27 січня в багатьох країнах світу відзначають Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Таким чином світова спільнота вшановує багато мільйонів євреїв, ромів і представників інших меншин, які під час Другої світової війни віддали життя за свою національність.
Офіційно визнано, що до 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту, з них від 2,2 до 2,5 мільйона – на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою в Україні.
Як відомо, одразу після окупації України нацисти розгорнули широку мережу гетто (найбільшим було Львівське), а згодом почали масово розстрілювати єврейське населення. Одними з найбільших і найвідоміших були розстріли у Бабиному яру в Києві, але знищення євреїв України було систематичними і повсюдними.
На сьогодні, Голокост – це уособлення людських страждань і абсолютного зла, універсальний символ трагічної події для всього людства.
Цій скорботній даті в бібліотеці присвячена тематична викладка «Голокост. Біль і пам’ять» біля якої був проведений перегляд літератури «Голокост – лихо століття».
Для відвідувачів інтернет-центру було пропоновано віртуальнй тур «Голокост: хронологія знищення» в пам’ять єврейського народу і Голокосту в Україні по музеям в Харкові та в Дніпропетровську.
Також, працівники бібліотеки прийняли участь в регіональній меморіальній акції «Запали шість свічок».
Антоніна Боровська.