Як не стати жертвою злочину
Зараз наша держава переживає не найкращі часи: негативні соціально-економічні обставини, зокрема, конфлікт на Донбасі, підвищення безробіття є основними причинами зростання рівня злочинності. І жертвою злочину може стати будь-хто з нас. Одночасно постає питання: а як не стати жертвою злочину?
Крадіжки найчастіше стаються у місцях великих скупчень людей, на базарах, підземних переходах, у громадському транспорті. Щоб не стати жертвою крадіжки у громадських місцях не варто тримати гаманець, телефон чи інші цінні речі у зовнішніх відділеннях сумок чи задніх кишенях брюк. Не рахуйте великі суми грошей на людях.
Щодо шахрайських дій, то поширеними є випадки телефонних дзвінків, у яких шахраї повідомляють про те, що близькі родичі, друзі, знайомі, стали учасниками злочинних дій і щоб уникнути передбаченої законом відповідальності вимагають грошову винагороду. Також найпопулярнішим способом шахрайства є продаж неіснуючого товару, за доволі привабливою ціною, та телефонні дзвінки осіб, котрі представляються працівниками банку, під приводом перевірки чи уточнення особистих даних випитують у реквізити банківських карток з метою привласнення грошових коштів.
За детальною інформацією та отримання правової допомоги просимо звертатись у Рокитнівське бюро правової допомоги, яке знаходиться за адресою: смт. Рокитне, вул. Незалежності, 21, (03635) 2-30-03.
Додатково повідомляємо, що з метою підвищення правової свідомості українців та інформування громадян щодо використання та захисту їхніх прав у повсякденному житті стартував загальнонаціональний правопросвітницький проект Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!».
В рамках проекту проводиться інформування громадян та надання практичних рекомендацій щодо захисту прав за найбільш актуальними напрямами.
Більше інформації про проект «Я МАЮ ПРАВО!» на сайті prаvo.minjust.gov.ua та за номером 0 800 213 103 (єдиний контакт-центр системи надання безоплатної правової допомоги).
Рокитнівське бюро правової допомоги.
Головний спеціаліст Бюро Богданець І.Б.