Меню сайту

Категорії розділу

Наше опитування
Оцініть наш сайт

Всього відповідей: 2231

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Форма входу

Пошук

Календар
«  Лютий 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

Корисні посилання



Для користувачів
в бібліотеці діє зона Wi-Fi










   



https://twitter.com/rokitnebiblio





Вітаю Вас, Гость · RSS 25.04.2024, 12:54

Головна » 2021 » Лютий » 17 » РОКИТНІВСЬКЕ БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ ІНФОРМУЄ.
14:31
РОКИТНІВСЬКЕ БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ ІНФОРМУЄ.

Хто має сплачувати земельний податок, а хто звільнений від нього?

Земельний податок — це обов’язковий платіж, який справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), та постійних землекористувачів.                                                 

Платниками земельного податку є власники земельних ділянок, власники земельних часток (паїв) та землекористувачі.

До об’єктів оподаткування належать земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні; земельні частки (паї), що знаходяться у власності. Базою оподаткування є

нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації – для земель, нормативна грошова оцінка яких проведена та площа земельних ділянок, нормативна грошова оцінка яких не проведена.

Рішення рад щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін (плановий період).

Важливо пам'ятати, що обов’язок зі сплати податку за земельну ділянку виникає з моменту реєстрації права на земельну ділянку, при цьому, використання земельних ділянок без належного оформлення права власності чи користування на них – є порушенням Закону!

            Щодо пільг по сплаті земельного податку, то від сплати земельного податку звільняються:

  • особи з інвалідністю І і ІІ групи;
  • особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
  • пенсіонери (за віком);
  • ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
  • особи, визнані законом такими, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:

  • для ведення особистого селянського господарства - у розмірі не більш ніж 2 га;
  • для будівництва та обслуговування житлового будинку,         господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах - не більш ніж 0,25 га, в селищах - не більш ніж 0,15 га, в містах - не більш ніж 0,10 га;
  • для індивідуального дачного будівництва - не більш ніж 0,10 га;
  • для      будівництва індивідуальних гаражів - не більш ніж 0,01 га;
  • для ведення садівництва - не більш ніж 0,12 га.

ВАЖЛИВО!!!

До переліку видів земельних ділянок, щодо яких фізичні особи мають право на пільги зі сплати земельного податку, не включено земельні ділянки, що утворилися за рахунок переданих за рішенням відповідної ради земельних часток (паїв).

Якщо фізична особа має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, то до 1 травня поточного року повинна подати письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельної ділянки для застосування пільги.

Пільга починає застосовуватися до обраної земельної ділянки з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано таку заяву.

Нарахування земельного податку здійснюється податковими органами (за місцем знаходження земельної ділянки) індивідуально для кожної фізичної особи на підставі даних Державного земельного кадастру.

Державні податкові інспекції обчислюють суми земельного податку та надсилають (вручають) платнику за місцем його реєстрації до 01 липня поточного року податкове повідомлення-рішення.

Земельний податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового  повідомлення-рішення.

ВАЖЛИВО!!!

Якщо платник податку виявив розбіжності в відомостях про земельну ділянку що були надані контролюючими органами, такому платнику необхідно звернутись до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки з оригіналами документів на право власності, користування пільгою для проведення звірки та уточнення даних.

Для отримання більш детальної інформації та у разі виникнення запитань, можете звертатися до Рокитнівського бюро правової допомоги: смт Рокитне, вул. Незалежності, 21 (приміщення Державної казначейської служби), тел. (03635) 2-30-03, (050) 966 89 95.

Рокитнівське бюро правової допомоги

Сарненського МЦ з надання БВПД

Категорія: Архів новин | Переглядів: 165 | Додав: Ксюша8095     | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Рокитнівська ЦСПШБ © 2024 | Хостинг від uCoz | Розробка та дизайн: Іван Соколов