В неділю, 03 листопада, активні, спортивні, стильні мандрівники, жителі селища прийняли участь у черговій вело-мандрівці «Стиль життя: подорожі, мандрівки, активний відпочинок», яку організували працівниці Рокитнівської центральної районної бібліотеки.
Стартувала вело-подорож від Рокитнівської центральної районної бібліотеки де наш гід, Антоніна Боровська, ознайомила групу з маршрутом вело-мандрівки, і подорож-екскурсія розпочалась. Першою локацією подорожі був Рокитнівський дендропарк, прогулюючись осіннім парком учасники екскурсії дізнались коротку інформаційну довідку про дендропарк, ознайомились з флорою і фауною, зарядились енергією і рушили до наступної локації. Польський військовий цвинтар смт. Рокитне.
Далі маршрут пролягав у село Рокитне, де під опіку екскурсантів взяла бібліотекар бібліотеки-філії с. Рокитне Світлана Ничипорчук. Пані Світлана провела екскурсію по музейній експозиції «Народна творчість с. Рокитне», що діє в бібліотеці-філії с. Рокитне та за бажанням групи екскурсію по бібліотеці. Далі група відвідала Свято-Успенський храм, пройшлися до Древлянських поховань, попросили здоров’я, енергії та сили у 400-та літнього дуба (пам'ятка природи на території школи). Наступна зупинка нашого маршруту була біля пам'ятника «Пушка» (пам’ятник встановлено на честь 30-річчя звільнення України від німецько-фашистських загарбників), далі спинились біля пам’ятного хреста, що встановлений на березі місцевої річки з нагоди 1030 річниці Хрещення Київської Русі-України та вшанування пам’яті князя Володимира. Задум про створення пам’ятного знака належить настоятелю Свято-Успенського храму протоієрею Йосипу (нині нажаль вже покійному).
Рухаючись вулицею Богдана Хмельницького вело-мандрівники прямували до місцевого цвинтаря де похований відомий пророк Терентій Іванович Люмах (провидець Терешко). Він жив на хуторі поблизу Рокитного. Неписьменний чоловік пророкував на багато десятиліть уперед. Передбачив більшовицький переворот, розстріл царської сім'ї, Другу світову війну, масове винищення євреїв, створення атомної зброї, а також науково-технічний прогрес: виникнення телебачення, засобів мобільного зв'язку, Інтернету... Колись хуторянина вважали його чудним, а нині вражаються його передбаченнями.
Кінцевою точкою маршруту було місце відпочинку у ліску неподалік дороги. Чудово облаштована місцина, яка видно одразу користується великою популярністю у відпочивальників, але на жаль не кожен відпочивальник має бажання після себе по прибирати. Тож, наша туристична група ще й організувала акцію «Я еко-турист» під час якої прибрали галявину від сміття. Насичені мандрівкою, емоціями, інформацією, трошки потомлені всі заслужили і на відпочинок. За приємним спілкуванням спостерігали чудові краєвиди – захід сонця, зігрівались ароматним чаєм зі смаколиками приготовленими хазяйками-мандрівницями.
Вдячні організаторам, всім учасникам вело-мандрівки за активно, корисно, приємно проведений час, рухливий відпочинок, ви СУПЕРОВІ. Подорожуймо, мандруймо, активно відпочиваймо, адже наш край багатий на туристичні маршрути.
Оксана Лісовець.
Більше фото за посиланням:
https://www.facebook.com/pg/rokytnivskyi.tsrb/photos/?tab=album&album_id=1235761466608569 |