Меню сайту

Категорії розділу

Наше опитування
Оцініть наш сайт

Всього відповідей: 1830

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Форма входу

Пошук

Календар
«  Грудень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Корисні посиланняДля користувачів
в бібліотеці діє зона Wi-Fi


   https://twitter.com/rokitnebiblio

Вітаю Вас, Гість · RSS 13.12.2018, 10:06

Головна » Архів матеріалів
« 1 2 3 4 5 6 ... 98 99 »

Матеріальна відповідальність працівників за шкоду заподіяну роботодавцю.

На сьогоднішній день більшість норм законодавства про працю є застарілими і часто виникає ситуація їх порушення, що призводить до неможливості притягнення працівника до відповідальності.

Детальніше з питань щодо відповідальності працівників за шкоду заподіяну роботодавцю консультують фахівці Сарненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Матеріальна відповідальність працівників – це відповідальність за трудове майнове правопорушення – заподіяння прямої дійсної шкоди майну роботодавця, внаслідок порушення покладених на них трудових обов'язків.

Розмір дійсної шкоди є саме тим критерієм, за допомогою якого точно встановлюється сума, що підлягає відшкодуванню працівником з урахуванням виду відповідальності, ступеня вини, конкретної обстановки, за якої було заподіяно шкоду. Збитки можуть бути нанесені безпосередньо працівниками при розкраданні, втраті, пошкодженні майна підприємства та/або неякісного виконання своїх трудових обов’язків.

Підстави й умови матеріальної відповідальності працівників визначає Кодекс законів про працю України (далі – КЗпП). Характерною рисою відповідальності в трудовому законодавстві є її взаємний характер. Зокрема, на власника чи вповноважений ним орган покладено обов’язок створити працівникам умови, необхідні для нормальної роботи й забезпечення повного збереження дорученого їм майна. Зі свого боку, згідно із ст.131 КЗпП, працівники зобов’язані бережливо ставитися до майна підприємства, установи, організації і вживати заходів до запобігання шкоді.

 Відповідно до ст. 130 КЗпП умовами настання матеріальної відповідальності працівника є (ці умови повинні виконуватись одночасно): пряма дійсна шкода; протиправна поведінка працівника; вина працівника; прямий причинний зв’язок між протиправною і винною дією чи бездіяльністю працівника і шкодою, що настала.

Обов’язок доведення наявності умов для притягнення працівника до матеріальної відповідальності покладено саме на адміністрацію підприємства.

Суб'єктом матеріальної відповідальності за законодавством про працю може бути лише працівник, який перебуває в трудових відносинах із роботодавцем і завдав йому майнову шкоду внаслідок порушення прийнятих ним на себе за трудовим договором обов'язків (ч. 1 ст. 130 КЗпП України). У разі оформлення цивільно-правого договору (договору про виконання робіт, надання послуг тощо) питання щодо відповідальності такого працівника регулюються іншим законодавством. Якщо трудові обов’язки працівника не закріплені в жодному документі, буде досить складно встановити, що працівник порушив свої трудові обов’язки.

Підставою матеріальної відповідальності є наявність збитку, заподіяного роботодавцю. Її характерними рисами є наступне: у більшості випадків розміри відшкодування встановлюються стосовно заробітної плати працівника (а не до розміру матеріальної шкоди); стягненню підлягає тільки пряма дійсна шкода; працівник не несе відповідальності за шкоду, яку можна віднести до категорії нормального виробничо-господарського ризику. В Постанові Пленуму Вищого Спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 11 грудня 2015 року №12 "Про узагальнення практики застосування судами законодавства, що регулює матеріальну відповідальність працівників за шкоду, заподіяну роботодавцю"  роз’яснюється, що під прямою дійсною шкодою,  зокрема,  слід  розуміти  втрату, погіршення   або   зниження   цінності   майна,  необхідність  для підприємства,   установи,   організації   провести   затрати    на відновлення,  придбання  майна  чи  інших  цінностей  або провести зайві,  тобто викликані внаслідок порушення  працівником  трудових обов'язків, грошові виплати. 

У будь-якому разі працівник повинен нести матеріальну відповідальність лише за ту частину шкоди, що безпосередньо випливає з його дій або бездіяльності. Однак, в окремих випадках діяння працівника, унаслідок яких роботодавцеві завдано шкоди, можуть визнаватися правомірними, а отже, працівник не може притягуватися до відповідальності. Зокрема:

1. Якщо працівник знищує матеріальні цінності роботодавця відповідно до своїх безпосередніх функціональних обов’язків або з метою виконання законного наказу чи розпорядження керівника.

2. Якщо працівник відмовився виконувати явно протиправний наказ або розпорядження і внаслідок цього роботодавцеві було завдано матеріальної шкоди. За таких обставин дії працівника вважатимуться правомірними, тобто він своїх трудових обов’язків не порушував.

... Читати далі »


Категорія: Архів новин | Переглядів: 182 | Додав: Ксюша8095 | Дата: 10.10.2018 | Коментарі (0)


07 жовтня 2018 року в с. Рокитне (стадіон сільського будинку культури) відбувся обласний відкритий етно-фольк-фестиваль «Збериса, мой родоньку».

Учасників фестивалю привітали Народний депутат України Василь Яніцький, голова Рокитнівської райдержадміністрації Микола Кушнір, голова Рокитнівської районної ради Анатолій Кінчур, начальник управління культури і туризму Рівненської ОДА Ярослав Мельник, настоятель Свято-Успенського храму села Рокитне отець Йосип, начальник управління освіти і науки Рівненської ОДА Григорій Таргонський, начальник відділу культури і туризму Рокитнівської РДА Наталія Ярмошко.

Тематикою фестивалю була сімейна та родинно-календарна обрядовість. Програма святкування була дуже цікавою та насиченою: весільне обрядове дійство «Весілля на Поліссі» з частинами обрядів «Випікання короваю», «Вбирання короваю, гільце», «Виряджання молодого», «Розплітання коси», «Викуп молодої», «Придане», «Сповивання молодої», «Виряджання молодої»; майстер-класи з поліських побутових народних танців, з виготовлення весільних букетів, ткацтва рушників та доріжок, оздоби короваїв, миловаріння; вітання подружніх пар: молоде подружжя, пари, які відзначають срібне та золоте весілля інше.  Учасниками фестивалю були фольклорні, фольклорно-етнографічні гурти, гурти автентичного співу, ансамблі народної музики та народного танцю Рівненщини та гості з Польщі.

Бібліотекарі району також долучились до участі в етно-фольк-фестивалі зібравши та оформивши виставку весільних фотографій «FROM-TO» та виставку традиційного весільного вбрання. Вдячні всім хто долучився до збору матеріалів та оформлення виставок. Велика цікавість гостей та учасників фестивалю до нашої локації засвідчила, що наша праця була оцінена.

Оксана Лісовець.

 

 

 

 

... Читати далі »


Категорія: Архів новин | Переглядів: 119 | Додав: Ксюша8095 | Дата: 08.10.2018 | Коментарі (0)


Шановні рокитнівчани та гості селища! Відділ культури Рокитнівської РДА гостинно запрошує на обласний відкритий етно-фольк-фестиваль «Збериса, мой родоньку».

07 жовтня 2018 року в с. Рокитне Рокитнівського району (стадіон сільського будинку культури)

Тематикою фестивалю є сімейна та родинно-календарна обрядовість. У фестивалі беруть участь фольклорні, фольклорно-етнографічні гурти, гурти автентичного співу, ансамблі народної музики та народного танцю Рівненщини та близького зарубіжжя.

Фестиваль проводиться за сприяння обласного управління культури і туризму, Рокитнівської райдержадміністрації та районної ради, Рокитнівської сільської ради.

Запрошуємо всіх бажаючих поринути в атмосферу поліського весілля, запальних поліських танців, майстер-класів, виставок народних умільців, української народної пісні. Не засиджуйтесь вдома, приходьте і відкривайте для себе нове і цікаве, а головне - своє, рідне, українське. Бо хто коріння береже, той гілля високе має!


Категорія: Архів новин | Переглядів: 82 | Додав: Ксюша8095 | Дата: 04.10.2018 | Коментарі (0)


     28 вересня в читальному залі Рокитнівської центральної районної бібліотеки відбувся святковий захід з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек.

         З професійним святом бібліотекарів району привітали представники влади: голова райдержадміністрації Микола Кушнір, голова районної ради Анатолій Кінчур, заступник голови районної ради Світлана Пахнюк, начальник відділу культури райдержадміністрації Наталія Ярмошко, директор КЗ «Рокитнівська центральна бібліотечна система» Юлія Коханевич.

     Вітаючи бібліотекарів посадовці побажали віри у власні сили, надії у завтрашній день, щоб любов’ю та затишком наповнювалися їхні оселі.

     За багаторічну сумлінну працю, вагомий внесок у розвиток бібліотечної справи в районі, пропаганду книги, добросовісне виконання посадових обов’язків та з нагоди Всесвітнього Дня бібліотек відзначено Грамотою та премією народного депутата України Василя Яніцького  Мельник Віру Миколаївну, заступника директора КЗ «Рокитнівська ЦБС» по роботі з дітьми.

     Грамотами Рокитнівської райдержадміністрації відзначені працівники бібліотечної справи:

  • Лобач Тетяна Петрівна, бібліотекар відділу обслуговування Рокитнівської ЦРБ;
  • Кулакевич Руслана Савівна, бібліотекар бібліотеки – філії с. Блажове;
  • Бричка Наталія Леонідівна, бібліотекар бібліотеки – філії с. Карпилівка.

     Почесні грамоти Рокитнівської районної ради за вагомий внесок у розвиток бібліотечної справи, за багаторічну сумлінну роботу по пропаганді української літератури і культури та з нагоди відзначення Всеукраїнського дня бібліотек вручено:

- Мартенюк Марії Трохимівні – бібліотекарю бібліотеки-філії с.Масевичі;

- Фоменко Світлані Іванівні – бібліотекарю бібліотеки-філії с.Борове;

- Місюрі Лідії Петрівні – бібліотекарю бібліотеки-філії с.Кам’яне.

Дирекція КЗ «Рокитнівська ЦБС» відзначила грамотами:

  • Будкін Галину Ярославівну, бібліотекаря бібліотеки – філії с. Сновидовичі;
  • Герасимчук Ганну Миколаївну, бібліотекаря бібліотеки – філії с. Біловіж;
  • Ничипорчук Світлану Федорівну, бібліотекаря бібліотеки – філії с. Рокитне.

     Своєрідний підсумок зробленого, досягнутого зробила провідний методист Рокитнівської ЦРБ Дудик Людмила Іванівна.

... Читати далі »


Категорія: Архів новин | Переглядів: 159 | Додав: Ксюша8095 | Дата: 02.10.2018 | Коментарі (0)


На початку року методичним відділом КЗ «Рокитнівська ЦБС» був оголошений районний конкурс творчої майстерності «Наша бібліотека може …».

Основним завданням конкурсу було виявлення ефективних форм інноваційного бібліотечного досвіду для залучення користувачів у бібліотеку, розвитку творчих ініціатив бібліотечних спеціалістів району, стимулювання та впровадження в практику роботи інноваційних ідей.

Протягом вересня в читальному залі ЦРБ діяла виставка конкурсних робіт учасників.

Це і хатинка для буккросингу, яка була встановлена у парку відпочинку в центрі селища, «Жива книжкова полиця» в корчмі «Старий млин» відділу обслуговування Рокитнівської ЦРБ (бібліотекар Лобач Т.П.).

Бібліотечний пікнік «Немає кращої пори, ніж літо сонячне і книги» представила бібліотекар відділу обслуговування Рокитнівської районної бібліотеки для дітей Комзюк Л.А., бібліотечний круїз по книзі О. Гріна «Під пурпуровими вітрилами» провела бібліотекар відділу обслуговування Рокитнівської районної бібліотеки для дітей Скаковець Т.Є.

Томашгородською міською бібліотекою презентовано молодіжну поличку «#Відкрий свою книгу» (завідуюча Куришко І. Ю.).

В бібліотеці – філії с. Біловіж діє гурток «Книголюбчики», який бере участь в проведені майстер-класу по виробленню ляльки-мотанки.

Бібліотекар с. Біловіж Герасимчук Г.М. провела майстер-клас по виробленню ляльки-мотанки. Народні ляльки, створені з клаптиків тканини, мішковини і прядив’яної мотузки, трави та соломи, образні й символічні дуже цікавили відвідувачів.

Велику експозицію до конкурсу підготували працівники бібліотеки с. Борове Довгаль В.В. та Фоменко С.І.: виставка картин із штучних квітів та із атласних стрічок, оригінально оформлена карта України, представлено майстер – класи «Чарівний світ кольорових пелюсток» із різноманітних серветок, «Декоративне мило ручної роботи».

Літнє дозвілля представлено роботами квілінгу «Квіти для мами» бібліотекарями сіл Глинне (Лесковець Н. М.), Дерть (Чубик Н. П.).

Бібліотека с. Карпилівка (Бричка Н. Л.) представила інсталяцію – загадку «Соняшник» та майстер – клас «Вироби із старих газет».

Окрасами конкурсних робіт були виставки інсталяції: «Духовна спадщина Полісся» Рокитнівська міська бібліотека (завідуюча Ковальчук Г.Ф.), «Моя Україна – єдина країна» бібліотека с. Дубно (Ковтун Н. І.), книжковий кошик «Читай зі смаком» бібліотека с. Єльне (Колдунович Ж. Є.), «Афіша розваг» бібліотека с. Заболоття (Кравченя С. А.), «Від яблучка до яблучка» бібліотека с. Осницьк (Тимощук М. І.), «Не порушуйте наші права» бібліотека с. Рокитне (Ничипорчук С. Ф.).

Під інтригуючим заголовком були представлені виставки-інсталяції – «У тебе поганий день? У КНИГ є щось для тебе. Візьміть з собою З книжкових сторінок  трошки …» бібліотека с. Березове (Жежук М.Х.), «Всі дороги ведуть до бібліотеки»     бібліотека с. Купель (Налапко Ж. В.), «Візьми книжку почитати – візьми іграшку пограти» бібліотека с. Старе Село (Пишняк Т. І.), виставка – долоні «Візьми мене» бібліотека с. Обсичі (Рябущиць С. Д.), «Валіза вражень» бібліотека с. Переходичі (Лісовець Р. І.), «Ранець – читанець» бібліотека с. Дроздинь (Лісовець А. К.), «Агентство «Бібліородина» бібліотека с. Камяне (Місюра Л. П.), «Бібліотечно – краєзнавчий туризм» бібліотека с.Масевичі (Мартенюк М. Т.), «Бібліорулетка» бібліотека с. Томашгород (Шерстюк Л. В.).

Окрасою експозиції стали фотозони «Квіти для мами» та майстер- клас від бібліотеки с. Блажове (Кулакевич Р. С.), «Я читач бібліотеки» бібліотека с. Сновидовичі (Будкін Г. Я.).

Нову літературу рекламує книжковий вішачок «I am Hatbook» від бібліотеки с. Залавя (Ушко Л. А.).

< ... Читати далі »

Категорія: Архів новин | Переглядів: 153 | Додав: Ксюша8095 | Дата: 02.10.2018 | Коментарі (0)


Моя професія – бібліотекар,

Я з книгою пов’язана усе своє життя,

І так, як ліки продає аптекар,

Так я лікую книгою серця.

        30 вересня за православним календарем свято Віри, Надії, Любові та матері їх Софії. А також в цей день припадає Всеукраїнський день бібліотек. Для користувачів міської бібліотеки-філії смт Рокитне був підготовлений та проведений святковий екскурс «Історичними стежками Міської бібліотеки-філії смт Рокитне». На початку нашої презентації із словами привітання до присутніх звернулась завідуюча бібліотекою Ковальчук Г.Ф. і передала слово ведучій Зарченко Д.В., яка продовжила наше свято. Варто зазначити, що протягом всіх років у бібліотеці працювали: 1950р.-Нікуліна К.М., Сеген Н.О., Дудник Г.Я., Цехотська Н.Д., Корженко М.І., Зеленко Р.Л., Скаковець Т.Є., Комзюк Л.А., Халімончук С.В. На даний час працюють Самойлюк К.Ю. і Ковальчук Г.Ф.

        Головним завданням нашої презентації було показати значення книги в житті людини і зробити книгу супутником життя, а не тільки навчальних досягнень. Без минулого немає майбутнього, тому ми зобов’язані знати зі своїми користувачами історію нашої бібліотеки.

Галина Ковальчук.


Категорія: Архів новин | Переглядів: 47 | Додав: Ксюша8095 | Дата: 02.10.2018 | Коментарі (0)


Дорогі друзі, колеги!

Щиро вітаємо Вас з професійним святом - Днем бібліотек!

Бажаємо всім Вам міцного здоров'я, гарного настрою та творчих успіхів!

Щоб Ваша праця завжди приносила Вам радість і задоволення! Постійного Вам руху до ще нескорених вершин Вашої професійної досконалості! Оптимізму, благополуччя, вдячних читачів, щедрих дарувальників, надійних партнерів! Щастя і добра Вам і Вашим родинам! Віри, Надії, Любові та Мудрості :)!

Колектив КЗ «Рокитнівська ЦБС».


Категорія: Архів новин | Переглядів: 43 | Додав: Ксюша8095 | Дата: 30.09.2018 | Коментарі (0)


26 вересня об 11 годині у інтернет-центрі бібліотеки відбувся вебінар із циклу "Твоє право" на тему: "Зміни у законодавстві  по питаннях стягнення аліментів та виїзду дитини за кордон".

Спікери вебінару – Юрій Висоцький, Оксана Оніщук, спеціалісти Рівненського МЦ з надання БВПД.

Присутні почули відповіді спеціаліста по темі відеоконференції.

Оксана Лісовець.

 

 

 

 

 

 


Категорія: Архів новин | Переглядів: 51 | Додав: Ксюша8095 | Дата: 27.09.2018 | Коментарі (0)


В період децентралізації влади і проведення державних реформ бібліотечні працівники повинні як ніколи доводити свою значимість. У сучасному світі бібліотека перестає бути місцем, де зберігаються книги. Сьогоднішня бібліотека покликана бути різноманітною: з «галасливими» та «тихими» зонами, з відкритим простором та усамітненими місцями відпочинку. Це потужний центр сімейного дозвілля та можливість реалізації громадських ініціатив у різних формах. І однією із таких бібліотек і є бібліотека-філія села Месавичі, завідуючою якої є Марія Трохимівна Мартенюк. Яка присвятила бібліотечній справі 43 роки свого життя. Весь час вона старається йти в ногу з часом, бере активну участь в різних Всеукраїнських, обласних та районних конкурсах і проектах. І, як результат наполегливої праці в 2011 році стає переможцем конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» у рамках програми «Бібліоміст» та отримує безкоштовно 3 комплекти комп’ютерного обладнання та послуги інтернету на три роки. В 2011 та 2015 роках брала участь у обласному фестивалі-конкурсі інноваційного досвіду «Бібліофест», 2017 році отримала перемогу в районному конкурсі «Краща  бібліотека району» та обласному конкурсі «Краща сільська бібліотека» увійшла в шістку кращих. Вона одна із перших хто працює над розвитком сільського туризму, вдало співпрацює з органами місцевої влади.

Отже, 14 вересня 2018 року на виконання плану роботи методичного відділу центральної районної бібліотеки на базі бібліотеки-філії села Месавичі, було проведено заняття творчої лабораторії «З візитом до колеги». Мета візиту: ознайомлення із інноваційними формами роботи, вивчення та в подальшому запровадження передового досвіду даної бібліотеки.

Нас привітно зустріли Марія Трохимівна, бібліотекар та активіст бібліотеки Примак Анатолій, які зробили оглядову екскурсію по бібліотеці. Наша колега розповіла про зонування приміщення, познайомила із виставкою краєзнавчих виробів та роботами місцевих художників, різьбярів, народних умільців с.Масевичі Денисюк Петра Кириловича та Олександра Петровича.

Заняття розпочала провідний методист центральної районної бібліотеки Марія Гуз, яка коротко розповіла про інновації, досягнення даної бібліотеки та познайомила з планом занять.

Далі слово мала директор Масевицької  ЗОШ І-ІІІ ст., депутат районної ради Смик Людмила Миколаївна. Яка не тільки розповіла, але й підготувала презентацію про співпрацю Марії Трохимівни з органами місцевої влади та школою. Пізніше Людмила Миколаївна запросила учасників відвідати Масевицьку загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів, де люб’язно провела екскурсію по навчальному закладі.

З історією села та бібліотеки познайомив учень 8 класу, активний користувач бібліотеки Примак Анатолій. (Він також був гідом під час краєзнавчого маршруту до стопи Божої матері, та Живоносного джерела).

З презентацією «Співпраця бібліотеки з громадою села» виступила бібліотекар Мартенюк М.Т. Вона детально розповіла про інноваційні форми і методи в своїй роботі, поділилась досвідом бібліотечного фандрейзингу (залучення позабюджетних коштів для розвитку бібліотеки). Інновації в краєзнавчій роботі стали невід’ємною частиною бібліотечного життя. Серед таких інноваційних форм поширення набули: віртуальні подорожі, краєзнавчі подорожі-квести, бібліотечні флешмоби, слайд-розповіді, виставки-інсталяції, історико-краєзнавчі лабіринти та інші.

В роздатковий матеріал для кожного учасника був презентований буклет «Краєзнавчо-туристичний маршрут села Масевичі» та виріб із дерева від різьбяра Олександра Петровича.

Для учасників занять було запропоновано релігійну частину краєзнавчо-туристичного маршруту с.Масевичі. Маршрут розпочали із відвідин Свято – Миколаївського храму, де нас гостинно зустрів отець Анатолій, настоятель місцевого храму. Учасники навчання із захопленням слухали розповідь отця Анатолія про історію будівництва храму. Після чого настоятель храму благословив кожного учасника, подарував іконку та миро із гори Афон.

Далі відвідали святе місце де на камені є відбиток стопи Божої Матері. Існує легенда, що коли Божа Мати ішла з Києво-Печерської лаври до Почаєва то її шлях пролягав саме через нашу місцевість де вона і залишила відбиток своєї стопи на цьому камені. Це місце я відвідую не вперше і видно що його відвідують люди, адже весь час тут є живі квіти. На завершення нашого маршруту ми відвідали Живоносне джерело що знаходиться на території чоловічого монастиря. Де наш гід розповів нам легенду про Живоносне джерело яке почув від своєї прабабусі, а Марія Трохимівна розповіла про історію заснування, будівництво та про насельників даного монастиря.

Після відвідин цих святих місць наша команда отримала заряд бадьорості та енергії. На душі у кожного стало тепліше.

У невимушеній обстановці, учасники виїзного заняття ділилися враженнями про побачене і почуте під час краєзнавчо-туристичного маршруту, організованого працівником бібліотеки-філії села Масевичі та провідним методистом Рокитнівської центральної районної бібліотеки. Виїзне заняття творчої лабораторії – як форма переймання передового досвіду – справило глибоке і незабутнє враження на колег з бібліотек-філій району, збагатило присутніх новими знаннями з історії і кул ... Читати далі »


Категорія: Архів новин | Переглядів: 189 | Додав: Ксюша8095 | Дата: 26.09.2018 | Коментарі (0)


            Відповідно до ч.1 статті 18 Кримінального кодексу України (далі ККУ) суб'єктом злочину є фізична осудна особа, яка вчинила злочин у віці, з якого відповідно до цього Кодексу може наставати кримінальна відповідальність. А згідно статті 22 кримінальній відповідальності підлягають особи, яким до вчинення злочину виповнилося шістнадцять років. Особи, що вчинили злочини у віці від чотирнадцяти до шістнадцяти років, підлягають кримінальній відповідальності лише за умисне вбивство, посягання на життя державного чи громадського діяча, працівника правоохоронного органу, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця, судді, народного засідателя чи присяжного у зв'язку з їх діяльністю, пов'язаною із здійсненням правосуддя, захисника чи представника особи у зв'язку з діяльністю, пов'язаною з наданням правової допомоги, представника іноземної держави, умисне тяжке тілесне ушкодження, умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження, диверсію, бандитизм, терористичний акт , захоплення заручників, зґвалтування, насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом , крадіжку , грабій, розбій, вимагання, умисне знищення або пошкодження майна , пошкодження шляхів сполучення і транспортних засобів, угон або захоплення залізничного рухомого складу, повітряного, морського чи річкового судна, незаконне заволодіння транспортним засобом, хуліганство .

            Також слід зазначити, що чинним Кримінальним кодексом України передбачено особливості кримінальної відповідальності та покарання неповнолітніх. Зокрема, неповнолітні звільняються від кримінальної відповідальності із застосуванням примусових заходів виховного характеру. Неповнолітнього, який вперше вчинив злочин невеликої тяжкості або необережний злочин середньої тяжкості, може бути звільнено від кримінальної відповідальності, якщо його виправлення можливе без застосування покарання. У цих випадках суд застосовує до неповнолітнього примусові заходи виховного характеру передбачені частиною другою статті 105 цього ККУ:

1) застереження;

2) обмеження дозвілля і встановлення особливих вимог до поведінки неповнолітнього;

3) передача неповнолітнього під нагляд батьків чи осіб, які їх заміняють, чи під нагляд педагогічного або трудового колективу за його згодою, а також окремих громадян на їхнє прохання;

4) покладення на неповнолітнього, який досяг п'ятнадцятирічного віку і має майно, кошти або заробіток, обов'язку відшкодування заподіяних майнових збитків;

5) направлення неповнолітнього до спеціальної навчально-виховної установи для дітей і підлітків до його виправлення, але на строк, що не перевищує трьох років. Умови перебування в цих установах неповнолітніх та порядок їх залишення визначаються законом.

            Примусові заходи виховного характеру, передбачені частиною другою статті 105 ККУ, суд застосовує і до особи, яка до досягнення віку, з якого може наставати кримінальна відповідальність, вчинила суспільно небезпечне діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого Особливою частиною цього Кодексу. У разі ухилення неповнолітнього, що вчинив злочин, від застосування до нього примусових заходів виховного характеру ці заходи скасовуються і він притягується до кримінальної відповідальності. Відповідно до статті 98 ККУ до неповнолітніх, визнаних винними у вчиненні злочину, судом можуть бути застосовані такі основні види покарань:

1) Штраф застосовується лише до неповнолітніх, що мають самостійний доход, власні кошти або майно, на яке може бути звернене стягнення. Розмір штрафу, в тому числі за вчинення злочину, за який передбачено основне покарання лише у виді штрафу понад три тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, встановлюється судом залежно від тяжкості вчиненого злочину та з урахуванням майнового стану неповнолітнього в межах до п'ятисот встановлених законодавством неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. До неповнолітнього, що не має самостійного доходу, власних коштів або майна, на яке може бути звернене стягнення, засудженого за вчинення злочину, за який передбачено основне покарання лише у виді штрафу понад три тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, може бути застосовано покарання у виді громадських робіт або виправних робіт.

2) Громадські роботи можуть бути призначені неповнолітньому у віці від 16 до 18 років на строк від тридцяти до ста двадцяти годин і полягають у виконанні неповнолітнім робіт у вільний від навчання чи основної роботи час. Тривалість виконання даного виду покарання не може перевищувати двох годин на день.

3) Виправні роботи можуть бути призначені неповнолітньому в віці від 16 до 18 років за місцем роботи на строк від двох місяців до одного року. Із заробітку неповнолітнього, засудженого до виправних робіт, здійснюється відрахування в доход держави в розмірі, встановленому вироком суду, в межах від п'яти до десяти відсотків.

4) Арешт полягає у триманні неповнолітнього, який на момент постановлення вироку досяг шістнадцяти років, в умовах ізоляції в спеціально пристосованих установах на строк від п'ятнадцяти до сорока п'яти діб.

5) Позбавлення волі на певний строк. Покарання у виді позбавлення волі особам, які не досягли до вчинення злочину вісімнадцятирічного віку, може бути призначене на строк від шести місяців до десяти років, крім випадків, передбачених пунктом 5 частини третьої цієї статті. Неповнолітні, засуджен ... Читати далі »


Категорія: | Переглядів: 45 | Додав: WWWWW_W | Дата: 20.09.2018 | Коментарі (0)

Рокитнівська ЦСПШБ © 2018 | Хостинг від uCoz | Розробка та дизайн: Іван Соколов