Меню сайту

Категорії розділу

Наше опитування
Оцініть наш сайт

Всього відповідей: 2231

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Форма входу

Пошук

Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Корисні посилання



Для користувачів
в бібліотеці діє зона Wi-Fi










   



https://twitter.com/rokitnebiblio





Вітаю Вас, Гость · RSS 29.03.2024, 07:23

Головна » Архів матеріалів
« 1 2 ... 61 62 63 64 65 ... 150 151 »

Членів громадської організації літературно-мистецького об’єднання «Рокита» на Рокитнівщині знають добре, 27 квітня з більшістю з них на творчій зустрічі познайомились і любителі слова Рівного.

На запрошення голови Рівненської організації Національної спілки письменників України Ірини Баковецької, учасники літературно-мистецького об’єднання «Рокита», приїхали на зустріч із літераторами і краєзнавцями Рівного. Зустріч пройшла у Рівненському обласному краєзнавчому музеї.

Представила гостей аудиторії Ірина Баковецька, передавши далі слово Вірі Іванівні Терещук, яка ось уже 15 років є незмінним головою об’єднання. Віра Іванівна розповіла про «Рокиту», згадала перші її кроки, перших учасників, як все починалось. Ознайомила з своїми поетичними збірками, зачитала власні вірші та знайомила присутніх з членами «Рокити». До слова були запрошені: Олена Горпиніч, Ганна Близнюк, Микола Трубілко, Валентина Дідик, Анна Волошина. Ці люди прийшли в «Рокиту» не одночасно, та всіх їх в міцну сім’ю об’єднало любов до слова, поезії, мистецтва.

А, от «родзинкою» заходу стала презентація історико-краєзнавчого нарису «Осницьк: село мого життя» Ганни Близнюк. У нарисі висвітлено основні аспекти історичного, соціально - гуманітарного, освітнього та культурного розвитку села Осницьк, Рокитнівського району. Розкрито його природно-географічне розташування, походження назви, особливості мікротопоніміки.

Оцінили присутні і роботу Олени Горпиніч, адже вона не лише пише вірші, а й освоїла видання книжок вдома на своєму комп’ютері та видає свої власні збірки та збірки учасників об’єднання.

Для колективу центральної районної бібліотеки вихід наших літераторів на літературну арену області є також знаковою подією, адже от уже 15 років незмінним місцем зустрічі членів громадської організації літературно-мистецького об’єднання «Рокита» є наша книгозбірня. Слова захоплення та вдячності нашим друзям висловила і директор КЗ «Рокитнівська ЦБС» Юлія Коханевич.

«Рокита» - це об’єднання людей різного віку, різних професій, не всі вони проживають у Рокитному, та всіх їх об’єднала любов, любов до рідного слова, рідного краю. Це люди, які викликають захоплення, повагу та приклад для наслідування. Бажаємо щоб ряди «Рокити» тільки поповнювались, їхні задуми завжди знаходили підтримку, і щоб кожен член об’єднання презентував свої видання на літературному подіумі області. Творчих Вам здобутків. 

Оксана Лісовець.

... Читати далі »


Категорія: Архів новин | Переглядів: 630 | Додав: Ксюша8095 | Дата: 03.05.2018 | Коментарі (0)


Протягом тижня, в читальній залі Рокитнівської районної бібліотеки, біля книжково-ілюстративної виставки «Ще довго сіятиме світу Чорнобиль біль і самоту» проведено заходи до Міжнародного дня пам’яті Чорнобильської трагедії. Бібліограф бібліотеки, Валентина Єремейчук, провела перегляд літератури «Біль і тривоги  Чорнобиля». Пізнавально пройшла з молоддю година екології «Екологічні наслідки Чорнобиля: час відродження». З виставкою ознайомлено 30 користувачів бібліотеки.

Чорнобильська катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, і за економічними та екологічними збитками.

Пам’ятаймо, тих хто врятував світ.

…Ніщо даремно людям не минає,

І там біда, і тут –

І день іде, і ніч іде – над краєм

Горить звізда, горить звізда Полинь.

                              А. Кримінчук

Валентина Лінкевич.


Категорія: Архів новин | Переглядів: 423 | Додав: Ксюша8095 | Дата: 27.04.2018 | Коментарі (0)


25 квітня користувачі інтернет-центру віртуально подорожували Німеччиною, країною яка є однією із лідерів світової економіки та досить впливова фігура на світовій політичній арені.

Зокрема користувачі переглянули відео презентацію «13 цікавих фактів про Німеччину та визначні німецькі місця», дізнались про визначні пам’ятки країни, про німецькі свята інше.

Пограли у гру «Знайди прапор», серед прапорів країн Європи учасникам потрібно було знайти прапор Німеччини. Найшвидше впорався з завданням Ничипорчук Іван.

Оксана Лісовець.

 

 


Категорія: Архів новин | Переглядів: 496 | Додав: Ксюша8095 | Дата: 26.04.2018 | Коментарі (0)


Чорнобильська катастрофа 1986 1986 року непоправно змінила життя цілого світу. З того часу минуло 32 роки, однак наслідки аварії відчуваємо до сьогодні.

25 квітня у бібліотеці с. Блажове для користувачів бібліотеки була оформлена книжково-ілюстративна виставка «Чорнобиль не має минулого часу».

Запрошуємо до перегляду.

Чекаємо за адресою:

с. Блажове, вул. Шкільна,11

Руслана Кулакевич.

 

 


Категорія: Архів новин | Переглядів: 404 | Додав: Ксюша8095 | Дата: 26.04.2018 | Коментарі (0)


Що нам відомо про Крим? Сонце, море, гори. Маленькі містеч­ка, пишні палаци, військова слава Севастополя й загадки антич­ного Херсонесу, легенди Бахчисараю та перекази Генуезької фортеці... Хто розбере, що тут правда, що - вигадка?

25 квітня в читальній залі книгозбірні для юних користувачів проведено інформаційне ознайомлення «Пізнаємо Крим». Бібліотекар ознайомила присутніх з цікавою, пізнавальною книгою з серії «Енциклопедія-Казка-гра» «Крим».

Прочитавши видання юним користувачам самим, без сторонньої допомоги можна дізнатись казки та легенди кримчаків, і водно­час - основну інформацію про історію, культуру та життя в Криму в давні часи і до сьогодні.

Оксана Лісовець.

 

 

 


Категорія: Архів новин | Переглядів: 425 | Додав: Ксюша8095 | Дата: 26.04.2018 | Коментарі (0)


24 квітня о 10 годині у інтернет-центрі бібліотеки відбулась відеоконференція «Законодавство про трудові гарантії молоді та неповнолітніх, нормативно-правове регулювання безпечної праці молодих працівників, недопущення праці дітей» із циклу "Реформи в державі: роз'яснення фахівця".

Спікерами відеоконференції були: Олександр Біловал, головний державний інспектор сектору з питань державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю Управління; Наталія Токарець, начальник відділу нагляду на об’єктах підвищеної небезпеки та гірничого нагляду Управління.

Присутні почули відповіді спеціалістів по темі відеоконференції.

 

Оксана Лісовець.

 

 

 


Категорія: Архів новин | Переглядів: 346 | Додав: Ксюша8095 | Дата: 25.04.2018 | Коментарі (0)


24  квітня о 10 годині у інтернет-центрі бібліотеки відбудеться відеоконференція із циклу "Реформи в державі: роз'яснення фахівця" на тему: «Законодавство про трудові гарантії молоді та неповнолітніх, нормативно-правове регулювання безпечної праці молодих працівників, недопущення праці дітей».

Спікер: Біловал Олександр, головний державний інспектор сектору з питань державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю Управління;

Токарець Наталія, начальник відділу нагляду на об’єктах підвищеної небезпеки та гірничого нагляду Управління.

Запрошуємо зацікавлену аудиторію до нашої бібліотеки для участі у відеоконференції та обговоренні по темі, це чудова можливість поставити питання спеціалісту стосовно теми онлайн-консультації.

 

НАШІ КООРДИНАТИ:

вул. Піонерська, 2 «а».

Тел. 2-19-54

e-mail: rvbiblio@gmail.com

... Читати далі »


Категорія: Архів новин | Переглядів: 390 | Додав: Ксюша8095 | Дата: 23.04.2018 | Коментарі (0)


20.04. в читальній залі книгозбірні для юних користувачів до Дня довкілля проведена екогодина «За чисте довкілля Рокитнівщини».

Мета заходу: розширити поняття дітей про довкілля і прищеплювати бажання бути у своєму довкіллі турботливим господарем. Виховувати любов до природи, інтерес до її охорони та вивчення.

Також в ході заходу присутнім нагадали, що 22 квітня також відзначається Всесвітній День Матері-Землі. Земля - наш спільний дім, і ні в якому разі не можна губити красу землі, потрібно її оберігати та дбати про її довкілля.

Тетяна Лобач.


Категорія: Архів новин | Переглядів: 411 | Додав: Ксюша8095 | Дата: 20.04.2018 | Коментарі (0)


КОМПЕНСАЦІЯ ЗА РОБОТУ У ВИХІДНИЙ ДЕНЬ.

Відповідно до ст. 71 КЗпП України робота у вихідні дні забороняється. Залучення окремих працівників до роботи у ці дні допускається тільки з дозволу виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) підприємства, установи, організації і лише у виняткових випадках, що визначаються законодавством і в частині другій статті.

Залучення працівників до роботи у вихідні дні провадиться за письмовим наказом (розпорядженням) роботодавця.

Відповідно до ст. 72 КЗпП робота у вихідний день може компенсуватися за згодою сторін наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі.

Отже, спосіб компенсації у вихідний день (надання іншого вихідного дня чи підвищеної оплати) визначається за згодою сторін трудового договору, і в наказі про залучення працівників до роботи у вихідний день роботодавець повинен конкретно зазначити, у який саме спосіб працівникові буде компенсуватися робота у вихідний день.

В такому разі, інший день відпочинку для кожного працівника доцільно визначати в наказі про залучення окремих працівників до роботи у вихідний день. Якщо цього не зроблено, працівник не вправі самовільно визначати інший день відпочинку.

А питання щодо термінів надання іншого дня відпочинку у порядку компенсації за роботу у вихідний день законодавчо не врегульовано. Оскільки йдеться про відходження від правил про мінімальну тривалість щотижневого безперервного відпочинку (ст. 70 КЗпП), день відпочинку, у порядку компенсації за роботу у вихідний день, має надаватися по можливості через найкоротший проміжок часу після роботи у вихідний день. Але сторони не позбавлені права домовитися про надання іншого дня відпочинку, приурочивши його, наприклад, до початку чи кінця відпустки.

Отже, порядок обліку робочого часу працівників визначено наказом Держкомстату України від 05.12.2008 р. N 489 "Про затвердження типових форм первинної облікової документації зі статистики праці". Відмітки у табелі про причини неявок на роботу чи про фактично відпрацьований час, про роботу в надурочний час робляться на підставі документів, оформлених належним чином. Так, на підставі наказу про надання працівникові дня відпочинку за роботу у вихідний день у табелі можна зробити відмітку "Ін" - інший невідпрацьований час, передбачений законодавством, тобто цей день не оплачується, а за роботу у вихідний день проставляються фактично відпрацьовані години, які оплачуються в одинарному розмірі.

Згідно зі ст. 7 Закону України "Про колективні договори і угоди" у колективному договорі встановлюються взаємні зобов'язання сторін щодо регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин, зокрема режиму роботи, тривалості робочого часу і відпочинку. Тому порядок компенсації за роботу у вихідний день доцільно визначати у колективному договорі.

            Додатково повідомляємо, що з метою підвищення правової свідомості українців та інформування громадян щодо використання та захисту їхніх прав у повсякденному житті стартував загальнонаціональний правопросвітницький проект Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!».

            В рамках проекту проводиться інформування громадян та надання практичних рекомендацій щодо захисту прав за найбільш актуальними напрямами.

  Більше інформації про проект «Я МАЮ ПРАВО!» на сайті prаvo.minjust.gov.ua та за номером 0 800 213 103 (єдиний контакт-центр системи надання безоплатної правової допомоги).

            Довідково. Сарненський місцевий центр з надання БВПД знаходиться за адресою: м. Сарни, вул. Широка, 22 (другий поверх приміщення «Приватбанку»). тел.: (03655) 3-22-20, (067) 856 74 35.Телефон безкоштовної гарячої лінії 0 800 213 103 (цілодобово).

            Березнівське бюро правової допомоги: м. Березне, вул. Київська, 9(приміщення ЦНАПу та статистики),тел. (03653)5-34-44, (067) 836 50 41, (096) 117 38 45.

            Володимирецьке бюро правової допомоги:смтВолодимирець, вул. Соборна, 20 (приміщення Володимирецької районної державної нотаріальної контори),тел. (03634) 2-58-08, (068) 091 88 85.

            Дубровицьке бюро правової допомоги: м. Дубровиця, вул. Воробинська, 9(приміщення районної бібліотеки), тел. (03658)2-00-06, (068) 085 13 52;.

... Читати далі »


Категорія: Архів новин | Переглядів: 374 | Додав: Ксюша8095 | Дата: 19.04.2018 | Коментарі (0)


Пам’яті усім, хто брав участь у ліквідації наслідків аварії.

В Рокитнівській районній бібліотеці, протягом двох тижнів, з 17 квітня по травень місяць, демонструватиметься книжково - ілюстративна виставка шок «Ще довго сіятиме світу Чорнобиль біль і самоту», до Міжнародного дня  пам’яті про Чорнобильську катастрофу. Уже тридцять два роки минуло після катастрофи, а рана продовжує ятрити. Нам це важливо, я знаю. Так сталося, що ця трагедія торкнулася і нас, наших дітей та внуків. Ми живемо в третій зоні добровільного відселення, трохи лячно від цих слів, ніби за колючим дротом, але ми до цього вже звикли, прижилися.

Виставка ознайомить з маловідомими подіями, що відбулися напередодні ядерної катастрофи і відразу після неї.

Чи знаєш ти, світе,

як сиво ридає полин,

Як тяжко, як тужно

моєму народу болить!..

Шановні рокитнівчани! Запрошуємо на перегляд книжкової – ілюстративної виставки, в читальний зал Рокитнівської районної бібліотеки. Запрошуємо Вас до перегляду.

Чекаємо за адресою:

смт. Рокитне, вул. Піонерська, 2а

Валентина Лінкевич.

 

 

 


Категорія: Архів новин | Переглядів: 420 | Додав: Ксюша8095 | Дата: 17.04.2018 | Коментарі (0)

Рокитнівська ЦСПШБ © 2024 | Хостинг від uCoz | Розробка та дизайн: Іван Соколов