Методико – бібліографічний відділ
Штат – 1 працівник, пр. методист Дудик Людмила Іванівна.
Методичний відділ надає методичну допомогу бібліотекам системи з усіх питань бібліотечно-інформаційної роботи, координує та кооперує їх діяльність, вивчає, узагальнює та розповсюджує передовий досвід, впроваджує інноваційні технології. Постійно вивчає, узагальнює і видає матеріали з досвіду роботи бібліотек системи. Сьогодні методичний відділ селищної бібліотеки працює над піднесенням рівня бібліотечної справи, надання методичної і практичної допомоги бібліотекам у вирішенні проблем, що стоять перед ними, адаптації їх до сучасних умов розвитку бібліотек.
Систематично проводяться семінари, наради, практикуми по підвищенню фахової кваліфікації бібліотечних працівників громади. Відділ постійно працює над створенням позитивного іміджу книгозбірень, організовує рекламу бібліотек та бібліотечних послуг населенню, підтримує зв’язки з громадськістю, партнерами, спонсорами бібліотек та засобами масової інформації.
Відділ обслуговування
Штат - 2 працівники.
Відділ обслуговування Рокитнівської ЦСБ обслуговує понад 2,5 тисячі читачів. До послуг користувачів понад 31 000 примірників книг та 42 назви періодичних видань. Працівники відділу обслуговування здійснюють запис реєстрації та облік читачів, ознайомлюють читачів з правилами користування бібліотекою, її структурою, та довідково – бібліографічним апаратом, використовуючи різноманітні форми і методи масової роботи.
Абонемент
Абонемент центральної селищної бібліотеки проводить обслуговування літературою та інформаційними виданнями шляхом видачі їх додому жителям селища, спеціалістам народного господарства, культури, освіти, медицини, студентам вищих навчальних закладів, учням загальноосвітньої школи та загальноосвітнього ліцею. Щороку абонемент ЦСБ обслуговує 1480 користувачів. До послуг користувачів понад 24 тисячі примірників книг з різної тематики. Основним напрямком роботи абонементу є висвітлення центральних тем сьогодення, сприяння розвитку навчального процесу, відповідно до концепції системи навчального процесу, засвоєнню навчальних програм, забезпечення інформаційних запитів користувачів, забезпечення і одночасно доступність книжкових фондів, створення позитивного іміджу відділу обслуговування, приділяти увагу роботі групі людей з обмеженими можливостями.
Читальний зал
Штат – 1 працівник, пр. бібліотекар Лісовець Оксана Миколаївна.
Читальна зала ЦСБ здійснює обслуговування населення в читальній залі. Щороку він обслуговує 770 користувачів бібліотеки. До їх послуг понад 6 тисяч документів – енциклопедій, довідників, літератури з питань мистецтва, історії, краєзнавства. При читальній залі ЦСБ діє літературна вітальня «У світі прекрасного». Пріоритетним напрямком роботи читальної зали є краєзнавча робота та сприяння розвитку національних та етнічних культур мешканців краю. Користувачі можуть не тільки взяти презентовані книги додому прочитати, але й зустрітися з літераторами в бібліотеці. Перші презентації книжок Н. Смик, А. Волошиної, А. Гречка - місцевих авторів, відбулися саме у відділі обслуговування.
Пункт вільного доступу до мережі Інтернет
З жовтня 2011 року сусідом книг став Інтернет-центр, що стало можливим завдяки перемозі у конкурсі програми «Бібліоміст» "Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету".
Завдяки реалізації Проекту наданим безкоштовним доступу до ресурсів Інтернету, та можливостям електронного зв`язку бібліотеки змогли суттєво підвищити свій імідж та якість послуг. Послугами Інтернет-центру Рокитнівської селищної бібліотеки користуються освітяни, держслужбовці, працівники культури, студентство, молодь, школярі, пенсіонери, духовенство, священики, безробітні і т.д.
На сьогодні наша бібліотека сприймається громадянами як сучасна інформаційна установа, що сприяє їх професійному розвитку та допомагає становленню інформаційної та інтелектуальної культури. Набуло реальності одне із основних завдань бібліотеки – забезпечення читачів оперативним доступом до різносторонньої інформації.
ВІДДІЛ ОБСЛУГОВУВАННЯ НАДАЄ ПЛАТНІ ПОСЛУГИ:
- копіювання документів;
- роздрукування інформації з електронних носіїв;
- набір і пошук інформації;
- сканування;
- запис на компакт-диск , флешку або дискету;
- набір титульної сторінки;