Бібліотека-філія с.Карпилівка
Меню сайту

Категорії розділу

Наше опитування
Оцініть наш сайт

Всього відповідей: 2231

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Форма входу

Пошук

Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Корисні посилання



Для користувачів
в бібліотеці діє зона Wi-Fi










   



https://twitter.com/rokitnebiblio





Вітаю Вас, Гость · RSS 20.01.2025, 14:05

Проект «Народні умільці с. Карпилівка»
 
Налічує - 96 музейних предметів.
Здійснюється пошукова робота.
Ведеться облік-реєстр музейних предметів.
Планується та проводиться екскурсійна діяльність.
Офіційне відкриття -  19 квітня 2013 року
 
 
 
     Село Карпилівка - земля цінних і благодатних надбань. Щороку цей мальовничий Поліський край пахне свіжою ріллею, золотим колоссям, що грайливо майорить під блакитними хмарами та променистим сонцем. Мешканці його - славні хлібороби, творчі та гостинні люди, які з дня в день, з року в рік сумлінно працюють над утіленням різноманітних ідей і задумів. А свої здобутки гордо представляють на районних й обласних конкурсах, фестивалях.
 
     Село завжди славиться народними умільцями, які упродовж віків своїми талантами й витворами прославляли його далеко за межами.
 
     «Як у велике море впадають тисячі струмків, річок, так і культуру, історію народу, нації формують традиції, обряди, звичаї сіл, селищ, міст. Честь, хвала, шана й низький уклін людям, які зберігають, плекають, передають молодим поколінням такі надбання».
 
 
 
Музейна експозиція вміщує вироби умільців села:
 
 
Ткацтво – майстриня Опанасюк Єфросинія Петрівна;
 
Вишивка – майстриня Антикало Надія Йосипівна;
 
Бісероплетіння – майстриня Бричка Наталія Леонідівна;
 
Різьба по дереву – майстер Козаченко Федір Іванович;
 
В’язання, оригамі – майстриня Антикало Наталія Іванівна та інші роботи майстрів.
 
 
 
с. Карпилівка,
 
вул. Шевченка,48
 
Рокитнівський район
 
Рівненська область
 
34262

 
Відкриття музейної-експозиції «Народні умільці с. Карпилівка»
 
 
     Час високих технологій, бурхливого попиту інформації віддаляє населення від пізнання краси рідного краю. Не кожна молода людина знає історію свого села, видатних людей минулого, а без пізнання і оцінки минулого немає майбутнього. Ті, хто творить новітню історію рідного краю, черпають натхнення з духовної криниці минулого. Найбільше можливостей розкрити сторінки славної історії краю є у наших бібліотек. І саме тому постало питання створення музейної експозиції у бібліотеці села Карпилівка. Працівники книгозбірні Усач Любов Андріївна та Бричка Галина Петрівна провели велику краєзнавчу роботу по збору матеріалу. Було докладено багато зусиль і власних ресурсів для облаштування музейної експозиції стендами, підставками, етажерками для розміщення експонатів.
     19 квітня 2013 року гостинно відчинилися двері міні музею у бібліотеці села Карпилівка «Народні умільці села». Ведучі свята радо зустріли гостей задушевною піснею, у виконанні художнього керівника місцевого будинку культури Яною Івановою. Учасники дійства Ольга Сорока та Наталія Майєр змістовно повідали  історію предметів народного побуту та виробів декоративно-прикладного мистецтва, які представлені на експозиції. Музейна виставка складається з таких розділів: «Майстер різьби по дереву», «Чарівний бісер», «Вироби з паперу та орігама», «Предмети домашнього вжитку», «Ткані вироби та українська вишивка».
     Свої унікальні вироби з дерева подарував бібліотеці майстер-різьбяр Козаченко Федір Іванович. Його вироби відомі мешканцям  села, а скільки він подарував своїм друзям із Білорусії, Польщі, Італії і США.
      Розділ виставки «Чарівний бісер» відображає ексклюзивні вироби із бісеру. Цей вид рукоділля  опанувала  донька  бібліотекаря Наталія Бричка. Її вироби зачаровують своєї витонченістю, філігранністю та акуратністю.
     В’язані речі гачком подарувала на експозицію Наталія Антикало. Її вироби мають у своєму гардеробі багато модниць села, а ще велика кількість прикрашає інтер’єр осель односельчан.
Ткацтво – один з найдавніших і найважливіших елементів національної культури Полісся. Воно належить до найбільш поширених видів господарської діяльності й народного мистецтва, яке має багатовікову історію і глибокі традиції.
     Практична потреба людини у тканинах для вбрання, оздоблення житла і господарських потреб зумовила масове її виготовлення в домашніх умовах. І чудово володіє цим видом рукоділля місцева жителька Опанасюк Єфросинія Петрівна. І саме вона представила на виставку свої барвисті самоткані рушники, килими і доріжки. 
                Із плином часу світ перемінився,
 
                Та з символів народу дорогих,
 
                Є ті, які донині збереглися,
 
                І вишитий рушник - один із них
     Свої вишивки подарувала музею  талановита і досить молода вишивальниця Надія Йосипівна Антикало. ЇЇ рушники, серветки, доріжки, наволочки чарують своєю колоритністю, унікальністю узорів, кольорів, формами і розмірами.
     Присутніми на заході були і самі майстрині, які радо подарували свої роботи для музейної експозиції, це Опанасюк Єфросинія Петрівна, ткаля; Антикало Надія Йосипівна, вишивальниця, Бричка Наталія Леонідівна, майстриня з бісероплетіння, Антикало Наталія Іванівна, в’язальниця. 
     Завітали на відкриття музейної експозиції громада села, представники сільської ради, учні та вчителі місцевої школи, колектив Рокитнівської ЦРБ.
     «Вишиванні і тканні рушники-це витвір пронизаний чарівною поезією, він милує і чарує всіх, грає барвами колоритом, формами. Оце і є радість людська! Він супроводжує людину завжди, допомагає їй у житті та боротьбі, дає наснагу і віру в себе та майбутнє. Це і є саме життя народу» - так сказав відомий український художник Іван Гончар.
     Шановні земляки, щиро запрошуємо Вас відвідати музейну експозицію у селі Карпилівка, Рокитнівського району, Рівненської області.
                                                                                           Єремейчук Варвара
                                                                                            Бібліограф ЦРБ

 

Рокитнівська ЦСПШБ © 2025 | Хостинг від uCoz | Розробка та дизайн: Іван Соколов