наталя Федорівна Ярмошко. У виконанні представників колективу «Льоноцвіт» прозвучали чудові українські народні пісні, які порадували гостей своєю милозвучністю та мелодійністю.
Керівники колективів «Куточане» Г.В. Панасюк та «Льоноцвіт» Н.Ф. Ярмошко, запросили бажаючих долучатись до колективів, щоб примножувати пісенну історію своєї малої Батьківщини, звеличувати своє село на районному, обласному та міжнародному рівні.
Отже, відбулась перша екскурсійна подорож по музейній експозиції народної творчості села Рокитне. Всіх бажаючих дізнатись про народну творчість села Рокитне більш детально запрошуємо до Рокитнівської публічно-шкільної бібліотеки, де завідуюча бібліотекою Світлана Федорівна проведе цікаву екскурсію, яка не зможе залишити байдужим нікого з присутніх.